Opakujúce sa silné bolesti hlavy u 7 ročnej dcérky vždy nad ránom

rybjar
3. okt 2021

Ahojte, prosim vas, nemate niekto skusenost s opakujucimi sa silnymi bolestami hlavy - vzdy v tu istu hodinu nad ranom (o cca 4.00)? Dcerke sa taketo silne bolesti hlavicky - spojene s bolestou bruska, niekedy aj so zvracanim opakuju uz vyse meisaca vzdy nad ranom, priblizne v tu istu hodinu...Klasicky Nurofen nezabera...neurologicke vysetenie vratane magneticnej rezonancie je v poriadku, ocne vysetrenie tiez...cakame na vysledky alergo...

pininka1
3. okt 2021

@rybjar aj ja som to ako dieta mala, tiez mi na nic neprisli a v podstate mi to ostalo cely zivot. Zrejme je to pychickeho razu. Ja som taky typ ze vsetko filtrujem cez hlavu, nech sa stane cez den cokolvek, hlavne ked je to nieco rozrusujuce hned mam migrenu. Casom to nebolo az take silne ako v detstve, ale dodnes si pamatam ako som si priala aby mi niekto tu hlavu prevrtal. Zacalo to ked som mala 4 roky.

rybjar
autor
3. okt 2021

@pininka1 ona je tiez velmi senzitivna na vsetko, aj dost uzkostna...len mna zaraza, ze sa jej to opakuje vzdy v tu istu hodinu nad ranom...

jumama
3. okt 2021

Mozno taky iny pohlad, najdite si niekde obrazok “organove hodiny” ... ked date do googlu, najde vam vela tych obrazkov, je to o tom, ze kedy, v ktoru hodinu dany organ zacina pracovat, pracuje najviac.... mozno to nieco napovie. Samozrejme nie som lekar, iba som to niekde citala.

rybjar
autor
3. okt 2021

@jumama nad tym som presne uvazovala aj ja, podla tych biologickych hodin to poukazuje na pecen alebo pluca...len som chcela vediet, ci niekto s tym nebude mat aj realnu skusenost - zeby to mal potvrdene lekarsky

mia247
3. okt 2021

@rybjar dobré ránko , toto čo popisujete môže byť aj histaminova intolerancia. Presne takéto príznaky má synovec. Každopádne uvidíte na výsledky a ak z alergo hľadiska to bude ok treba hľadať príčinu inde.

lucciap
3. okt 2021

@rybjar Dobrý deň, to je mi ľúto, poznám to. Ja som toto prežívala tiež, vzdy ráno okolo 6h. Ten pocit môzem prirovnat k “opici” , proste žalúdok na vode, hlava , krútenie v hlave - ked zasvietilo slnko do izby - este horsie. Neviem z akého dovodu som to preživala, zdravotne som bola v poriadku. Jedinú vec, ktorá mi aspon trosku pomáhala bolo prítmie a obklad na čelo. A ako prislo - tak odislo, mozno po roku, presnejsie nepamatám. Držím dcérke palce

derdia
3. okt 2021

@rybjar asi je to migrena u tak mladej osoby. Ale urcit eby som trvala bud vybav, alebo zaplatMR hlavy. Budes mat istotu. Ze je vsetko ok. Lebo za bolestoumoze byt vselico.

pininka1
3. okt 2021

@derdia pise ze na mr boli a bolo v poriadku.

pininka1
3. okt 2021

@rybjar no je to kazdopadne velmi neprijemne, mna este napadlo dat jej vecer magnezium, ci ju to viac neuvolni na noc. Ja som to mavala stale vecer, okolo 9:00 hod.

julish
3. okt 2021

Nezacala chodit do skoly?

rybjar
autor
3. okt 2021

@derdia na MR sme boli a vysledky su v poriadku

rybjar
autor
3. okt 2021

@pininka1 magnezko jej davam cez den, ale kazdopadne dakujem za ochotu poradit 🙂

rybjar
autor
3. okt 2021

@julish zacala, je prvacka...ale bolesti zacali este v auguste...

rybjar
autor
3. okt 2021

@mia247 dakujem, ja tiez dufam, ze tie vysledky z alergo nam nejako pomozu

miskamiska92
3. okt 2021

ja som to ako dieťa mávala spojené s točením hlavy , tiež som bola vyšetrovaná na všetko možné nič mi nezistili a až v dospelosti mi zistili vert. migrénu. Ja ako malá som nevedela presne opísať čo mi je. Tak ma len napadlo či aj vaša dcérka vie presne opísať čo sa vtedy s ňou deje. opakuje sa to vždy cca v rovnakú dobu väčšinou nad ránom a trvá to pár hodín a potom to prejde a nezaberá na to nič v tom aktuálnom čase. potom väčšinou prejde na nejaký čas a potom sa to vie znova objaviť. Tak len ak by Vám to pomohlo 🙂

rybjar
autor
3. okt 2021

@miskamiska92 dakujem 🙂 Dcerka sa stazuje vtedy len na silnu bolest hlavy v oblasti cela, obocia, oci, niekedy nosa a asi po hodine sa prida bolest brucha, niekedy mierna - niekedy az zvracia. Asi po 2 hodinach to prejde...

ddd333
3. okt 2021

@rybjar diabetes ?

luccija
3. okt 2021

@rybjar robili jej sono ciev?má dobrý vankúš?nebojí sa školy, že je napätá úzkostná?
Chudatko musí to byť hrozne.Moze byť, že sa zobudí na strach a z toho ju bolí hlava, brucho..kamaratkina dcéra má teraz problémy v škole a každé ráno je o 4 hore, ale ona je už 11 r a tiež to zvalí ako psychosomatiku všetky vyšetrenia v poriadku

rybjar
autor
4. okt 2021

@ddd333 glukozu mala v poriadku pri poslednych odberoch

rybjar
autor
4. okt 2021

@luccija ahoj, v ramci MRI jej kontrolovali aj cievy v hlavine to mala tiez v poriadku. Ona je uzkostna, vysoko senzitivna povaha, do skoly sa ona tesi - ale kedze je prvacka a je to vsetko nove, tak tam bol urcite aj strach z noveho a pod. Ale chcela by som sa este spytat na kamaratkinu dcerku - ona sa len budi o tej stvrtej alebo ma aj bolesti hlavy? Velmi dakujem za odpoved 🙂