Opakované zvracanie trojročného dieťaťa

andruska80
19. nov 2013

Ahojte kočky, dcérka mi už 3. deň zvracia - začala v nedeľu v noci, zvracala skoro každú hodinu, ale ráno to prešlo, skoro nič nechcela papať, len piškóty a tyčinky slané, ani som ju nenútila, potom zvrackala včera poobede, ked sa zobudila, od vtedy nič, ani v noci, dala som jej teda ráno už raňajky, chcela makovník, na obed spapala trošku vývaru a ako sa poobede zobudila opäť zvracia, dnes už 6. krát. Čím by som jej aspoň trošku uľavila -papať nepapá takmer nič, čo vypije, zachvíľu vyvracia, snažím sa dávať po glgoch len, dala som uhlie živočíšne, ale nejak sa to nezlepšuje... Inak jej nič nie je, normálne sa cez deň hrala smiala, akurát ked na ňu prišla nevoľnosť, bola taká nijaká. Ani neviem, či má zmysel ísť s ňou zajtra ku dr - dá jej niečo okrem diéty?

livka299
19. nov 2013

Jasné že choď ku lekárke.... ☹ Lekárka vie z moču zistiť či nie je dehydrovaná....

andruska80
autor
19. nov 2013

@livka299 neodoslalo mi správu 😠 . cikala normálne počas dňa, takže myslím nejak dehydrovaná nebude. skôr mi šlo o to, že ju tam budem trepať, čakať s ňou medzi chorými deťami a pravdepodobne jej nasadí dietu a povie, že ak neprejde, máme prísť znova... to môžem naordinovať aj sama

janinah
19. nov 2013

nieže ku lekárke,ale do detskej nemocnice na infúziu by som ju zobrala..a to som zdravotník a viem o čom píšem....vyvracia aj tekutinu a má len 3 roky,to nie je maličkosť 😒

kristiii
20. nov 2013

@andruska80 ak ju nechceš brať zbytočne k doktorke, tak jej skús najprv zavolať čo ti povie, či treba prísť alebo nie. Ale ja osobne by som šla keď to trvá už 3. deň a nezlepšuje sa to.

andruska80
autor
20. nov 2013

Kočky, dakujem za odpovede, nakoniec sme šli nad ránom na pohotovosť, kedže sa jej to riadne zhoršilo a už poctivo infúzkujeme v nemocnici 😒

livka299
20. nov 2013

Ja mám tri deti, pracujem na smeny, vyťažená som maximálne ale na zdraví detí by som neriskovala ani minútu.....Možno si už aj lekárka o mne svoje myslí 😀 ale nechcem nič podceniť v dnešnej dobe...nechcem tu nič privolávať ale každý večer ďakujem Bohu, že sú zdraví....

Neber to ako poučovanie, prajem malinkej skoré uzdravenie 😉 🙂

livka299
20. nov 2013

@andruska80 daj vedieť ako sa vám darí 🙂

andruska80
autor
21. nov 2013

@livka299 ďakujem za prianie, už je lepšie, zvrackanie prestalo, dcérka to zvláda celkom dobre našťastie...
Ja zas nie som ten typ matky, čo s každým soplíkom letí k dr, skôr sa snažím, čo sa dá zvládnuť domácou liečbou, ale samozrejme nie za každú cenu...

livka299
22. nov 2013

@andruska80 😉 to som rada....