Opakované zápaly priedušiek, hrtana, dýchacích ciest a hlasiviek

akzuzanazuz
4. dec 2015

Ahojte maminky 🙂 Chcela by som sa poradiť, lebo som zúfala. Môj malý skoro trojročný krpček, mal za posledny rok zápal priedušiek, hrtana, mandle, hlasiviek, horných dýchacích ciest a opakovane. Zo všetkého sa liečime aj 2 týždne, a do týždňa máme niečo znova. Na alergo mu zistili alergie na plesne a morské ryby,predpísala mu aj lieky na astmu,vraj na skúšku, či to nebude to (čo dúfam sa nepotvrdí). Malý je dosť uplakany u lekárov,takže mi toho veľa nevysvetlila,lebo prekrikovat krpca je niekedy o život. Opakované výsledky krvi má už úplne v poriadku, Dr. skonštatovala ,ze keby ho nevidí tak podľa výsledkov, by povedala ,že je úplne zdravý. Ma neskutočny kašeľ,až mu to chrčí a píska.Keď vidíme von ,do pár minút, mu úplne zachripne hlasok a o soplikoch už ani nehovorim. Ale podľa výsledkov je zdravý, tak čo mu potom je ? nechápem :( nespali sme už hádam vyse dvoch týždňov poriadne, čo v noci sa budí na kašeľ, alebo ,že ho bolí hrdielko. Stretli ste sa s niečím podobným, čo Vám reálne aj pomohlo . Doma mame plnú skrinku sirupov na imunitu,vitamínov , sirupov na kašeľ a zatiaľ nám akosi nič nezaberá ... Poraďte žienky , už chcem aby môjmu krpčekovi zmizli tie kruhy z pod očiek, aby mohol normálne dýchať a aby ho už nič nebolo. Neznášam,keď mu nedokážem pomoct :( Ďakujeme

bibistec
4. dec 2015

no hlavne nie volnopredajne sirupy na imunitu aj poskodit mozu...ja by som ti poradila z vlastnej skusenosti vysadit absolutne vsetko mlieko to je na dychacie problemy dobre ale total aj v pecive a pod. mne dcerka mala raz taky zachvat az sme skoncili v nemocnici a to bolo presne ked sme jej mali zacat davat normalne mleicne veci ( je alergicka na mliecnu bielkovinu ale to sme zistili az po vymene lekarky) ale urcite by to malo aspon trochu pomoct. aspon na mesiac vyskusaj. chodi do skolky? lebo ak nastupil moze to byt tym ze sa mu buduje imunita. lieky na astmu mi pridu nezmyselne to co je za diagnostika ved astma ma presne stanovene ze ako sa diagnostikuje... mozno myslis spreje typu ventolin a pod. ale imunitu ma ok, teda podla lekarky? je to divne nam tiez pomohlo cromobene do nosa ( na kasel a pod) skus sa na to informovat aj ked neviem ci aj pre vas je vhodne. nedavala by som ho do kolektivu v takom stave( neviem ci chodi do skolky alebo nie). D vitaminu mna dost? toto sa d az krvi zistit ale na infekcie sa aj tak odporuca. co sa tyka liekov na imunitu to by som nechala na lekarku je ich vela a rozne typy podla toho na co je chory a tak cize co niekomu pomoze inemu nemusi prave naopak cize urcite by som z dietata nerobila pokusneho kralika, posahat do vyvijajucej sa imunity to nemusi dopadnut dpbre. takze ja som pisala co u nas a este C vitamin

pleja
4. dec 2015

My sme sa trapili s kaslom minuly rok, tiez som toho moc nenaslapla. Najprv by som asi dala vylucity chlamydie a mykoplazmy (robili mu to?). Co sa tyka liekov od kaslu nam ziadny nezabral, tiez sme ich mali xy, az som sa nastvala a zacala som robit cibulu s medom. Nakrajat nedrobno cibulu (alebo natriet na trelku) zaliat medom a nechat odstat (pripadne precedit). To mu dat pit po lyzickach (rano, naobed, pred spanim - aj ked to nechutilo, musel). Ked v noci kaslal postup bol: nadvihnut hlavu do vyssej polohy, vyvetrat izbu cerstvym vzduchom, cibulovo medovy sirup - ak nepomohlo, tak este kusok masla rozpustit v hrdle a ak ani to nepomohlo vycmulat nejaky detsky strepsils. Takto nam to zabralo a to maval zachvaty kasla aj hodku a pol. Nezlepsilo sa to naraz, ale postupne sme to zvladli. Prajeme vela sil, dobre nervy a rychle uzdravenie. No a po vylieceni kazdej choroby nechat dietatu cas na rekonvalescenciu - nenamahat, neprepinat, zbytocne necestovat, nedavat hned do skolky (aj take chyby sme robili)..

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

@bibistec Do škôlky nechodíme. Toto sa ťahá skoro rok . Všetky sirupy na imunitu ,sme mali len na odporúčanie lekára. Cromobene mal , nezaberali mu spolu s nim tabletky astmmasan, no ziadna zmena nenastala. Teraz ma od alergologicky ten sprej ventolin ako si spominala este jeden na denne uzivanie ,plus dalej ten astmasan ,prasky na imunitu ,plus ešte kvapky probioticke. Ja som bola prekvapená ,keď som videla v papieroch dg. Stredne ťažká astma +ďalšie dve lajcky napisane oslabena imunita a senna nadcha. Nič okrem tých dvoch alergenov mi nepovedala(uznavam je ťažké pri skriekajucom dieťati udržiavať konverzáciu,jednoducho sa boji doktorov) . Toto vysvetlenie mi povedala , naša detská dr. ,vraj sa to musi kvôli poisťovni napísať,aby preplatili liecbu. Papa cebion aj D aj železo, keďže jee chudokrvny od malička. Pred mesiacom mal veľmi oslabenu imunitu, co potvrdili z krvicky ,včera mu brala znova krv a povedala,ze uz je to v poriadku,ani žiadna infekcia či zápal sa nepreukázal,ale malý jednoznačne zdravý nieje :(

dominika6
4. dec 2015

@akzuzanazuz
sirupy voľne predajné je 0 bodov,nezaberajú...
liečiť domácimi receptami ako bolo vyššie spomenuté...med je všeliek a držať sa toho..
treba ísť aj na sono plúc,či nemá zápal...
vylúčiť v izbe všetky alergeny...ovčie rúno,perie,závesy,koberce,plyšáky...všetko sú to roje roztočov...
liečiť astmu,ked ju nemá,preventívne je blbosť,zvykne si na kopu liekov a žiadne mu nezaberú,ked sa vyskytne ozajstná diagnoza

luba41
4. dec 2015

@akzuzanazuz neliečiť len dôsledky, ale hladať príčinu..ked ste už vyskúšali všetky možné lieky, skúsiť alternatívu..napr. dcera má už 3 mesiace streptokoka v nose, má s tým problemy / opakujúci kašel, nádcha a pod./.. určite to nechem riešiť ATB, pristúpila som na homeopatickú liečbu-podporu imunity..a pomaly sa z toho dostáva..

bibistec
4. dec 2015

@akzuzanazuz pises chudokrvny od malicka, ono aj toto by mohlo znacit pre celiakiu, aj ked ju nepotvrdia krvne testy ja mam dcerku a aj toto bol jeden z ukazovatelov vecne chora a aj zelezo nizke lenze nereaguje na gluten ale na gliadin co je cast lepku a bezne na toto netestuju, ak papa lepok skus sa na gastre spytat nech mu urobia test aj na gluten ale dolezite je aj na gliadin ak ti ten gliadin neurobia je to take ze na odskusanie . ono existuju aj ludia bezpriznakovi na celiakiu cize nemaju traviace problemy ale zas mozu byt casto chori. len ma napadlo lebo my sme uz takym kolotocom presli ze az a aj ked nemamepotvrdenu celiakiu dcerka nesmie lepok nerobi jej dobre a od vtedy co je na diete je to ovela lepsie krvny obraz v normale vratane zeleza co dovtedy ani liekmi nedala dokopy a aj infekcie su miernejsie a menj casto ps aj ventolin mame ale nepotrebujeme ho a + vysadene mlieko a rozdiel o 180 stupnov. ono aj ked ti lekari nic nepotvrdia mozes urobit skusku na mesiac vysadit ( aj ked s lepkom je to dobre minimalne na pol roka) ale preto to pisem aby si nad tym mohla uvazovat ci nahodou.

bibistec
4. dec 2015

a este ma napadlo existuje take na inhalovanie taky inhalator kde nalejes roztok a toto dieta inhaluje maju to aj v nemocniciach a na lieceniach da sa to kupit tak toto je velmi dobra vec

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

@luba41 Priznávam pochybila som aj ja . Naša pani Dr. ,nejak nerieši ,že ho poriadne nevysetri, keďže on má záchvaty plaču, už len keď vojde do ambulancie,prakticky ho riadne nikdy ani nepopocuva ,kedze pocas celého času je na mne prilepeny a kričí do zblaznenia. Hrdlo za pol sekundy,keď sa mu uz konečne,dostane cez zuby ,krv mu nechce bravat lebo to sme dokopany všetci na okolo a hlava nás boli ešte dva dni. A vlastne takmer po každej návšteve u nej sme odišli s antb. Vždy mu zabrali aspoň na 2-3 týždne,no teraz už ani tie nezaberaju. Od začiatku som nechcela aby bral antb. ,len vždy povedala,že keď je zápal tak ona musí nasadiť liečbu. Teraz si bijem hlavu o stenu ,že som si mala stáť za svojím a nedovoliť to do neho pchat,no už je na to neskoro. Aj túto alergo som si musela sama vybojovať, lebo on máva sopliky takmer stale od nejakych 4 mesiacov, no vždy ma odbila,že to alergia nebude,že ma zväčšenu nosnú prepazku a preto je soplikavy,aj keď sme boli asi keed mal 5 mesiacov na krcnom a tam povedali,ze tam problem nevidia. Teraz sa potvrdila ta alergia na plesne, čo zahŕňa omnoho viac vyvolavacov ,ako len domácu pliesen,ktorú nemáme. Keby si od začiatku viac dupem za svojím, možno by sme toľko chorý neboli, no verila som ,že co dr povie je pravda a ma tak byť. Chcela som,len aby mu bolo lepšie a koniec koncov , je to úplne na .......

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

@bibistec Vyskúšame, každá rada je pre mňa cenná. Je pre mňa to najdôležitejšie na svete a ide ma poraziť,keď mu nedokážem pomôcť. Len on to mliecko miluje vypije liter denne, jogurty aj 4, takže to pre neho bude ťažké. Takisto ľúbi rybky ,nikdy som si na ňom nevsimla žiadnu alergicku reakciu a nakoniec nas upozornila ,že ešte aj pach z ryby mu robí zle, len si človek jedlo s nadchou nikdy nespojil ,aspon mna to ani nenapadlo,ze z ryby moze mat alergicku reakciu prejavenu nadchou. Takze urcite sa to pokusime vyskúšať,spravim všetko len aby mu uz bolo dobre. A ďakujem za rady

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

@pleja To nám nerobili, popytam sa na to . Celý tvoj opisany postup propagujeme pomaly mesiac, zaberie to ,ale vždy len na hodinku dve. Ale už aspoň v noci nemá taký ten úplne piskajuci kašeľ a toľko hlienov ,pred tým mu až tieklo z pusiny,teraz ma skôr taky suchsi kasel.

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

@dominika6 To,že tú dg. musela napísať ,kvôli poisťovni mi povedala malého detská dr. A alergologicka mi to ani nepovedala, len som sa v papieroch pri dg. Docitala. Musím počkať do utorka(robí len raz do týždňa ,v meste kde chodíme) a zavolám ,ešte jej ako to v skutočnosti je ,lebo si myslim keby nemala istotu ba aspoň racionálny dôvod to tam napísať, by nedala rovno stredne tazku ale aspon ľahkú astmu. No to je len moja teoria (aj ked je fakt,ze by som bola najradsej keby ju nemal vobec ,ako asi kazda matka).

bibistec
4. dec 2015

@akzuzanazuz no to moze kludne byt ta senna nadcha, ved to je alergicka cize takto reaguje a antihistaminika uziva? ale to mlieko by som total vylucila to dost ludom vadi a moze kludne tie kvazi astmaticke stavy zapricinovat, co ja poznam deti s astmou tak presne su na mlieko maju ho radi a presne im vadi...takze vyskusaj aby sa az do tej astmy nedostal drzim palce

luba41
4. dec 2015

skús si prečítať tuto v skupine https://www.modrykonik.cz/group/2161/

ikiniki
4. dec 2015

Ahoj, dcera ma tiez stale problem s dychacimi cestami. 2x sme uz v nemocnici boli. Nechcela som stale do nej antibiotika davat a skusila som Respiro. Nam to pomohlo. http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/g...

lubiss
4. dec 2015

tak toho malého hysterika priviazte aj do kazajky len aby mu tu krv zobrali to nie je vôbec sranda...chlamydie, mykoplazmy vsetky tieto potvory robia problemy a neskutocne a nejde len o kasel...moze to byt aj alergia na chlad ale citam ze je to celorocne..cize asi ani senna alergia to asi nebude..skor by som povedala ze mu skodi nieco z potravin..dala bysom otestovat urcite mlieko, lepok a histamin..ale v prvom rade tie bakterie....inak skus mu davat cibulovy caj mojej mame velmi pomohol na kasel tiez dlho kaslala..osupes cibulu das polku do salky a zalejes horúcou vodou, pridas med..mozno pomoze mozno nie..

akzuzanazuz
autor
4. dec 2015

Za posledný pol rok , sme bojovali pri odbere krvi 4 krát, no dr. nespominala ani jednu z vyššie uvedených vecí. Musím sa jej na to opýtať. Ďakujem za radu

bibistec
4. dec 2015

este ma napadlo ten kasel ze ci nemoze byt reflux( na gastre by vedeli odhalit) mozno nie ale ked uz pisem vsetko co ma napadne

lubiss
4. dec 2015

A poslala vas na plucne??? Ja mam to stastie ze moj pediater je aj decky plucar zaroven takze tam je samozrejme ze ako prve najprv bakterie a pak hladat inu pricinu pripadne alergie a ine...ale ten caj skus nic za to nedas pokial ho ovsem vypije 🙂

danielahamar
4. dec 2015

aj reflux to všetko môže vyvolať, nám sa nepotvrdil....

katrin21
4. dec 2015

@akzuzanazuz ak klasicka medicina nevie, treba ist inou cestou.. Skuste niekoho dobreho s biorezonanciou.... Bioharmonia a pod...
alebo aspon niekoho, kto ma Zapper Diacom pristroj a daj ho vysetrit tam, nech sa zisti pricina...
a okrem toho to bude mat aj psychicku pricinu..... Choroby dietata su casto odrazom rodicov.. Nie su prilis uzkostliva, ze sa o dieta bojis, az mu nedas dychat? ( v uvodzovkach)... mozno si to ani neuvedomujes, ale mozno na neho vyvijas tlak.. alebo samotne dieta nieco dusi, nemoze dychat kvoli niecomu... a ak straca casto hlas, mozno " vnutorne krici a nie je ho pocut" , lebo neviete co chce ....
S tym sa da pracovat a ked sa pricina odstrani, aj dieta castokrat vyzdravie....
skus porozmyslat, ako fungujete, ci neriesite nejake problemy, stresy, aky je tvoj vztah k dietatu, ci nie su az prehnane starostliva atd.. 🙂 Vela stastia...

jankapo
4. dec 2015

dievcata napisali vsetko....hladat pricinu, kym sa nenajde, vela moznosti nemate, inhalator je super vec! pravidelne inhalator+vincentka, preplachy nosa morskou vodou (cez taku krhlicku), aj ked sa obavam ze ti maly moc spolupracovat nebude,ale za pokus to stoji....biolampa na dutiny/priedusky....pravidelne antihistaminika...ziadat kupelnu liecbu ak sa da....smokovec, lucivna....a este mi napadla nosna mandla je v akom stave? no vela sil, presli sme si tym, nastastie sa to vekom velmi zlepsilo..teraz mame "len" vitanie jari astmatickym zachvatom...proste mame prudky nastup sezony, potom uz je dobre, nosime vsade spreje ale nikdy sme ich nepouzili...len ten prelom april/maj je pre nas kriticky...drzim palce!

jankapo
4. dec 2015

@katrin21 povedat matke ze je moznou pricinou chorob svojho dietata je velmi povzbudive 😔

katrin21
4. dec 2015

@jankapo prepac, ale ja pisem vecne a nejde mi o to chlacholit,ale pomoct 🙂
mozno nechapes, preco a co pisem, ale su ludia, co chapu... tieto veci totiz naozaj su a funguju...
Moja dcera napr. minuly rok nesla s otcom a zvysnymi dvoma detmi na taku dovolenku na lod, nezobral ju, lebo kajuty boli lenn pre 4 a ich je s nou 5, lebo ma 2 dalsie mensie deti...
No a dcera sice je velka, rozumna, tvrdila, ze to chape a nevadi jej to.ale zazracne, ako tam odisli, dostala zapal pluc.. brutalny 3t marodila a brala ATB....
neskor som o tomto citala, lebo sa o tieto veci zaujimam a vsetko mi zapadlo do seba. došlo mi to.... vnutorne ju to dusilo.. tažilo.. Rozpravala som sa s nou potom o tom, povedala, ze je to možne.. Vies, rozumovo to chapala, ale dušička trpela... citila.... Koho to bola " vina"? otcova.. ublizil jej tym.. aj ked ona to vedome tak necitila, ale nevedome ano....
to je len jeden priklad z miliona..

katrin21
4. dec 2015

napr deti rodicov, co sa rozvadzaju a prezivaju vela stresu su casto chorlavejsie prave v tom obdobi....
a prave dychacie cesty s tymto suvisia...
Tak ako zenske organy u zien suvisia so vztahmi s muzmi atd...

katrin21
4. dec 2015

co sa tyka morskej vody a dutin. citala som jeden mudry clanok, kde krasne po lopate napisali, preco toto nie....
Ked sa okupes v mori, aku mas pokozku? suchu uplne .. od tej soli... vysusuje to, prilis..
To iste sa deje, ked sa to bezhlavo pouziva do nosa, lebo " ved tie morske spray-e su neskodne" nie ako tie klasicke....
Tak osobne by som ich nedavala, prislo mi to viac skody ako osohu.
Ale to inhalovanie mu moze pomoct, alebo solna jaskyna

Tiez mozes vyskusat pitie aloe vera a koloidne striebro. v malych davkach, kedze ide o dieta.. ale kludne ho mozes pouzit aj ako kvapky do nosa.

lubiss
4. dec 2015

Joj zazracny zapper a biorezonancia na to som sa nehala namotat raz a naposledy pani mi presla cele telo nasla vsetko mozne len nie to co bola prava pricina ... Cakam kedy tu niekto napise aby davala dietatu mms kvapky ala savo

katrin21
4. dec 2015

@lubiss to nie, to je ina kava, to by som nedala nikdy..

Asi si nemala stastie na naozajtneho odbornika . bohuzial je fakt, ze dnes si to kupi aj vela ludi, co s tym ani nevedia robit a potom to takto vyzera, ako pises..
Ale su aj takí, co vedia ... napr. MUDr, Šuch, to je ta Bioharmonia, o ktorej som pisala.. Mne velmi pomohol uz viackrat a aj mnohym inym..... On ma pristroj BICOM
Jedna znama ma Diacom Zapper, ale ona je tiez fakt dobra, ona robi aj skolenia na to, ale sama povedala, ze nie kazdy sa s tym nauci robit tak, aby vedel aj pomoct.... Ona je fakt skvela, tiez mi pomohla , ked som riesila veci zdravotne.. aj priatelovi. takze tak..
ASi si nemala stastie na toho, u koho si bola..

lubiss
4. dec 2015

U Sarossyovej poviem to na rovinu chodia k nej vraj az z bulharska no ...

norahb
8. dec 2015

Najdôležitešia je prevencia. Ja som bola veľmi často chorá, začala som užívať colostrum od LR a musím poklopať, že som za posledný rok a pol nebola ani raz chorá. Nechcem robiť reklamu, ale mne to zaberá a počula som veľa pozitívnych ohlasov. 🙂 a radšej investovať než potom sa napchávať antibiotikami :/ a môžu to brať aj detičky 🙂

mlsnapani
11. dec 2015

@akzuzanazuz ja mám dcéru astmaticku a kašeľ bol u nás na dennom poriadku. Skúste este kupit sirup Prospan. Ako jediný z prírodných sirupov ma aj bronchospazmolyticky účinok, zlepšuje sa plucna ventilacia, lepšie sa dýcha. Je registrovaný ako liek a je vysoko bezpečný. Môže sa podávať aj dlhšie kľudne aj mesiac. Držím palce.