Opakovane zapálený pipík u 6 mesačného syna

anchela2929
14. nov 2021

Ahojte môj 6 mesačný syn má už 2-krat zapálený pipík prvý krát som hneď písala pediatričke ktorá povedala kúpať v repiku a mastit framykoinovú mastičku hneď nám to pomohlo ale od včera to má zase taky červený a sťahovať podložku nejde. Budem ho kúpať v repiku aj framykoinovú mastičku mu dávam ale zarazilo ma že vôbec nejde stiahnuť predložku aby som mu to vyčistila (inak predložku mu sťahujem počas kúpania skoro každú deň).
Je to v poriadku? Z čoho vlastne sa to robí? Môže byť z toho sťahovania predložky?

anchela2929
autor
14. nov 2021

@anchela2929 ospravedlňujem sa za gramatické chyby ale môj tel mi to takto hneď prepísal.

lucka114
14. nov 2021

Asi to má z toho sťahovania, nerobte to už ...

petamich
14. nov 2021

nam napr. pediatricka povedala, ze predkozky sa nemame do 1 roka chytat 🤷‍♀️ vasa kazala stahovat? lebo ak sa nestahuje spravne alebo "nasilu" tak tam vznikaju mikro-ranky a moze sa to aj preto zapalovat alebo sa tam dostane infekcia, predkozka nejde stiahnut prave preto, ze chrani pred bakteriami - aspon to mi povedala nasa pedi

pri cisteni prdele ak nahodou je od hovienka mame iba trosicku mikro-mm stiahnut a vycistit

nikpa
14. nov 2021

@anchela2929 6 mesačnému sa s ním nemá nič robiť a nie ešte sťahovať, určite to má z toho. Ty keď mu ho pri kúpaní sťahujes, vo vode už su všelijaké baktérie zo zadku, z ručičiek veď už všeličo chytá, odumreté koža z tela a čo ja viem čo a toto všetko sa mu tam dostane za predkožku keď mu ju v takej vode sťahujes. Musíš umývať pod tečúcou vodou a len akoby požmoliť mu ho medzi prstami ale žiadne sťahovanie.

anchela2929
autor
14. nov 2021

@petamich mne povedala pediatrička že počas kúpania mu mám sťahovať predkozku už od narodenia mu to robím lebo tak mi to povedala ale tak radšej už nebudem.

danusskaaa
14. nov 2021

Určite nasťahovať predkozku, keď je este aj zapalený. Ak sa to zapaluje, asi to nerobíš dobre - moc nasilu to robís. Nechaj to ukludniť a v prípade, že treba zápal riadne preliecit tak odporúčam Pamycon.

kkovacovak
14. nov 2021

@anchela2929 aká stará je pediatrička? V dnešnej dobe sa to už vôbec neodporúča. Tak prestaň sťahovať a prelieč mastičkami tak ako predpísala.

lenicka777
14. nov 2021

Nam to kázali aj v pôrodnici aby sme sťahovali

nwnw
14. nov 2021

@anchela2929 skuste po dolieceni vymenit plienky za inu znacku a casto prebalovat. Moj mal tieto zapaly z plienok