Opakované streptokokové angíny

nycanka
20. apr 2018

Ahojte chcela by som sa spytat, ci niekto si prezil s dietatom opakovane streptokokove anginy. Nas 5rocny syn dostal prvýkrát streptokokovu anginu, po tyzdni sa nam nakazil aj starsi syn, tomu sa to opat vratilo po tyzdni, ked bol po kontrole den v skole, opat atb, potom sa nam nakazil opat mladsi 5 rocny syn, po nom opat starsi, a ten po kontrole nastupil do skoly, tam vydzral tyzden dnes opat angina. som zufala, pretoze mame uz 4 antibiotika, a jeho imunita je totalne v prdeli....

Mali ste to niekto s vasim dietatom, preslo vam to, co nasadit po uzivani atb, aby sa imunita posilnila. Uzivame pravidelne cecko ale prt pomaha....

dakujem

maminkasisa
20. apr 2018

my sme mali nieco podobne, ked sme douzivali antibiotika, tak som si este raz vyziadala ster, ci tam ten bacil bol znicený, tak ano, tak som povymienala vsetkym kefky, uz aj pasu ma kazdy svoju, o vlasnych poharoch s kefkami ani nehovorim, kazdy svoj uterak, prezliekla som periny, po douzivani ATB este aspon tyzden probiotika, a musim povedat, ze sa to hodne zlepsilo

nycanka
autor
20. apr 2018

@maminkasisa dakujem, ja menim drobcom kazde dva tyznde kefky, ale veru mala som aj teraz, ked bol zdravy uz vymenit po tyzdni kefku a dat mu novu, ach jaj koza zabudla som

kaja73
20. apr 2018

@nycanka dobre je davat aj prirodne atb--propilis je napriklad vyborny na streptokoka..a davat ho aj 2-3 tyzdne po dobrani atb... Plus je dobra homeo-ak je hnis na mandliach- mercurius solubilis 30ch-davat pocas akutneho stavu aj kazdu hodinu gulicku a potom postupne vysadzovat pri zlespovani. Po uplnom odzeni priznakov este dava cca 2 dni raz za den.

nycanka
autor
20. apr 2018

@kaja73 dakujem, no uz nam doktorka dala ospam 400 to je penicilin, ten propolis, to je ako caj, lebo s tym nemam skusenosti, mozem poprosim blizsie info ?

kaja73
20. apr 2018

@nycanka mojmu sa 3 krat vratil sarlach v priebehu 5tyzdnov/to je streptokokova angina/ dva krat brel penicilin....a az na treti pokus ked sme odmietli atb a sli na to len s homeo a propolisom sa to nevratilo...propolis kupujem od vcelara na trhu u nas..ale da sa objednat aj cez net bezalkohlova verzia pre deti.

nycanka
autor
20. apr 2018

@kaja73 ano aj nas ma vlastne sarlach, jazyk ako jahoda este aj pupaciky, pusa vyhadzana... proposolis ozaj ved to vceli produkt, a tie homeo kupujes v lekarni ?

felycity
20. apr 2018

až tak to často nie, ale áno, dcéra okamihom ako nastúpila do školy začala mať minimálne 2x do roka angínu, k tomu to by sa mal vyjadriť vaš dr., minimálne po dobratí atb by ste s odstupom času mali urobiť opätovne výter , je možné, že nasadené atb nepreliečili dostatočne streptokoka, neviem poradiť čo na imunitu, ale nebolo vám navrhnuté,a by ste si dali urobiť vyteri všetci - teda aj vy ako rodičia? Môže byť nostieľ, ktorý navonok nemá problém, ale infikuje iných...

nycanka
autor
20. apr 2018

@felycity anginu maju deti 1x doteraz sme sa s tym nestretli, nositelom bol pravdepodobne kamarat mladsieho, s ktorym boli neustale v kontakte, a viem, ze on mava vzdy vo vytere streptokoka....deti si to teraz prenasaju ako ping pong medzi sebou... je to o nervy, nakolko obaja sme zamestnani a stale riesime chorobu deti uz vyse mesiaca... a nevieme sa z toho dostat... na anginu dostali ospam 400 vraj na to je najlepsi penicilin, no nasa dr. uz chce riesit mandle, ale ja som neni s tym stotoznena nakolko takyto stav v zivote este nemali.... predsa len je to filter a zakrok si vyzaduje aj rekonvalescenciu a drobec je druhak na skole....

pribinak
20. apr 2018

nezvazujes dat vybrat mandle? mozno by bolo fajn ist na ORL, aby vam ich skontrolovali.

felycity
20. apr 2018

@nycanka aj nás posielali na orl a tiež som nebola stotožnená, ale dr. na orl skonštatovala, že nie je treba zatiaľ

kaja73
20. apr 2018

@nycanka ano v lekarni..poviem co potrebujem a oni to objednaju..malokedy maju priamo na sklade lekarne monokomponentnu homeo- teda jednozlozkovu.

nycanka
autor
22. apr 2018

@kaja73 ahoj zakupila som tinkturu propolisovu..ns letaciku je napisane pouzitie na vyplach ustnej dutiny, kloktanie, mam im to davat aj pit? Po kvapke? Ci ako ty aplikujes? Dakujem .

kaja73
22. apr 2018

@nycanka tak neviem ake ma ta vasa tinktura celkovo zlozenie..nasa je od vcelara-alkohol a propolis..tam som pri akutnom stave davala 3-4 krat za den 10 kvapiek malemu-mal vtedy 6 rokov.Normalne to pil v troske medu zamiesane.Po odzeni akutnych problemov uz len 5 kvapiek 3 krat za den a pootm este dlhodobo-cca mesiac -raz za den 5 kvapiek.

nycanka
autor
22. apr 2018

@kaja73 dakujem ja som kupila v lekarni. Zlozenie alcohol denat, voda, propolis cera. Tak im skusim davat pit. Dakujem

kaja73
22. apr 2018

@nycanka skus mensou davkou ci im to nebude tazke na zaludok..radsej aspon maly kusok niecoho spapat--napr banan pred podanim..a ak bude vsetko Ok az potom zvys davkovanie..a tu homeo by som urcite pridala..ja neviem co mojmu zabralo..davala som aj to aj to a atb uz nie.

nycanka
autor
22. apr 2018

@kaja73 urcite skusim. Dakujem moc

meesha
28. apr 2018

@nycanka vazne mu davas pit denaturak? :o to bych fakt nedelala

nycanka
autor
30. apr 2018

@meesha co je denaturak ?

meesha
30. apr 2018

Alcohol denat. = https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Denaturovaný_et... , jedovaty to asi nebude, ale kdo vi, co v tom pouzili

nycanka
autor
30. apr 2018

@meesha tak vela bylin je riedených s destilátom... kvapka mu urcite neuskodi, nebude to jest rok v kuse....

meesha
30. apr 2018

Jasne, ale ne denaturovanym 😏 ale mas recht, kapka ho asi nezabije