Opakované horúčky u dieťaťa

flower24
27. mar 2018

Ahojte. Ma prosim vas niekto skusenost s tym, ze dieta ma opakovane po sebe kratkodobe horucky? Viem, ze vela deti byva casto chorych, ale nasa (5,5r) doteraz vyslovene horucky nemavala, len ak zvysene teploty pri raste zubkov a teraz za posledne 3mesiace mala 3x. Naposledy uz po mesiaci s tym, ze po prvom dni horucka klesla na zvysenu teplotu a dalsi den uz nic. Ine priznaky nemala, len v prve dni trochu bolest hrdla, to tiez po 2dnoch ustalo. Prekvapilo ma to, tak patram, co za tym moze byt. Dakujem

lipiancanka
27. mar 2018

Za tri mesiace tri krát nie je zase až tak často....ak ju bolelo hrdlo tak podľa mňa nejaká viroza....môj najstarší tiež casto mava len také krátke virozy zato atb bral len raz v živote. Teraz naokolo bolo toľko chorôb....podla.mna ak by to bolo niečo vaznejsie bolo by to v mensich intervaloch

flower24
autor
27. mar 2018

@lipiancanka Dakujem. Preto sa pytam vas, dalsich mamiciek, lebo inu skusenost ako to, ze nemavala predtym horucky nemam 🙂 Ked to mala cez Vianoce, tak to bolo tak normalne, ze 3dni horucka a bola aj ozaj viditelne chora, hrdlo, kasel, sopel. Viroza. No teraz len ta horucka. Berie momentalne aj imunoterapeutikum, tak ma napadlo, ci nemohlo aj ono vyvolat najskor organizmu a nasledne vsak aj skratenie dlzky choroby.

flower24
autor
27. mar 2018

Malo tam byt"najskor oslabenie organizmu".

pininka
28. mar 2018

Deti zvyknu mat taketo jednidnove virozy. Ja uz preto cakam par dni kym idem k doki, lebo uz sa mi stalo ze sme sa tam vybrali a nic im nebolo.

katarinamarkova
28. mar 2018

@flower24
ak ju pri tom aj vždy bolí hrdlo - 3x do mesiaca - dajte spraviť výtery, zobrať krv, pravdepodobne má nejakého bacilka, ktorý sa vždy pri oslabenej imunite, strese atd jednoducho zobudí.
resp. 5r. - kľudne to môže byť z rastúcich trvalých zúbkov 🙂

veronnica080
28. mar 2018

Hmm na ten čas, ktorý uvádzaš, sa mi to ani nezdá byť nejak často. Je obdobie rôznych chorôb, takže si myslím, že môžeš byť ešte aj rada, že to u vás prebieha len takto

flower24
autor
28. mar 2018

@pininka Ja tiez vzdy cakam, ked nieco. Ale ako pisem, nezvykla to mat 5r., ani po nastupe do skolky, preto mi to pride zvlastne.

flower24
autor
28. mar 2018

@katarinamarkova No, hrdlo zvacsa ano, nie vzdy. Krv, aj vytery je zvyknu brat, zvykla mat moraxelu, inokedy nic nezistili, cez Vianoce mala napr. anginu. Je to rozne. Zubky ma zatial vsetky mliecne, ziaden sa zatial nekyve. Tak neviem ci mozu uz rast trvale. Aj pri nich zvyknu byt horucky? 😕

lipiancanka
28. mar 2018

@flower24 ja tiež chodím až po troch dňoch teplot a naozaj väčšinou ide o virozy. Keď je teraz zdravá tak by som to neriešila iba ak ta to veľmi trápi a nedá spávať tak pre pokoj😉

flower24
autor
28. mar 2018

@veronnica080 No, u nej to casto je, kedze byvala chora tak -3x./roka max. Takze zmena 🙂 A teda nebolo to vzdy take lahke 😉

bosoriak
28. mar 2018

@flower24 Ak mala anginu, moze sa stat, ze sa vrati v takejto "bleskovej" podobe.

Moja dcera mavala v tomto veku velmi casto anginy, cca rok brala antibiotika kazde 2 mesiace kvoli sarlachovej angine. Potom akoby utalo, ale dalsi rok ked bola chora, tak prvy den mala vzdy "priznak" sarlachu - malinovy jazyk, horucka, zvacsene mandle, ktory potom na druhy den ustupil a bola len normalna choroba, sopel a pod.

Ako predo mnou spomenuli - moze byt, ze sa bacil zobudi, ak ma dieta zamestnanu imunitu nejakou inou chorobou, ale ak je to skutocne len jeden-dva dni horucky, neriesila by som to. Nech si imunita zatrenuje. Ak to zvladne, super. V 5 rokoch ma este pravo na caste choroby, telo sa tak uci.

rony1
28. mar 2018

@flower24 ahoj nasi mali tiez cc mesiac dozadu takto ...zacal mladsi teplota 38.5 nic ine mu nebolo druhy den ok..na pohovosti ze vraj chripka dychanie hrdlo ciste..starsi za cc 5dni teplota tiez 1den dalsi den ok..a k tym zubkom syn ma 6r a uz asi 6 trvalych..vypadavanie a rast nesprevadzal ziaden priznak..aspon u nas nie neviem ci deti mavaju daky problem ked idu trvale lebo u nas bezproblemovo..