Opakované horúčky u 20 mesačného

zuzka565
25. feb 2019

Ahojte mamicky chcem sa vás opýtať či aj vaše detičky majú chrípku a ako ju zvládajú? Môj malý 20 mesiacov mi začal z ničoho nič vo štvrtok v noci teplotoval kolo 38,2. Cez deň mal vyše 39,6 začal byť malatny. Rúčky a nôžky mal studené. A to pred tým som mu dala cipok. Tak som ho zobrala k mamine na detské oddelenie. Dali mu tak lieky a zobrali krv. Výsledky svecia o vírusovej infekcií. Včera a predvčerom mal teploty len kolo 37, 5 tak som sa potešila že mu to už prechádza. Dnes zas teploty nad 38. Nič mi nepapa.

zuzka565
autor
25. feb 2019

Začal mi sucho kašľať. A najhoršie je to ze keď mu dávam lieky tak koniec ako vystra.

hettinka
25. feb 2019

U deti je bežne, že teplota takto kolise, a ak sa zvýši, sú úplne hotové. Po paralelne akoby im nič nebolo a keď prestane účinkovať, zasa sú KO.
Papať nemusí, ale musí piť, skús polotekutu stravu, presnidavku, vývar aj čistý bez cestoviny. Nenut ho, lebo môže vracať.
Lieky do neho musíš nejako dostať, na teplotu čipok, môžeš striedať paralen a nurofen. Ak by mu veľmi stúpla teplota, pomáha vlažná sprcha.

alenkay7
25. feb 2019

@zuzka565 to prejde treba vlažné sprchy a veľa tekutín. Nie je to koniec sveta. Neumiera. Hlavu hore a usmev. Teraz nepotrebuje trosku Mamu

zuzka565
autor
25. feb 2019

@hettinka Skúšala som vývar, polievočku ale nič a popritom ich tak ľúbi. Ma skrinku kde ma sladkosti a keď je zdravý tak mu musím sladkosti skrývať a teraz ich tam ma a len smutné stojí pred tou skriňou. Aj mliečko ľúbi ide sa zblázniť za ním a teraz už ani to nechce. To ma teší ze tu vodu aspoň pije aj keď to nie je žiadna sláva

pininka
25. feb 2019

Naša mala to isté, trvalo jej vyše týždňa kým sa dala ako tak dokopy a nakoniec potom prišli ešte aj sople. Syn ktorý to mal skôr presne po teplotách nastúpil kašeľ.

monane
25. feb 2019

to zase klesne ono väčšinou zvykne tá teplota vystúpiť tak na večer a ráno môže byť zase dobre. nestrachuj sa. dávaj mu niečo také sviežejšie papať

willino1
25. feb 2019

je to normálne... treba striedať čípky, ak aj medzi nimi je teplota nad 39,5 tak vlažné sprchy... veľa tekutín... po troche po lyžičkách každú chvíľu... a hlavne kľud a pokoj ... on aj mamina... časom sa človek vycvičí... ja už panikárim len keď majú nad 39 lieky nelieky sprcha nesprcha 3 dni v kuse deň noc...alebo pri teplotách 40... keď mi začne dieťa blúzniť ... bežne s dieťaťom sedím vo vani s napustenou vlažnou vodou... jedno z mojich detí totiž často pri chorobe horúčkuje ako blázon... či je to chrípka, angína atď... hlavne tie tekutiny treba do dieťaťa dostať a lieky na horúčku... keď mu bude lepšie začne aj papať...

lucia147852
25. feb 2019

Moja 2 rocna ma to iste. Nieco zje rano a vecer inac nic. Prve tri dni nejedla nic. Ale vela pila. Teraz pre zmenu bojujeme s pitim. Nic...len vydrzat. Mame to tiez o stvrtka. Hlavne nenut jedlo. Im je blbo aj z kaslu ako sa zaludok nadrapuje. Kym pije vodu je dobre.

lienka77
25. feb 2019

@zuzka565 možno má chrípku. Tam je sprievodným javom nechutenstvo . Ja som si ňou tento rok prešla aj so synom a fakt nam obom 4 dni nič nechutilo...kým sme mali horúčky. Hlavne nech pije, syn mal chuť len na detskú výživu, či stavu z pomaranča, slane tyčinky...

grilazka
25. feb 2019

Ked ma studene ruky a nohy,tak sa nema davat zabal,ani sprchovat vlaznou vodou. Vtedy sa ma zvysit prijem tekutin.

zuzka565
autor
25. feb 2019

Dakujem vám za odpovede. Človeku je to ľúto keď ich tak ľúbime a nevieme im pomôcť. Dúfam že to čím skôr prede. Aj ja som chorá asi dutiny celé dnia boli hlava aj pri najmenšom pohybe. Ach aj s týmito vírusmi co nám vypúšťajú do vzduchu.

baska_nice
26. feb 2019

Neboj sa ty nic, isto ho to prejde. Len kazda choroba potrebuje cas na preliecenie. Bude to oki, len to budete musiet vydrzat