Opakované angíny u 2 ročnej dcérky

miirkka1
28. okt 2018

Ahojte...dcerka ma dokola hnisave anginy sposobene streptokokom alebo virusom. Krcne mandle ma trochu vacsie,cize su viac nachylnejsie. Tento rok uz berie 8x antibiotika to uz nie je normalne.Na krcnom povedali ze aj tak sa takemu malemu dietatu vyberat nemozu.Nasli jej tam male polypy ale ze to je ok.
Mate s tym skusenosti ?Mala berie sirup na imunitu aj nejake homeo.Je v jasliach 2.mesiac.Budem musiet dat pravdepodobne vypoved,kedze kolektiv jej urcite neprospieva.
Nemate nejake rady alebo ako postupovali lekari u vas?

danula.ch
28. okt 2018

@miirkka1 aj môj bol po nástupe do škôlky večne chorý, tiež samé anginý a atb. Aj druhý rok to pokračovalo. Až sme raz skončili v nemocnici na infuzkach s crp 105, čo bol taký vyčerpaný z tých chorôb a atb, že jeho telo už nevladalo bojovať. Do nemocnicE som ho niesla na rukach. Nejedol, nepil, ani na záchod neprešiel. V nemocnici som ho na záchod nosila na rukE, v druhej som tlačila stojan s infuzkou. Tento zážitok ma poriadne preplieskal a začali sme mu dávať kolostrum. Najprv tekuté, potom aj kapsule rozpustené v troche vody. Okrem toho vitamíny, rybí olej a keď už ochorel, tak cesnakove tobolky, prirodne atb. V deň hospitalizácie sme mali termín na výber kŕčoch mandlí o poschodie nižšie. Tam sme už nikdy nešli, mandle sa po 2 rokoch dali samé postupne do normálu. Hneď ako začal brat kolostrum, boli choroby menej časté, menej intenzívne, že sme preliecili väčšinou doma a atb maximálne raz do roka. Postupne je to stále lepšie. Takze ja ak môžem odporučiť, určite kolostrum. Ten rozdiel bil do očí. A prestali sme očkovať, ale to je už iná téma .......

miirkka1
autor
28. okt 2018

@danula.ch Dakujem krasne za odpoved a super radu.Zazili ste strasne obdobie...musim to nejak zmenit,nemozeme takto dopadnut.Mozem vediet,bol odhlaseny zo skolky?Planujem ju odhlasit a ja dat vypoved.
Ako myslis to kolostrum?Ja si pod tym predstavujem materske mlieko na zaciatku

dadka1005
28. okt 2018

My sme mali so synom v dvoch-troch rokoch tiež samé angíny, ktoré sa prevalili do neustálych aft v ústach, nekonečný kolotoč z ktorého nebolo cesty von. Antibiotiká, vitamíny od výmyslu sveta a nakoniec nám pomohlo obyčajné kozie mlieko. Po troch mesiacoch sa všetko ukludnilo, choroby už neboli také časté. Postupne sme sa z toho dostali.

danula.ch
28. okt 2018

@miirkka1 v lekárni sa dá kúpiť kravské kolostrum, len si dajte záležať na tom, aby bolo zo Slovenska, max.okolité štáty, kvôli už neviem čomu. Vraj lepšie pôsobí také. Sú tu o tom nejaké témy, treba pohľadať 🙂
A jasné, toto sa stalo v decembri a malý ostal doma do konca apríla. Ja som bola vtedy našťastie doma s mladšou. Alebo na nešťastie, lebo ona tiež ficala od 6m na atb Vďaka tomuto.....Ale aj ona sa z toho dostala. Od mája nastúpil opäť do škôlky a už bolo fajn

m29
28. okt 2018

Moja za posledný rok to isté má dva roky a za posledný rok 8 krát antibiotiká v auguste jej vybrali nosné mandle lebo sa jej tam držal streptokok ako kliešť a už mala normálne z tých soplov až tlak na uška čo zle počula teraz jej dávam preventívne colostrum tak zatiaľ ok

tslobik
28. okt 2018

@miirkka1 na streptokoky je dobrá kapucínka väčšia, poradila mi bylinkárka. Je aj na infekcie moč. ciest, ktoré môžu streptokok. infekcie sprevádzať. Môj malý mal šarlach (spôsob. tiež sreptokokom), potom hneď angínu a z toho vysoké aslo. Berie antibiotiká už mesiac vkuse. Tak som mu začala dávať tú kapucínku. Uvidím. Aj probiotiká, B-čko a betaglukány z hlivy.

nerko
28. okt 2018

@miirkka1 Zijes v zahranici? Neposlali Vas na testy na imunologiu? Moja mladsia dcera v 1,5-2 rokoch brala atb 4x. Afty jej presli do anginy. Tiez davam kolostrum, ale kozie. A na imunitu isoprinosine. Afty mava stale, ale uz sa to zaobide bez atb. Zvacsene krcne mandle. Do skolky nechodila a aj tak bola stale chora.

miirkka1
autor
29. okt 2018

Dakujem vam za vase skusenosti....ano som v zahranici,nerobili jej ziadne testy.Urcite ma imunitu znicenu.Zajtra mame termin na krcnom ,idu jej vsetko popozerat este.Dufam ze jej krcne nebudu chciet vybrat.
Moja mala afty v ustach len raz ale to znasala asi horsie ako hnisavu anginu.
Zajtra sa popytam na to kolostrum doktora.immunoglokan nam odporucila doktorka z Sk ,dufam,ze nejak zaberie a uz nebude aspon 2mesuace mat anginu