Opakovaná horúčka

adrianka7d
7. nov 2021

Ahojte moj syncek mal pred 4 ma dnami velke sople a. Horucky, boli sme u dr, dala nam len lieky na sopel lebo antibiotika sme mali asi 3 tt do zadu, v. Piatok uz nam bolo fajn aj včera uz nol spokojny soplik tiekol len sem tam a dnes v noci znova zvysena teplota aj teraz mal 37, 8 dala som nurofen ale neviem ci to moze byt stretli ste sa uz stym ze sa vas horucka vratila? Napadli ma aj zubky ale neviem bojim sa, na pohotovosť nechcem ist sme v ciernom okrese aby sme este horsie nespravili....

adrianka7d
autor
7. nov 2021

Mame 1 rok

maris5
7. nov 2021

Pri 37,8 si este nemala davat nurofen. Telo bojuje, podporuje sa imunita. Pri teplote len cakat, ci sa pridruzi dalsi priznak, kasel a pod. Nam doktorka len s tepkotou kaze prist az na 3. den, aby mohla urobit CRP

maris5
7. nov 2021

Davas vitamin C, D?

patka06
7. nov 2021

37,8 nie je na Nurofen a stav ako popisuješ nie je na pohotovosť
Dávaj mu dostatok tekutín, viac vitamínov a počkaj sa to ďalej vyvinie ...ak by sa zhoršoval /stúpala by teplota nad 38,5, kašľal by viac alebo ma plný nos, vtedy sa poraď s doktorkou/

adrianka7d
autor
7. nov 2021

@maris5 viem len bol taky hrozne placlivy tak mi bolo luto ho nechat len tak, d davam c mam po ruke iba v tabletkovej forme celaskon

maris5
7. nov 2021

@adrianka7d pre male deti je vitamin C v kvapkach. Cebion.

nikpa
7. nov 2021

@adrianka7d keď zrazis takú teplotu, skôr mu uškodis ako pomôžeš. Zvýšená teplota je obranná reakcia organizmu. Imunitný systém sa ňou chráni napr. pred vírusmi alebo infekciou. Ak si mu nurofen dala pri 37,8 akurát si telu znemožnila brániť sa. Lieky na utlmenie dávaj až keď stúpa nad 38. Zatiaľ len vela piť, dobre vetraj, ľahké bavlnené pyžamo a vitamíny.

marianarem
7. nov 2021

@adrianka7d A uz nema ziadne sople ani iny priznak? My sme mali nedavno sople tak, ze zacal jeden den z jednej dierky aj s horuckou 38.5, dalsie tri dni mal uz iba mierne zvysenu, najviac tak 37.2. Uz som to brala, ze sa lepsi a na stvrty den zase cez 38. Vtedy sa objavil sopel aj v druhej dierke. Tak je mozne, ze sa to aj tvojmu rozsirilo niekam dalej, neviem.