Oneskoril sa vašim deťom psychomotorický vývoj po prekonanej anémii?

l24
28. nov 2013

Chcem sa spytat, ci sa tu najdu maminky, ktorych ratolesti prekonali aj tazsie formy anemie, ci zanechala na nich nejake nasledky? Nasa dcerka ma rok, uz stvornozkuje, ale na nozky sa nestavia a ani nechodi, myslite si, ze to bude tym? a dalo sa vam to potom do poriadku? Myslim aj zelezo aj vyvoj. Dakujem 🙂

salmonela
28. nov 2013

my sme anemiu neprekonali, ani nic ine a az po roku sa naucila sediet, plazit, v 13.-14. mesiacovch lozit a teraz ma 15. mesiacov a stavia sa. Chodza zatial nikde🙂

andrejka1974
28. nov 2013

urcite to s tim nesuvisi, su proste deti, ktore su pohodove ako moja najmensia sice sa mi zacala pretacat uz ako 2 a pol mesacna, ale potom lenivost nabrala obratky, plazila sa mi od 8 mesiacov , posadila sa ked mala 12 mesiacov, stvornozkovat zacala v 13 a prvy krok spravila, ked mala 18 mesiacov a teraz ma 19 a chodi este stale ako opita, prejde len par metrov a ked spadne tak sa vie postavit, len vtedy, ked sa o nieco prichyti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mojong
28. nov 2013

ahoj ani ja i nemyslim ze by to suviselo s anemiou, my sme ziadnu zavaznu ani nezavaznu chorobu klop klop doteraz neprekonali a dcerka mi zacala sama chodit az ked mala skoro 19 mesiacov, a nemyslim ze by to bolo "oneskorene" kazde dieta ma svoj cas na vsetko....len treba vyckat 🙂 ........mimochodom dcerka mala teraz 2 roky a je riadny sinter ked ma naladu,....inak je stale opatrna, dlho sa ma ani po tom ako uz vedela sama chodit nechcela pustit musela ma drzat aspon za prst....a ostalo jej to ......prajem vela zdravicka

saurian
28. nov 2013

ahoj, my sme mali po narodeni tazku zltacku. neskor sme mal aj tazku anemiu, dostal aj transfuzie kvoli nej. potom uz sa mu to dalo do poriadku, pravidelne mu beru krv.
tu by som bola opatrna, a naozaj sledovala jeho psychomotoricky vyvoj - nie vsak len ten "fyzicky" ale aj "psychycky" - ci napreduje dieta ako ma.
citala som niekolko clankov o anemii, zaujimala som sa o to. nikde som nenasla jednoznacne co moze anemia sposobit, ale napr ked sme boli u logo, bola to jedna z veci, pri ktorych sa zastavila a venovala tomu pozornost. takze vyznam to zrejme ma.
neviem ci chodite okrem pediatra niekde inde, urcite by som sla minimalne na neurologiu.
tiez by som okrem toho fyzickeho sa zamerala na vyvoj zrucnosti, komunikacnych (ukazovanie, zdielanie pozornosti, blabotanie), ale kedze to nespominas tak s tym asi problem nemate. drzim palce nech si v poriadku.
inak horna norma na chodzu u dietata (tzn. kedy to je este v poriadku) je ak dieta chodi samostatne do 18 m.

anjelicek26
28. nov 2013

Maly mal dlho tazku anemiu, po psychickej stranke, teda rozpravanie, jemna motorika a vsetko okolo toho... nad normu podla poslednej prehliadky ;) Ma svoje muchy, ale to je skor o povahe ;)