Omron - čo inhalovať

13. sep 2024

Omron macka - co inhalovat
Mala 3 rocna ma nadchu, co moze inhalovat? Mame tu macku. Doteraz som jej dala macimalne vincentku, co jej mozem este dat? Co davate vy?

animus
13. sep 2024

Yabro

svetlonos
13. sep 2024

A komu mačke ci dietatu??

autor
13. sep 2024

@svetlonos mame inhalator omron v tvare macky 😆 cize co dat dietatu cez ten inhalator-macku 😂
Ale nic si z toho nerob, to co vedia o com pisem, urcite poradia 🙃

autor
13. sep 2024

@animus vraj yabro nepotiahne 🤔

kris_tin257
13. sep 2024

Yabro nám bolo povedané že nie, vincentku treba dávať, v lekárni je dostupný aj fyziologický roztok ktorý sa dá inhalovať je určený skôr na zvlhcenie sliznice, má iné zloženie ako Vincentka ale ževraj viacmenej rovnaký efekt, najúčinnejšie je inhalovať NaCl ale tu na Slovensku sa to dá dostať iba z nemocnice, prípadne objednať z Poľska ako nám bolo na pľúcnom povedané 😊

autor
13. sep 2024

@kris_tin257 dakujem

hendikep
13. sep 2024

“umožňuje aplikáciu všetkých liekových foriem vhodných pre inhaláciu, vrátane Vincentky a hustejších (viskóznych) liečiv (napr. kyselina hyalurónová)” … vraj je kompresorovy tak preco Yabro nie? 🤔

zoja1234
13. sep 2024

Mačku 😂

zoja1234
13. sep 2024

@autorka mačkovy omron yabro veru nepotiahne, to iné modely omron sú na yabro určené. Vám ostáva len Vincentka..

dzulik_
13. sep 2024

Možno ešte Ambrobene by mohol zvládnuť

lucijalucy
13. sep 2024

Yabro s vincentkou 1:1, čistú vincentku, fyziologický roztok (kúpiš v lekárni).

1mina
13. sep 2024

Ja dávam vincentku alebo ten fyziologický roztok z lekárne pri soploch atď , yabro som dávala na odporúčané dr pro vážnejšom stave

1mina
13. sep 2024

Ale teda ja som dala aj yabro do omrona mačky tiež a zmizlo to tak asi vytiahol 🤷

svetlonos
13. sep 2024

Jaj prepáč 😂. Nech sa mala rýchlo vyzerá vie. Ja somnfakt myslela, ze niekto dáva injalovat aj macky 🙈
Sesternica ma iný q body chválila vincentku.

mandinka
13. sep 2024

Ambrobene roztok inhalačný môžte ešte striedať. Je to pomerne účinné mukolytikum 🙂 A nabudúce radšej investovať do výkonnejšieho inhalátora, všetky majú aj detské masky pribalené

autor
13. sep 2024

@svetlonos mozno niekto ano... po kociku pre hafanov a ruksakoch na prenos maciek by ma asi nic neprekvapilo 😂

autor
13. sep 2024

Dakujem, kupim to Amprobene. Yabro je na predpis ako tak citam.

mandinka
13. sep 2024

Yabro na predpis nie je. Dnes som ho synovi kupovala

autor
13. sep 2024

@mandinka fakt? Tak asi blba info na stranke 🤔

autor
13. sep 2024

@mandinka normalme rozmyslam, kde som to citala 😆 nevadi.... ale bola by som schopna ruku do ohna dat... asi sa len potrebujem vyspat 🫣

mofa
13. sep 2024

Ja vzdy miesam yabro s vincentkou. Pol ampulky s dvoma ml vincentky alebo fyziologicky roztok.

mandinka
13. sep 2024

Yabro sa nemá riediť, to robíte blbosť. Keď už, tak striedať

lija22
13. sep 2024

@mandinka inac to je zaujimave co pises. Mne lekarka radila pol ampulky yabra plus trosku vincentky hm

svetlonos
13. sep 2024

Tak nejak 😂

mandinka
13. sep 2024

Neviem prečo vám ho kázali riediť, kvôli cene?, jeho väčšej hustote a teda že dlhšie trvá kým sa premení na aerosól a väčšina detí to toľko ani nevydrží? Faktom je, že sa tým výrazne znižuje jeho účinnosť. Ak vôbec nejaký je, ked sa zriedi vo väčšom pomere... treba naň výkonnejší inhalátor, ale jednoznačne neriedený.

majuskabobi
13. sep 2024

Aky je teda vysledok? My mame tiez macku, zda sa byt celkom culy inhalator,zeby potiahol aj yabro. Ci?
Inac,ako casto menite filtre,prip.masky? Na macke😆

lucyjka6
14. sep 2024

Ale pekne to ide,len to trochu zriedujem s vincentkou

janka830
18. sep 2024

@mandinka dobrý večer , ktorý inhalator by prosím bol podľa vás dobrý pre deti . A aby potiahol a yabro?
Ďakujem.

mandinka
18. sep 2024

@janka830 ktorýkoľvek kompresorový inhalátor omron má aj masky pre deti . napr.https://www.tlakomeryomron.sk/inhalatory/i...

anicka176
19. sep 2024

@hendikep my máme tiež tento, mne sa zdá , že som čítala, že nie hneď z ampulky, ale treba Yabro zriedit s fyzákom