Omikron u skoro dvojročnej dcérky a horúčky. Ako si poradiť?

lenkakravcova
25. júl 2022

Ahojte, dcérka (necelé 2r) má omikron, už 2.deň 39,3-39,7°C horúčky. Striedam Panadol a Nurofen v čípkoch. Každé 3 hod jej ale stúpa nad 38,8C. Pomedzi to teda dávam kúpať do vlažnej vody. Čo vám osobne u detí ešte pomohlo znížiť horúčku?
Mali ste neskôr u detí aj ďalšie príznaky? Ak áno, čo najviac pomáhalo na ne?

mamulik10
25. júl 2022

@lenkakravcova ahoj moje dvojičky prekonali naraz pred 2 týždňami mali teploty len 2 dni a podavali sme len sirup na tlmenie horucky čaj a ovocie po 2 dňoch bolo dobre 🙂 skore uzdravenie

petamich
25. júl 2022

u nas tak isto ako @mamulik10, zial nic ine neviem poradit, horucky trvali malemu 2-3 dni a bolo dobre, viac mu nic nebolo, drzim paste

jjanulienka
25. júl 2022

Aj moja dvojročná bola pozitívna minuly týždeň. Tri dni mala teploty. Dávala som jej zábaly z toho jej išla pekne dole teplota. Skore uzdravenie prajem ☘️

lenkakravcova
autor
25. júl 2022

Dúfam, že aj u nás skončia tie teploty po 2-3 dňoch.
@mamulik10 Nám zo sirupu vracia (takže dávam len čípky), jesť nechce nič a ani žiaden čaj vodu, našťastie pije aspoň mlieko, tak dehydratovaná dúfam nebude.

jjanulienka
25. júl 2022

Treba do nej dostať nejaké tekutiny. Jesť nemusí ale pit áno. Koľko ma? Moja je našťastie naučená pit cajik ona len za noc pri teplotách vypila liter caju. Tiež jesť nechcela dva dni

lenkakravcova
autor
25. júl 2022

@jjanulienka O mesiac dva roky. Vypila asi 1l (1,5%) mlieka od noci. Normálne pije kadečo, teraz nič okrem mlieka. Zjedla zatiaľ 2 pombary zemiakové (všetko ostatné odmietla, prípadne zjedla niečo a hneď vyvracala).

naty2020
25. júl 2022

@lenkakravcova my sme mali nedávno covid a malinká dvojročka tiež bola len na mlieku a DRU tyčinkách lebo iné nechcela ... Tretí deň už bolo dobré a zjedla aj polievku ... Teploty tiež dva dni trvali a tretí deň už len 37 a bolo dobre, ani kašeľ nemala... Skoré uzdravenie prajem

ecko80
25. júl 2022

@lenkakravcova Moja 2-rocna mala Covid pred dvoma tyzdnami. Tiez mala prve 2 dni horucky, drzali sa okolo 39, neklesali pod 38,5. Striedala som Nurofen a Panadol capiky každé 3-4 hodiny, zabaly. Od prveho dňa bola veľmi malatna, len lezala, nezaujimalo ju nic, ziadne hracky, vobec nič. Nechcela papat, zjedla veľmi malo, zrejme ju bolelo hrdielko, bolestivo prehltala, dr ju pozrel, ale zapalene hrdlo nemala. Zlepsovat sa to zacalo na 4-ty den, viac jej zacalo chutit, aj viditelne ozila.

01matrioska
25. júl 2022

Tymianovy krém natierať na nožičky a zabaliť do ponožiek 🙏 na noc

ariannazara
25. júl 2022

Môj mal tiež 2 dní teploty a kašeľ a potom bol fit 🙂 skóre uzdravenie