Okuliare pre 8-ročné dieťa

alofinka
5. sep 2024

Moja 8 ročná dcéra zle vidí do diaľky, asi kratkozraka, budúci týždeň ideme ku očnej, asi bude nosiť okuliare ( už sme tam raz boli a zle videla písmená) na čo sa mám pripraviť, poplatky a cena za samotné okuliare

jankajanka13
5. sep 2024

@alofinka Hlavne dobra optika, primerany ramik aby bol aj pekny aj funkcny, urcite nie kovovy ale plastovy- kovove casto hrdzaveju a rychlejsie sa poohybaju, ceny ako kde ale podla mna detske okuliare ta mozu vyjst tak do 150eur, podlamna aj menej. Hlavne vyber dobre skla do nich, teraz ponukaju aj take ztenšené, aby neboli hrube a su kvalitnejsie. Citala som ze ak mas vseobecnu zdravotnu poistovnu, tak preplacaju 100eur na okuliare teraz cize pozri to na nete alebo v appke a podla toho sa porad s pani v optike alebo.si odloz uctenku a preplatia ti to hadam, usetris

viestta
5. sep 2024

@alofinka cena za okuliare moze byt aj 50 aj 500€, zavisi co si vyberiete. Nejaky doplatok tam bude aj na skla, tiez podla toho ake vyberiete, par byva za 30 ale aj za 150. Niektore ZP davaju benefit na oci, tam mozes uplatnit blocek aby ti ho vyplatili.

ivanakal
5. sep 2024

Moj syn nosi do dialky od 5 rokov.. dioptrie sa mu zvacsuju kazdy rok. Doteraz ho vysli okuliare komplet zakazdym cca 130-150 eur..ale kedze sa mu ten zrak stale zhorsuje, tento rok sme investovali do drahsich skiel a okuliare ho vysli 400 eur...100 eur sa davame preplacat do VSZP, tak aspon nieco.
a teda nam velmi poradila aj pani v optike.

ukulela
5. sep 2024

@jankajanka13 mne napr ocny lekar vravel, ze odporuca vacsie skla (napr okruhle ako harry potter) - aby dieta intuitivne nepozeralo ponad okuliare. na to som si potom davala pozor. osvedcili sa mi rammiky s flexibilnymi "nozickami" - co sa daju prehnut aj do vonkajsej strany, nezlomia sa potom tak lakho. v dobrej optike poradia aj vhodny ramik, aj zameraju poriadne osadenie skiel. aj dovera dava teraz benefit, neviem, ci 50, ci 60 €? nepamatam si, kolko mi za maleho okuliare vratili .... uvidis to v appke. detske ramiky som v nasej optike videla od 50 vyssie, maly ma za 100.ma teti ramik, ani jeden nezlomil, len sa mu osuchali "nozicky" za usami. plus sme chceli zmenit farbu ... ja, ked som bola mala, tak mam pocit, ze kazdy rok, minimalne 2 mi nasi museli okuliare kupovat nove, zlomila som a pod.

luxus10
5. sep 2024

pozor, preplatia, ale musis dat urobit v zmluvnej optike-tak to ma vszp, zoznam je na nete,a to do 1 mesiaca od vystavenia receptu lekarom...

luxus10
5. sep 2024

a recept si odfot, budes ho tiez predkladat poistovni...ked ho das optike, ak si neurobis kopiu, nebudes mat nic...

luxus10
5. sep 2024

@ivanakal ake drahsie skla?

ivanakal
5. sep 2024

@luxus10 odporucali nam z firmy Stellest, dioptrie ktore by mali pomoct zastavit zhorsovanie zraku..

luxus10
5. sep 2024

@ivanakal to su take tie akokeby s vel kruznicami?a mate uz aj vysledky? ci este len kratko mate?

ja som dala dietatu urobit asfericke skla, tie tiez pekne setria zrak...u nas som si vsimla, ze primarne sa zrak zhorsuje, ked maju deti v skole triedu s nedostatkom denneho svetla a musia cele dni svietit...

ivanakal
5. sep 2024

@luxus10 ano presne.. Ma to este len mesiac, tak uvidime ake budu vysledky o pol roka... Tak ci tak sme kazdy rok menili okuliare, uz sa mu to nezlepsi a nechcem aby sa to zhorsovalo.. a je tam garancia, ze ak sa do roka zhorsia zasa, vymena skiel je zadarmo. U tohto syna tomu celkom nerozumiem, ze preco ma taky zrak, on je z tych co je na mobile minimum a vacsinu dna je vonku...

luxus10
5. sep 2024

@ivanakal moze to byt aj rastom...genetika, tazko povedat...

taktotedanie
5. sep 2024

@alofinka no ak bude kratkozraka to je ten horsi pripad pre dieta
Ak dalekozraka ma este sancu ze v buducnosti okuliare potrebovat nebude
Ak ste uz raz boli a zle citala a nedostala okuliare tak to je dost blbe a teda len dufat, ze to nebude amblyopia