Oilatum na ekzém u detí

17. sep 2024

Ahojte, chodime ku koznej s 2r kvoli ekzemu, dr nam predpisuje maste na zarabanie, ked treba tak aj kortikoidy a potom bezne dostupne kremy bioderma, la roche posay atd vhodne na ekzem u deti. Ani raz nam nespominala Oilatum, napr ako kupelove aditivum, pricom skore co sa zlozenia tyka ma obdobne ako la roche posay. Nepytali ste sa niekto koznej na to? My k nej mame ist az buduci rok. Dakujem

jesenzima
17. sep 2024

Používam.. ale! Keď už je ekzém červený a zapálený, nepomáha .. používam skôr preventívne, hlavne na jeseň a zimu, kedy má dcéra ekzemove obdobie... Nepoužívam do kúpeľa,ale za pol vrchnacika rozotrieme po tele ..

gabu_lienka
17. sep 2024

Nam to predpisuje pediatricka

kaktusik007
17. sep 2024

dlhe roky som ho pouzivala pre synov ako prisadu do kupela, predpisovala mi ho pediatricka

autor
17. sep 2024

@jesenzima a oplachnes? Ci to pouzivas ako krem?

autor
17. sep 2024

@gabu_lienka
@kaktusik007 baby kolko za to doplacate? A to kvoli ekzemu predpisuje? Dakujem za odpoved

kaktusik007
17. sep 2024

no moje deti su uz velke - a uz sa iba sprchuju, ale doplacala som smiesne peniaze, 20-50 centov???? tak nejako, euro to nebolo urcite

gabu_lienka
17. sep 2024

Ano kvoli ekzemu a nedoplacala som nic

kaktusik007
17. sep 2024

moj ma diagnozu atopicky ekzem

jesenzima
17. sep 2024

Opláchnem, jasné 😉

autor
17. sep 2024

@kaktusik007
@gabu_lienka iba? Lebo normalne to stoji tusim cez 20€ ak dobre pozeram. Skusim sa opytat nasej pedi, ci nam to moze predpisat. Lebo kozna z nejakeho dovodu to ani len nespomenula.

autor
17. sep 2024

@jesenzima vyskusam to takto pouzit, dakujem za tip ☺️

pininka1
17. sep 2024

Aj nám to predpisovala pediatrická, nemohla som ho kúpat v čistej vode, to bola jeho pokožka hrozna. Oilatum nám skôr pomáhal na suchu pokožku, keď už bol exem rozbehnutý na toto to nepomahalo

slavomira236
17. sep 2024

Pouzivala som pei dcerke do kuoela. Predpisovala nam kozna stale. Nedoplacala som. A este jej stale davam aj sebe so kupela kedze mam suchsiu pokozku

fiafia
18. sep 2024

Ja som exematik takze ja ho používam roky a dcére ho predpisovala pediatricka do kúpeľa. Ekzém ale nelieči. Dá sa kúpiť aj bez predpisu vtedy stal tuším do 10e. Teraz aktuálne neviem.