Ohýňanie sa 3-mesačnej dcérky do jednej strany a záklon hlavičky

14. júl 2024

Ahojte, naša dcerka má dnes 3 mesiace. Posledné 3 týždne sa začala ohýbať keď leží do jednej strany také písmeno C s tým že ma zaklonenu hlavičku. Robí to len na jednu stranu keď sa chce dívať za seba. Keď jej niečo ukazujem tak pekne hlavičku otáča, nezakláňa aj drží telo na stred. Len teda keď jej “napadne” sa pozrieť hore tak sa pozrie a je trocha ťažšie ju zaujať naspäť. To isté aj keď ju pokladám na bok keď ideme robiť koníky hlavičku veľmi zakloni. Avšak dnes v noci pri prebaľovaní keď som ju položila sa hneď dala do tej pozície a následne aj ráno. Doteraz to nerobila. Čo sa s tým dá robiť? Ako ju odnaučiť to robiť ? Keď ju chcem dať z tej pozície naspäť tak je ako taká skala a musím trocha bojovať aby som jej neublížila ale zároveň aby v nej neostala.
Ďakujem za rady a skúsenosti

drake122
14. júl 2024

Isť na rehabilitácie.

gabsisi
14. júl 2024

Určite skočte k rehabilitačnej . V takomto veku som si aj ja všimla na našom synovi niečo podobné a rehabilitačná má nasmerovala ako s ním cvičiť...čo robiť...išlo to krasne

anavixy
14. júl 2024

Spravnou manipulaciou, cvicenim. Treba vyhladat detskeho fyzioterapeuta, dobreho, hladaj podla recenzii a skusenosti.

mantilka
15. júl 2024

Možno aj neurológ.

autor
15. júl 2024

@mantilka je pravda že je stále v napätí ale naša Dr nič na to keď som jej to hovorila.

autor
15. júl 2024

Ďakujem objednala som k fyzio, ideme budúci týždeň

mantilka
16. júl 2024

Pýtaj výmenný lístok aj k neurologicke. Treba riešiť koreň problému.