Odstrihnutie uzdičky pod jazykom

miskamichalka
28. sep 2020

Ahojte. Mate niekto skúsenosť s odstrihnutím uzdičky pod jazykom môj malý má problém pri kojení respektíve ja ho mám pretože ma bolia prsníky malý sa prisaje len málo a tými mi dráždi bradavky preto sme sa rozhodli zavolať laktačnú poradkyňu a tá zistila že má uzdičku pod jazykom príliš vysoko zarastenú objednali sme sa hneď na vyšetrenie aby mám ju cvakli. Máte s tým niekto skúsenosť pretože ja mám veľký strach. Malý má presne dva týždne bojím sa že je na takúto akciu ešte príliš malý.

jana2210
28. sep 2020

@miskamichalka ahoj,my sme mali tento istý problém.Nam to zistila dr pri prehliadke . Objednali sme sa na ORL malý mal mesiac.Len mu to cvakli,chvíľku sme museli počkať v čakárni či to nebude krvácať.Chvalabohu to nekrvacalo vôbec,len mal trošku slinky krvavé..A po zákroku ho to nebolelo vôbec..

miskamichalka
autor
28. sep 2020

@jana2210 ja som úplne z toho na prášky ... Mám chuť to vzdať ... Bojím sa o malého že ho takého drobneho vystavujeme takým zákrokom :(

kimoki
28. sep 2020

@miskamichalka neboj sa, ono to hrozivejsie znie, ale ten zakrok je uplne v poriadku. Dolezite je tu uzdicku nastrihnut, aj kvoli vyvoju reci v neskorsom veku.
tiez sa nezlakni, lebo ked to malinkemu budu robit, tak ho musia rozplakat, aby otvaral do siroka pusinu a potom uz je to len sekunda a je potom.

drzim palce!

jana2210
28. sep 2020

@miskamichalka neboj,aj ja som bola,som sa klepotala na chodbe ako osika..
Ono to priebeha tak,teda my sme tak mali.
Malého som si "posadila" na kolená ,držala mu hlávku aby sa nepohol dr otvorila ústa a cvakla,bez umrtvenia lebo že je ešte malý a nevedia ako by zareagoval..bola to sekundova záležitosť...Mne bolo povedané,že je to lepšie urobiť teraz keď je malinký,lebo keď bude väčší bude to aj ťažšie s ním spolupracovať a potom môže mať problémy vyslovovať slová.

miskamichalka
autor
28. sep 2020

Bože ženy, to sú nervy ... Ja to idem robiť hlavne kvôli kojeniu, aby som nemusela prejsť na UM. Vďaka za povzbudenia

sionell
28. sep 2020

95% deti pri strihani vobec neplace ani pocas ani po strihnuti. Zarastena uzdicka neboli. Lekar to spravi behom 2-3 sekund. Dolezite je ihned po strihnuti dieta nakojit, aby ranka nezacala zarastat a aby sa roztiahla. Po strihani nebyvaju problemy. Ulavu pri kojeni by ste mali pocitit do par hodin. Casto to riesime v skupine laktacneho poradenstva, su tam desiatk mamiciek, ktore uzdicky strihali a nikdy tam nebola negativna skusenost. Akurat ze dieta krvavou slinkou pospini svoje oblecenie, aj vase.. tak si neberte biele tricko 🙂

miskamichalka
autor
28. sep 2020

@sionell ste zlatá ďakujem za upokojenie ... Myslím že ja to budem prežívať 100x horšie ako drobec... Pána beka 🤦

sionell
28. sep 2020

@kimoki Preco by malo dieta plakat? Lekar, ak je na to dostatocne vyskoleny si jazyk sam nadvihne prstami. Mozno u starsich deti je to horsie, no kto by vydrzal kojit bez prikrmovania UM 3 mesiace so zarastenou uzdickou? Mojho 3 tyzdnoveho syna som polozila na pult, pridrzala som mu rucky a hlavicku a cele strihnutie od polozenia az po moment ked som ho zobrala spat na ruky trvalo asi 5 sekund. A to lekarka strihla aj hornu aj dolnu uzdicku NARAZ. Presla som s nim do cakarne, sadla si a zacala kojit. Vobec neplakal. Takuto skusenost maju takmer vsetky mamicky.

elizita
28. sep 2020

ak bude plakat, tak skor z toho, ze sa mu nepaci, ze s nim niekto manipuluje, nie od bolesti

darina1952
28. sep 2020

@miskamichalka zbytočne sa stresuješ, je to úplne banálny zákrok, väčšine detičiek to ani nekrváca pretože sa cvakne tkanivo na konci ktoré je málo prekrvené. Môjmu strihli uzdičku keď mal 18m a všetko ok. Ešte v ten deň všetko jedol a pil. Robil mu to chirurg. Navyše takéto malé bábätká si to ešte vôbec neuvedomujú. Hlavne ti odporúčam nebyť prítomná pri samotnom zákroku - stresujúca mamička je pre lekára zbytočným tlakom 😉

alikal
28. sep 2020

jeeejda, ziadna panika, my sme boli az so 4mesacnou, a vsetci ze jak neskoro ideme, cvakol noznicami, ani si to skoro nevsimla, plakala iba ze ju drzim za ruky aby nimi nemavala, hned v kociku zaspala, ziadna krv, ziadne komplikacie. kamoskynmu malemu to robili tiez nejako v 2 tyzdnoch a ze ani raz nezaplakal a hned zaspal

floren
28. sep 2020

@miskamichalka malému to robili ešte v porodnici, hneď sa prisal, ani neplakal

amelia000
28. sep 2020

Joj ked citam ze male babatka si to neuvedomuju, ich tk neboli tak ma ide porazit. Ano babatka to boli a uvedomuju si, moja mala potom mala este zachvatovy plac. A ano ked jej strihali plakala a bolelo ju to. Ja som revala viac nez ona..bohuzial je to udel matiek.
@miskamichalka nejdem ta tym strasit..ja som tiez bola vyklepana hrozne a revala som. Len je to ulava potom aj pre babo lebo sa dobre napapa a aj pre cecky. A neskor pre rec. Je to fakt chvilka. Poplace a preboli. Dr. Mi hovorila ked ma videla, ze ano to strihanie je horsie pre matku ako dieta a takmer kazda mama sa jej tam rozplace. Zvladnes to. 💝

martinka13
28. sep 2020

Mojim obom deťom strihali uzdicku po narodení. Synovi (bol prvy) strihli malo. Bol problém pri kojeni a aj neskor s rečou. Strihali ešte raz v 3 rokoch na ORL. Pri dcérke som ich už poprosila, aby strihli riadne 🙂. Je to otázka par sekúnd. Nič hrozne. Neboj sa .

lenka2710
28. sep 2020

@miskamichalka joj, nám to robili minulý mesiac, nemáš sa vôbec čoho báť a maličký isto tiež nie, môj chvíľočku poplackal, mal trosku ružové slinky a inak úplne ôk! Ale úplne ta chápem, ja som mala z toho tiež riadne stresy a úplne zbytočne!
My mamy sa často stresujeme a úplne zbytočne 😉 keď tie naše decká to častokrát dajú lepšie ako my 😂😂 neboj, určite lepšie teraz keď je babo, ako keby bol starší! Mne povedala dr, že teraz to je ozaj len taka blanka, že to nič nieje! Omnoho viac vrestal pri očkovaní, ako pri tom strihaní 😘

miskamichalka
autor
28. sep 2020

@amelia000 tiež si myslím že deti všetko vnimaju ak vnímajú nespokojnu mamku určite vnímajú aj fyzicky zásah.

Tak ďakujem žienky za upokojenie. Moje 🐐🐐 my budú za to asi tiež vďačne a malý sa konečne normálne napapka.. urobila by som pre neho všeto ale ako matka som vystrašená...

anastazia93
28. sep 2020

Naša síce plakala ale len pár sekúnd. Vôbec to nie je také hrozivé, netreba sa báť 🙂

87anita87
28. sep 2020

@miskamichalka netreba sa obavat..ono babo bude plakat lebo ho budu nasilu drzat..ale radsej teraz ako ked bude mat 5 rokov a nebude vediet povedat kvoli tomu R..to bude mat z toho prestrihnutia vacsiu traumu...moja dcerka tiez mala a strihali ked mala 3 tyzdne...zachranilo mi to kojenie...kojila som potom do 2rokov ;)

kimoki
28. sep 2020

@sionell myslim, ze som to v mojom prispevku napisala. treba citat s porozumenim 🙂

sejan
28. sep 2020

@miskamichalka vôbec nemaj strach, aj nádej malej to robili. Tiež mala dva týždne. Je to otázka pár sekúnd a hotovo. Trošku mrnkla inak nic. Hneď som dala na prsník a bolo ok

simsdeny
10. máj 2021

@martinka13 zdravim, mojmu synovi pri narodeni tiez strihali uzdicku ale asi narastla alebo co lebo teraz (2,5 roka) mame ist opat na to ale kedze je uz taky velky celkom nervy mam z toho.. ako to zvladala vasa 3rocna? Neboli ziadne komplikacie? To le tak strihli a bolo?🙈🙏🏻

martinka13
10. máj 2021

@simsdeny robili to synovi. Umrtvili to nejakou vodičkou a rezli skalpelom. Trvalo to par sekúnd. Trochu krvi bolo, ale zvládol to v pohode. Aj hojenie bolo rýchle. Zo 2-3 dní nič kyslé, lebo ho to stipalo.

marokanka28
11. apr 2022

@darina1952 môžem sa spýtať, prečo tak neskoro? Ako to prebiehalo a ako to zvládol? Umrtvili mi to? Moja má 13m a váham či ísť do toho, predsa len už máme nejaký systém dojčenia...ale bolo nám to navrhnuté laktacnou keďže moja dcéra je v štrajku od narodenia. Ďakujem. Za odpoveď