Odstránenie znamienka laserom

mia018
25. jan 2020

Ahojte,synovi majú ísť odstrániť laserom znamienko a strašne sa bojí. Potrebovala by som vedieť či to nejak cítiť a či to musia umrtvovať len injekciou lebo sa bojím,že práve tú si nebude chcieť dať pichnúť. Ďakujem

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
25. jan 2020

Pripnem sa. Mam niekto odstranovane znamienko vo vlasoch?

danka56
25. jan 2020

@oli18 dala som si keď som mala asi 22 rokov. Ľutujem, že som neisla skôr.
Ale záleží od nemocnice. V jednej mi chceli oholiť vlasy, neviem si to predstaviť keďže som ich mala hneď nad čelom. A v Nitre v ambulancii plastickej chirurgie sa tomu zasmiali. Že to nie je vôbec potrebné. Ale tak som si to nechala klasicky odstrániť

oli18
25. jan 2020

@danka56 ja počítam s tým, že trocha oholiť musia. Alebo vyberú aj s vlasmi. Len rozmýšľam, že to asi nezašijú, lebo sa koža nedá "nazbierať". Či? Ako ti to urobili?

kittykat22
25. jan 2020

@mia018 bolest trva asi 5 sekund, kym sestra napichne anesteziu - potom uz nic citit nebude. Nesije sa, len sa ranka zalepi. A nie je to ani pocut - takze kym sa zacne bat - bude po vsetkom 🙂 Osetrenie doma je 1x denne nanesenie sypkeho framykoinu.

ivanka12311
25. jan 2020

@oli18 ma moja sestra vo vlasoch vyberané.Zalezi od veľkosti, nebolo potrebné nič holiť.Davala si na súkromnej klinike pekne jej to spravili nemá ani jazvu

oli18
25. jan 2020

@kittykat22 diky, najťažšie je rozhodnúť sa. Mám ho vzadu, objavila mi ho kaderníčka. Ktovie, ako dlho, lebo ku kaderníčkam chodím 1x do roka. Lenže má modrú farbu, má asi 3-4mm a rok sa nezmenilo, nie je vypuklé. Môže to byť aj zhluk cievok.
@ivanka12311

kittykat22
25. jan 2020

@oli18 a preco sa rozhodujes ty? 🙂 co povedala dermatologicka? Odporuca vyber? Ja mam obrovske (primer 2cm) znamienko v hlave - na boku, a lekarka povedala, ze ho nebudu vyberat - nevidi dovod.

oli18
25. jan 2020

@kittykat22 doporučuje vybrať. Ja mám obavy,tak to rok sleduje.

kittykat22
25. jan 2020

@oli18 tak nechaj vybrat 🙂 nemas sa coho bat. Je to velmi rychle a bezbolestne. Lekarka sa aj pyta pocas zakroku, ci nieco pacient citi. Keby citil, tak okamzite prestane a dopichne anesteziu. Ak chces setrny jemny postup tak mozes vyuzit sukromnu kliniku estetickej mediciny - a tam ti to spravi tak isto lekar za 50e - ale ktory sa stara nielen o zakrok, ale aj o konfort a ma zaujem o hladky priebeh zakroku 🙂 Na estet. klinikach tieto zakroky robi atestovany lekar z oboru dermatologie 🙂

oli18
26. jan 2020

Dakujem za povzbudenie, presvedcila si ma🙂

sevkissk
5. mar 2020

Môžem sa spýtať koľko dieťa musí mať rokov aby mohlo podstúpiť odstránenie znamienka laserom?