Odstávajúce ušká

22. nov 2020

Zienky, poprosila by som o informaciu ku dedeniu odstavajucich usiek. Pre rypajuce, ano zdravie je prvorade, ale samej mi usi odstavali, a viem ake to je, v 9 rokoch som bola na operaciu odstavajucich usi, preto ma zaujima ci tu je zienka ktorej usi odstavaju, a jej muzovi neodstavaju, a dieta zdedilo uska po muzovi a neodstavaju mu 😊. A prosim aj pohlavie dietatka napiste 😊. Pre mna samozrejme bude nase dieta najkrajsie 😊, ale zaujima ma ci je sanca, ze niektorej mamine s odstavajucimi usami sa narodilo dietatko svuskami po tatovi 😊.

cee_68
22. nov 2020

Chlapec aj dievca: obe usi (odstavajuce) po mne 🙈... asi som nepotesila. Ale ja som to nikdy nejak dramaticky neprezivala.

syslik81
22. nov 2020

aj mojej odstavaju -po mne .. ja som mala operaciu v dospelosti ..mala ma 6 a uz ma prosila ci nemoze mat usi ako ja ... ale v zahranici je to strasne drahe ... takze som jej vysvetlila ze je krasna aka je a este chvilu pockame ..ak jej to bude stale vadit aj ked pojde na vyssiu skolu tak jej to dam operovat

reni666
22. nov 2020

môjmu odstávajú a máme dcérku a jej neostávajú :D ale z jeho otcovej strany odstavajú každému aj jeho otcovi všetkým súrodencom aj ich všetkým deťom tak asi sme dostali vínimku 😄

reni666
22. nov 2020

ináč práve minulý týždeň som videla v lekárni také náplasti alebo čo to bolo na odstavajúce uši

jana_eyre_2
22. nov 2020

Ja to mam trocha naopak, dostavajú dosť uši môjmu mužovi a mne nie.. máme tri deti - chlapec, dievca, chlapec.. najviac dostavajú dcére, synom tiež ale trocha menej.. ja neviem ja som asi divná, mne sa to páči a považujem to za prirodzené.. dcéra to nikdy neriešila a ani nerieši a nikto ju na to vzivote neupozornil.. chodí už do školy..

nickiee0
22. nov 2020

Mám dvoch synov, jednému uši odstavaju, druhému nie. Mne odstávali tiež, kým som nebola na plastike a ich otec ma tiež odstávajúce uši.

nickiee0
22. nov 2020

@reni666 toto nepomáha, ak sú raz geneticky dané odstávajúce uši, môžeš ich lepiť čím chceš a budú odstávať aj tak...

reni666
22. nov 2020

@nickiee0 neviem, ja som videla iba leták a bolo na ňom bábätko predtým a potom 🤷

nickiee0
22. nov 2020

@reni666 mne mama tiež lepila uši, aj nejakú čelenku mi dávala či čo a nič nepomohlo 😀

evkamotka
22. nov 2020

Mne nie, muzovi odstavaju. Prvemu synovi odstavaju, druhemu synovi neodstavaju. Takze nahoda

adriannasvk
22. nov 2020

To mas ako sportku,netusis co si dieta z teba zoberie😅ja som sa tiez tesila,ze mojim neodstavaju v porodnici a potom sa im uska odlepili od hlavy a bolo po radosti😀ale neries,je to esteticky problem,ktory sa da vyriesit😉hlavne nech je babo zdrave,davaj si jedine pozor aby si nezalamovalo usko ked bude spinkat😊

simona92101
22. nov 2020

Ani mne ani manzelovi usi neodstavaju,dcerka sa narodila s jednym uskom odstavajucim a druhe jej az neskor zacalo odstavat.

livka283
22. nov 2020

Mne odstávali, v 10r som bola na operáciu, mužovi nie, malá má krásne ušká, zato jej idú krivo dvojky ako mne a mojej mame a druhé sa mi narodí čochvíľa, tak uvidíme 🙂

amelia000
22. nov 2020

Baby a co ta operacia? To je v lokalnej? Bolelo to ?

evulka3
22. nov 2020

Mne odstavalo jedno ucho(v dospelosti som bola na plastike), môjmu mužovi nie a ani našim dvom dcérkam vobec😉
Ale ak by im dostávali určite by som to riešila plastockou operáciou najlepšie pred nástupom do školy.. Ja som tým psychicky dosť trpela..

syslik81
23. nov 2020

@amelia000 neboli to .. ale mne to smrdelo :D jak ked prasa opaluju haha .. neprijemna je len injekcia na umrtvenie potom uz len pocujes divne zvuky a je potom ... neprijemne su i obvazy kt musia byt na tesno ale nic co sa neda vydrzat

amelia000
23. nov 2020

@syslik81 lebo dcerka asi bude potrebovat korekciu 1 uska. Och tu inekciu si neviem predstavit. Boze asi to budem znasat horsie ako mala :D

mirola
23. nov 2020

U nas v rodine bol velky predpoklad na odstavajuce uska..ja mam usi pomerne male a nalepene na hlave, ale moja babka ma operaciu, moj muz mal take usi ako ucho na salke normalne 90stupnovy uhol, taktiez jeho otec, sestra, dedo.. vsetci boli na operacii.. moj muz sa toho velmi bal, vraj velmi trpel az do konca zakladky a aj mu to naburalo sebavedomie.. ja som z toho taku tragediu nerobila, ale chapem, ze clovek co zazil sikanu to vnima inak.. syn ma z kazdeho trosku ma vacsie a aj odstavavajucejsie uska ako ja, no myslim, ze v norme.. ja niekde v strede mozno trosku blizsie ku mne.. myslim, ze ziadna tragedia. Vid foto.. podla mna je s nimi zlaty a uvidime co cas ukaze.

sanella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brona235
24. nov 2020

Mne odstavali strasne... mam tri deti a len najstarsiemu, ale len uplne zanedbatelne... ja som na operacii nebola, stale mi odstavaju, ale uz nie tak hrozne. Asi mi k nim hlava dorastla... 😂😂😂

haboubi
18. dec 2020

ufff baby, to akoze vazne toto riesite? Nechodim na modrykonik fora, nahodou som zavitala s nadejou, ze najdem rady ako psychicky podposit svoju dceru, ktora ma dost velke a odstavajuce usi (prisla zo skoly s nejakym komentom). Ale je nadherna a podla mna ovela zaujimavejsia s tymi usami. Snazila som sa najst ako vysvetlit dcere, ze odstavajuce usi je vymysel posledneho storocia a nalinkovaneho diktatu krasy. Ze kazdy sme iny a nikto nie je dokonaly. Ze zaklad stastnej zeny je zdrave sebavedomie a akceptovanie samej seba, takej ako je. Ze i supermodelky mavaju velke usi: https://brightside.me/wonder-people/these-15-to...
A namiesto toho najdem toto. A tych diskusii na modromkonikovi na tuto temu je mrte.

cee_68
18. dec 2020

@haboubi Mas uplnu pravdu, ja som tiez taky pripad (vo vsetkej skromnosti), ze aj s mojimi usami som to aj v tom biznise s krasou niekam dotiahla. Pozdravujem dcerku ❤️ A ma super mamu, ze to takto vidi!

okydana
18. dec 2020

@haboubi môžeš jej hovoriť čo chceš a myslieť to najlepšie na svete ak jej odstavaju usi svet jej to da vyzrat...som toho prikladom... smiali sa mi aj ked ma doma predviedcali ze som krasna...bla bla...do 18 som trpela...stále rozpustené vlasy...k 18tim som si od rodičov vypytala operáciu, najlepšia vec na svete!!! Mala som poslapane sebavedomie, zrazu som mohla nosiť ucesy ake so chcela, nikto sa mi nesmial, nedesili ma fotky s mojimi ušami (a to ich mám male). Syn ma uši po ockovi, neodstávajú, tak som šťastná🙂

haboubi
18. dec 2020

Tak uvidime ako to pojde. Ak si bude chciet dat v 20tke spravit operaciu, nech si ju da, nebudem jej v tom branit. Ale aby som v jej detstve riesila operaciu so snahou ju ochranit pred zlymi komentami od spoluziakov, ked este neviem ako to v zivote bude mat nastavene, mi nepride ok. Ja mam vacsi nos, na ktory som v zivote dostala par komentov, a som nan patricne hrda. Je to moje poznavacie znamenie, som to ja. Tiez som tmavsia a zopar deti ma komentovalo, ze som ciganka. A nedala som sa odfarbit na blond. Podporujte svoje deti a hovorte im ake su krasne. A ze krasa je viac vnutorna ako vonkajsia. Ak by samozrejme mali byt na pokraji psychickej traumy kvoli usiam, tak jasne, chodte kludne aj do operacie.

noemikatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noemikatka
29. dec 2021

autor: ahoj smiem sa spýtať ako dlho sa hojili uska tebe a či nebolelo keď ti davali dole lepku ktorými si ich mala po zákroku zalepene pretoze jedna žena mi pisala že ak jej ich davali dole že jej trhali vlasy aj z korienkami🙉🙉 toho sa asi bojím viac ako tych injekcií ktore mi do ucha budú pichať a ako dlho sa ti to hojilo?