Odsávate noštek i napriek tomu, že je to boj?

eririka
30. máj 2022

Odsavate noštek i keď je to boj, krik ?

hennyinnsbruck
30. máj 2022

Samozrejme stale som odsavala.zdravie mi je prednejsie ako rev🤪teraz ma 3,5 a pride sama ze odsat(alergia sople)

ailiba
30. máj 2022

@eririka ano... Bol to boj, ale ked treba, treba. Urcite lepsie, ako ked hlieny zatecu a sposobia horsie problemy. Najprv vsak treba kvapnut fyziologicky roztok, aby sa hlieny rozpustili a nebolelo to. To je velmi dolezite.

eririka
autor
30. máj 2022

@hennyinnsbruck Šikovná

eririka
autor
30. máj 2022

@ailiba ešte len vysávač vidi a uz je koniec sveta 😉

hennyinnsbruck
30. máj 2022

@eririka to je jasne ze revu ja som vravela ze viem ze to nemas rada ale musime ulavi sa…casom zbadala sama ze je to ulava

aalt
30. máj 2022

Pomohlo odsavanie plysakom a vsetkym clenom rodiny a odsavala si potom uz aj sama.

salamistka
30. máj 2022

my sme nikdy neodsávali, to začal byť "trend" asi až neskôr...len sme kvapkali do nosa, ale je pravda, že nádchu nemávala, ale zato dcéra dosť kašlala a lekárka nám odporučila čo najskôr naučiť fúkať nos...takže asi na tom odsávaní niečo je

klaudiadia99
30. máj 2022

@eririka tak skús inú odsávačku nie tú na vysávač

spadnutaslivka
30. máj 2022

Samozrejme, že odsávam aj napriek kriku a boju. Keď poriadne zatečú a spôsobí to zápal priedušiek alebo pľúc, určite bude rev a boj pri podávaní liekov. Ale ja nemám odsávačku na vysavač, ale takú, čo ústami ťahám. A ako decká sme dokonca my mali len takú pumpičku, ktorá fungovala na podtlak.

rebekamarcusko
30. máj 2022

Samozrejme, mame na to aj zaujimavu techniku,ktora posobi velmi desivo 😂 jemne mu prisadnen ruky a tym padom mam ruky volne je a mozem odsavat 😂 samozrejme si na neho nesadnem vahou,iba ho obmedzim v pohybe

beata_k
30. máj 2022

@eririka A ked ti bude vrestat lebo zapal stredneho ucha? Ja som mala jak dospela a poviem ti, tu bolest neprajem nikomu. Radsej 5 minut vysavac, nez bolestive ucho.

ailiba
30. máj 2022

@eririka ja viem, poznam to😒... No co sa da robit. Videla som aj taku elektricku do zasuvky, tusim medela. Ale nemam ju odskusanu. Tie rucne nie su take efektívne, to viem, lebo aj taku sme kupili a reval rovnako, akurat horsie odsala.
Chapem, aj ja som mala vzdy stres z odsavania... Ale je to nevyhnutnost.

pralinka25
30. máj 2022

Ano odsavala. Rucali pri tom vsetky tri deti. Poviem to takto. Neudujem sa im pretoze je to neprijemne. Skusila som to na sebe tak viem. Ale zapal stredneho ucha je tisic krat horsi. A rovnako na nic su stecene sople na prieduskach. Na kazdom Orl co sme boli nam odsavanie kazali. Na detoch to nezanechalo traummu. Traumu z toho mali len nase babky

diamond007
30. máj 2022

@eririka nie nikdy

mizu89
30. máj 2022

@eririka samozrejme dieťa som si položila na koberec sadla na neho (obrazne povedané, prekročila) kolenami zablokovala ruky,jednou rukou držala hlavu a druhou odsala a čo iné my malo ostávať.chcela som aby dieťa malo čistý nos.a to ide mať teraz v auguste 2 roky

andreatytler
30. máj 2022

@eririka Do 18 mesiacov nebol nikdy chory. Potom isiel do jasli a mal sople kazdy mesiac. Par krat som odsavala aj ked to bol boj, ale to sme ho museli 2 drzat a po tom placi sa mu vytvorilo este viac soplov. Tak som sa rozhodla ze ho necham nech mi pri tom asistuje a boli chvile ked si to sam dal k nosu a nechal vytiahnut sople. Naucil sa fukat o 6 mesiacov neskor. Nikdy nemal problemy zo zatecenych soplov.

meluela
30. máj 2022

@eririka Odsavala odsavackou na vysavac, dieta bolo treba nasilu drzat a plakalo. A dnes to lutujem, myslim, ze to mohlo na dieta posobit traumaticky. Asi by som radsej kupila elektricku odsavacku i ked je menej ucinna a vyskusala ci je to az taky problem tie hlieny neodsat uplne dokonale.

titla
30. máj 2022

@eririka Ano, odsavala aj napriek boju a kriku. Dvaja sme ho drzali alebo ked som na neho bola sama zabalila som ho do deky a doslova prilahla. A v jednom momente pochopil, ako sa mu tym ulavilo. Mal nieco vyse 1,5 roka. Teraz ma skoro 3, fukat este nevie a sam chodi pytat, aby sme mu odsali sople.
A rovnako som mu nasilu umyvala zuby, natieram ho kazdy den kremom aj ked to neznasa (ma atopicky ekzem), znehybnim ho u doktora ak ma podstupit neprijemne vysestrenie...
Aj o tom je rodicovstvo.

kleopatra114
30. máj 2022

Nie , od 1,5 si vie celkom pekne vysmrkat noštek. Odsávanie bolo zbytočne , keďže jej spôsobovalo stres a hrozny rev , tak tých soplov z toho bolo vždy viac a víc a to bolo kontraproduktívne .