Odsávanie soplíka ročnému dieťaťu

donutka99
2. dec 2022

Ahojte mam choré dieťa ročne. A spi práve no počujem ako chrči ma plný noštek neviem ci sa môže odsat nos keď spí chcela som ze mu rýchlo ten soplik odsajem ale bojím sa lebo neviem ci sa to môže račej sa tu spýtam ak má stým niekto skúsenosti alebo račej nie a počkať kým stane len ťažko sa mu dýcha a plním nostekom

vani190493
2. dec 2022

@donutka99 počkajte kým sa zobudí, nebude mať ani nos odsaty a nebude ani vyspinkany ak by ste to robili cez spánok. 😉

donutka99
autor
2. dec 2022

@vani190493 dobre počkám kym vztane môžem sa spýtať ze keď som mu dnes odsavala ráno nos. Počula som ako ten sopeľ tam ma a keď som odsavala tak také suché. Už tam ani nebolo toho soplu

tamvtme
2. dec 2022

@donutka99 treba dat najprv sprej s morskou vodou a potom odsavat

vani190493
2. dec 2022

@donutka99 tak, ako píše pani dole, morská voda, alebo Vincentka.

nikpa
2. dec 2022

@donutka99 chúďa 🤦 šak ho vystre keď ho takto ,,napadneš,, počas spánku 😀 normálne mu to vysaj keď je hore, ak bude mať sople v noci a nebude môcť dýchať, aj tak nebude dobre spať. A treba mu predtým streknut morskú vodu

maria711
2. dec 2022

@donutka99 odsat, zaspi, ked je chore a unavene. Dobre je aj vyplach nosa, pozri videa na youtube. Pred spanim urob vyplach nosteka a mas pokoj a dietatko tiez plus sa rychlejsie z toho dostane. Dobre je aj nostek ored spanim prestreknut aliamare kids a vysat soplik. Pomaha to.rano/vecer

donutka99
autor
2. dec 2022

@maria711 ôk vďaka za odpoveď

sono2
2. dec 2022

@donutka99 nikdy nedával dieťa spať s Plným nosom.
Ja som dala vodu, potom kvapky odsala dala opäť kvapky.
Nad ránom opäť ak bolo treba prvé dva dni keď bolo sopľa veľa. Potom vydržalo do rána až ráno som vysala.