Odpadávanie nechtov na rúčkach

mirka0333
3. jún 2013

mam 2,3rocneho chlapca s nicoho nic mu odopadol nechet na palci,dnes aj na ukazovaku vsetkly tie nechty su chore...poradte co to moze byt,na koznom nam 😔
na koznom sme boli poradili kupit vitaminy zinok a selen...mali berie CEBION MULTI TAM JE AJ ZINOK PRE DETI DO 3 ROKOU NEMAJU SELEN...POMOZTE AK MATE SKUSENOST

xenicka13
3. jún 2013

@mirka0333 mali sme to, kozna kazala jest gumennych medvedov, aspik, puding, preslo to bez liekov

mirka0333
autor
3. jún 2013

ano mzslite ze to prejde bez liekou...mi jeme gum.medvedou

mirka0333
autor
3. jún 2013

@mirka0333
@xenicka13 a kolko to trvalo prosim Vas takze to nieje nic vazne?

dai
3. jún 2013

@mirka0333 tiez sme to mali, nasa kozna tvrdila ze to vyvolal vnutorny zapal a antibiotika - my sme ich brali asi 3-4tyzdne pred tym ako sa to malej zacalo diat - jej zliezli skoro vsetky nechtiky ale potom uz bolo dobre - nebolelo ju to a normalne jej dorastli, akurat to skaredo vyzeralo😉

yukki
3. jún 2013

@mirka0333 Ty, aj moja to mala, a práve v tom veku...zliezli, narástli nové a už potom neodpadli a dodnes netuším, prečo..... 😕

xenicka13
3. jún 2013

@mirka0333 mojej malej to po asi mesiaci preslo, nechty sa olupovali az do krvi, som jej to obvazovala, ale zaroven aj rastli nove nechtiky, zevraj to bolo z atb

mirka0333
autor
3. jún 2013

@dai ano to je nas pripad ale malemu narastol nechet a je tiez hnusny zlty zvraskaveny...nic ste mu nato nedavali?

mirka0333
autor
3. jún 2013

@yukki a neboli ste stym na koznom?

mirka0333
autor
3. jún 2013

🙂 dakujem Vam za odpoved uz som kus kludnejsia,teraz neviem ci mu davat tie vitaminy ci co

yukki
3. jún 2013

@mirka0333 hm...boli sme u detskej po lístok na kožné, ale teda videla som, že ona nejako nestresuje, nejak tomu neprikladá význam...a potom sme to odkladali-nebol čas-a potom už nechtíky pekne rástli....no a odvtedy sa to neopakovalo. A ja som si myslela, že či nie nejaká reakcia na lak-druhej dcérke sme dávali ten lak akože proti ohrýzaniu, dali sme z toho aj mladšej na paleček a čo čert nechcel-necht sa odlúpil postupne celý! Tak som reku že či to aj nie z toho laku....ale asi to nebolo z toho.

dai
3. jún 2013

@mirka0333 no to vraskavenie je zevraj dokaz toho zapalu - neboj, prejde to... ja som bola nenormalne vystresovana ked som to videla - strasne to vyzeralo, som sa bala aby to nebolo nieco vazne. ale lekarka sa tvarila ze je to uplne normalne a ok - nasa mala to mala aj na nozickach aj na rucickach - preslo to tiez asi v priebehu mesiaca alebo mozno trosku dlhsie to trvalo, ale spravilo sa to😉

mirka0333
autor
3. jún 2013

@dai dakujem ,pekny den dufam ze to bude o.k

danielaviki
30. jún 2013

ahojte, aj my mame tento isty problem, synovi sa olupuju nechtiky...brali nam krv na ASLO, to znamena to co ste tu spominali, ci to nie je nasledok antibiotik..ale vysledky boli negativne, kozna kazala jest zelatinu...ale my ju jest nemozme lebo to je sama bielkovina a my mame nizkobielkovinovu dietu...vysetrenie koznej sa mi nepozdavalo, chcem ist este inej, ci sa nahodou nejedna o nejake plesnove ochorenie nechtov....kvoli tomu nas tam detsky lekar aj poslal....no zajtra idem spat detskemu nech to nejak vyriesime....

adacerv11
5. júl 2013

aj nám odpadlo asi 7 nechtíkov, kožná povedala, že je to normálne ak dieťa pred tým prekonalo infekčné ochorenie.

zdenda6
29. aug 2014

ahojte!máme podobný problém malý prekonal asi pred mesiacom infekčné ochorenie ruka,noha ústa tak nejako tomu vravia mal drobne vyražky na rukách ,chodidlách,a v okolí pusy po týždni sa mu vytvorili chrastičky a potom sa mu všade kde to mal olupovala koža a teraz tie nechty odumiera mu nechtové lôžko a rastie nový nechtík je to velmi zdlhave ochorenie ☹

kiki68
30. aug 2014

jedine tomu pomoct podporou vitaminov, ale nesmiete to prehnat,lebo vela zinku tiez skodi. Tiez vit. E, omega kyseliny, nech dieta papa vlasske oriesky a pojde to rychlejsie. Tieto veci maju totiz nechty, vlasy a aj zubky velmi radi 🙂

kvetkvetka
3. sep 2014

Ahoj aj mojej dcere 22mesacnej sa to teraz deje prekonala aj ona aj jej bratranec dvojrocny chorobu ruky nohy usta a najskor zliezla koza a teraz nechty. Idem ju nalievat mineralkou a gumene cukriky a samo sebou ideme aj na kozne' Nasa pediatricka sa vyjadrila ze to nevie zaradit k nicomu. Nevedia nic o tej chorobe ruky nohy lebo jena slov.kratko!

hana33
23. sep 2014

@danielaviki Ahoj, pravwe to riesim s lekarom, malemu pred 2tyzdnami zacali zliezat nechty na rukach ale od korena, nie od volneho okraja a tiez pocas prazdnin prekonal infekciu ruky-nohy-usta!!! a tiez vlastne pbral este pred prazdninami a aj pocas prazdnin ATB... ja som sa zlakla a Dr. nas poslal teraz na krv... no tak dufam, ze to bude LEN dosledok tej infekcie a ATB... Dievcata, vyzera to fakt hrozostrasne, ale je zaujimave, ze pod tym ma uz vlastne novy nechet... tak musim nejake vitaminy na nechty--- zinok, vraj aj mangan a med... to mi dnes povedal sice veterinar, ale snad sa vyzna :D

hana33
23. sep 2014

a ano, po tej infekcii sa odlupovala aj koza presne na tych miestach, kde boli vyrazky, aj na nohach a dost ho to drazdilo!

danielaviki
25. sep 2014

@hana33 my sme nakoniec ziadne testy neabsolvovali lebo mal dr. dovolenku a kym prisiel sa nam to vyrazne zlepsilo, pomohol na rakytnikovy olej, papal ho denne podla "navodu", kupis ho v lekarni stoji cca 10 €, od vtedy sme s tym problem nemali, boli sme u 2 roznych koznych oni kozny problem nepotrvrdili...drzte sa

hana33
25. sep 2014

@danielaviki ďakujem 😉 prečo práve rakytníkový olej?

danielaviki
27. sep 2014

doporucil lekar, obsahuje mnozstvo vitaminov a vselicoho zdraveho,mas to prirodne... 🙂

scale1010
19. okt 2014

Ahojte já mám 1,7 ročnú dcérku a pred dvoma týždnami jej začal zliezať necht na palci od korena myslela som si že ho má privretý ale postupne sa jej to začalo robiť na každom nechtíku na rokách.Najskôr jej vznikli biele fĺaky a potom sa jej to začalo oddelovať a odpadávať.Naša pediatrička jej brala krv a robila celý krvný obraz ktorý však ukázal že má všetko vporiadku.Kožná nám zas hovorila že to je nedostatok vitamínou ale vitamínmi to nebude kedže mala výsledky v poriadku.kožná nám predpísala želatínové kocky,a mastičku na nehty s vitamínom E a naša pediatrička jej začala pichať B12 na podporu jedla pretože naša malá nechce jesť neviem teda ako to bude všetko súvisieť s tými nechtami.robili nám ešte testy na lepok a brali výtery s kútikou na ústach a nošteka výsledky budú tento útorok tak som zvedavá.veľmi sa bojím pretože tie nechty vyzerajú hrozne

tanasisi
3. aug 2015

ahojte mali sme 5 chorobu ruky nohy bolesti potom sa nam supala koza na rukach a nohach dostala som to od deti 2 tyzdne mali kiahne pripada nam to ze je to vyvolane stej choroby lebo je to smutovane osypky kiahne a sarlach neverim na nahodu a ja som mala urcite sarlach ale doktorka to neriesila lebo nevedela co je 5 choroba parada konecne su na tom lepsie uz kiahne nemaju ale 4 tyzdnoch sa prejavuju nechty ktore zliezavaju aj mne gumene cukriky a zinok rospustny vo vode malim detom .

jantuskaaa
6. nov 2016

Mám taký istý problém malabude mať 3roky a začali sa jej robiť bubliny aj na rukách aj na nozkach na nechtikocha dnes jej jeden odpadol 😥

vanesa852
2. jan 2017

moj syn mal 5chrobu ale u koznej som to nespomenula lebo som nevedela ze to moze mat neaky suvis malemu zliezaju nechty ale uz to trva dost dlho aj ja sa bojim

sisia2
19. nov 2017

Aj my máme taký istý problém ,odchádza mu nechtík po nechtíku už to trvá dosť dlho.Na konci augusta sme taktiež prekonali chorobu ruky,nohy,ústa😢a až po mesiaci sa to začalo a trvá to do dnes.Veľmi nepríjemné pre malého

mk123456
14. jún 2018

my sme mali ochorenie noha ruka ústa asi v novembri a odvtedy mojej malej odpadávajú nechty na palcoch na nohách

j.lackova
15. nov 2023

Ja my sme teraz pred 2 tyzdnami prekonali 7 chorobu ( ruky, nohy, usta) a zacali sa mu od lozka zliezat nechty.. tak to asi bude z toho. Mal vyhadzane hrdlo maximalne a na rukach a nohach 1-2 pupaky