Odmietnutie prepefuku očných kanálikov

18. jan 2024

Ahojte maminky, ak je tu nejaká, ktorá to odmietla, napravilo sa to časom aj samo ?
Mala ma upchatý kanalik, povedala by som že tak jemne pretože viacmenej jej ocko len slzi, raz za čas pri masáži kanálika odtial vyjde hnis ak to tak môžem nazvať no iný probelm nemá, žiadne zápaly
Už ma 10 mesiacov a rada by som sa prefuknutiu vyhla napriek tomu že nás doktorka posielala

majulino
18. jan 2024

Mojej hnisali a slzili očká, na prefuk sme neboli, ale ona mala baktériu, zistili až po 2 mesiacoch, tak, že som pediatričku poprosila o ster z oka, že na očnom nech u urobiť.
Dostala ATB a prešlo to

basulaak
18. jan 2024

Nasmu to cca v 13 mesiacoch zmizlo samo. Ocny mi vravel ze detom sa rastom rozsiruju tie ocne kanaliky a niekedy sa teda same spriechodnia. U nas tak bolo. Ale nas nemaval nikdy hnisave ocko. Kanalik bol sice uplne nepriechodny (robili mu test) ale nikdy nehnisalo. Tak sa na to netlacilo. Len akoby stale plackal a tiekli mu slzicky z ocka. Uz bol objednany na operaciu a 3 tyzdne pred zakrokom mu to
zmizlo. 🙂

autor
18. jan 2024

@majulino my už ale mame potvrdené že je kanalik upchatý ale ďakujem za komentar

@basulaak Ona hnisave nemá, v zmysle že by sa rano budila so zlepenými očkami len keď robim masaz kanálika tak sa to tam uvoľní a čosi odtial vyjde ale ďakujem, verím že aj nám to prejde rastom pretože nechcem podstúpiť prefuk

lulu2014
20. jan 2024

Ahoj. Nasa skusennost. Aj ked sme asi boli na tom inak ako vy🤷‍♀️. My sme si priniesli z porodnice infekciu. Hnisali obe ocka. Presli sme 2ocnymi Dr. Plus pedina - vystriedali sme kvapky maste a nic nepomohlo. Tak sme skoncili na kramaroch na ocnom. Mala tam bakteriu. A nakoniec Dr urobila prefuk (bola som pritom). Urcite neprijemne aj ked mala v 3mes. si to nepamata. Ale odvtedy utalo a mame pokoj. Drzim palce nech sa tomu vyhnete ale ak by bolo treba je to par minut.zalezitost.

autor
22. jan 2024

@lulu2014 ďakujem za odpoved, ona práveže nemá žiaden výrazný problém to hnisanie ktoré popisujem je vyslovene len keď potlacim kanalik tak raz za čas sa z neho uvoľní taká biela tekutina ale to ocko nemá ani zapálene ani rano po zobudeni zahnisane vobec nič, preto som voči tomu taká a nechcem ju trápiť tým prefukom ak to nemá take vážne, je dosť možné že to prejde aj same od seba časom 🤷🏻‍♀️

lulu2014
22. jan 2024

Ja budem rada ak vam to ustupi bez akychkolkek zakrokov. drzim silno palce nech z toho len vyrastie❤️. u nas to bolo horsie. Takmer kazdy den zelene zahnisane ocka. Aj ked uz jeden to vyzeralo ze konecne uz je ok tak vecer ci druhe rano zase. Uprimne u nas lutujem ze sme neboli skor. Ale uz nevadi je to ok.
Pekny dnik prajem a vela vela zdrsvicka 🍀🍀🍀