Odlišná farba dúhovky u dieťaťa

palomka
19. nov 2012

poznate niektora niekoho kto ma odlisne obidve oci? farbu duhovky? mam syna ktoremu sa iba na jednom ocku zmenila farba duhovky...este ideme na vysetrenia ci je to ozaj pigment....

soldi
19. nov 2012

@palomka ja mam jedno oko zelene a druhe hnede. nie je to zdravotny problem 🙂

palomka
autor
19. nov 2012

@soldi a kedy sa ti to zmenilo? a je cele hnede?

soldi
19. nov 2012

@palomka fuu, tak to netusim, kedy sa to zmenilo, nasi ma nikdy tak nesledovali. prvy krat ma na to upozornil moj stryko ked som mala 12. niekedy je to viac vyrazne, niekedy menej.
obidve oci mam mix zelenej a hnedej, ale v jednom prevlada ta hneda a v druhom zelena.
nie je to tak, ze jedno uplne hnede a druhe uplne zelene.
a Tvoj maly to ma ako?

palomka
autor
19. nov 2012

@soldi no on ma len 8m takze ma oci modre a na lavom oku ma asi 1/3 do takej kao keby hnedo zelenej sfarbene. lekarka sice na ocnom urobila vsetky dostupne vysetrenia, ocne pozadie a tak ale vsetko je OK, nastastie. ale je to len na tom jednom ocku. ja s muzom mame zelene, dcera starsia ma stale este modre...neviem po kom by mohol mat tak hnedaste 😒
ja len ci to nei je nieco ine, lebo ked len pigmet tam mi je jedni i keby ho mal cierne 😀
neviem ci nas este neposle niekam do nemky na vysetrenie...ale myslim, ze skor zrenicky sa tykaju vselijake choroby, ze?

michaela.g
25. dec 2012

@palomka Moja dcerka mala jedno modre a druhe hnede... Teraz ma 1,5 roka a uz sa jej to vyrovnava... budu obe hnede...

palomka
autor
26. dec 2012

@michaela.g zatial chodime len na kontroly, ostava to rovnake, koncom januara ideme opat na kontrolu. zatial druhe ocko ostava modre

ariesi
26. dec 2012

moja spoluziacka ma jedno oko modre, druhe hnede- a je to velmi pekna baba. takze v pohode. bude z neho zaujimavy chlap

adula3334
26. dec 2012

Moj syncek ma jedno oko zelene a druhe modre 🙂 neboli sme na ziadnom vysetreni,vidi aj co nemusi 😉 poznam viac takych ludi a vsetci bez problemov.aj na titulnej fotke to je vidiet dobre

raona
26. dec 2012

@palomka aj moja dcérka má tak sfarbené oči, teda tak ako to popisuješ na tom jednom očku, doteraz nás nikto nikam neposielal s tým, asi ani nebude.. na očnom sme boli keď bola malinká, na preplachovaní kanálika asi 2x a dr. nič nehovorila, zeby sa s tým dalo - nedalo robiť... teraz má tri rôčky a stále to tak má... inak vidí dobre, dokonca lepšie ako ja 🙂 😉