Odhlásiť z jaslí?

miirkka1
20. feb 2019

Prosim len o nazor. Dcera ma 2r.3m.ma dokola streptokoky v hrdle skoro kazdy mesiac. Chcem ju odhlasit z jasli, no musim dat vypoved. Robim v kuchyni, kde je mala v jasliach. Vychovavatelky to beru normalne, ze si buduju imunitu. Chapem ze infekty sople kasel je ok, ale streptokoky dokola horucky, vracanie. Bojim sa o nu. No musim 3m cakat ak chcem dat vypoved. Neviem kde by bola mala zatial. Sme v DE tu sami.A ze ak ju odhlasim, miesto v skolke nedostane, ale budeme na cakacej listine. Co by ste robilivy? Prehanam ked juchcem odhlasit? Ma uz nosnu mandlu velku a velke krcne mandle

miirkka1
autor
20. feb 2019

@miirkka1 ospravedlnujem sa, uz som raz pred 3mesiacmi zalozila tuto temu, len som cakala ze bude lepsie ale odvtedy mala 2x antb. zase. Teraz by som chcela vediet nazor, ci odhlasit, ci nie.? Mala papa zeleninu, ovocie moc nie, hrozno a vyzivy bez cukru papa, sme casto von.

janinah
20. feb 2019

ked ste dáko prežili zimu,tak by som už vydržala v tých jasliach,v lete to zvykne byť s chorľavosťou lepšie.

eriksonka1234
20. feb 2019

@miirkka1 ak ti akceptujú že si s nou často na OCR, tak nedaj výpoveď, o rok to bude lepšie, aj my sme si tým prešli, do 6 rokov som bola s nimi viac doma ako v robote

eriksonka1234
20. feb 2019

@miirkka1 a tie mandle treba poriesit, nám výber veľmi pomohol, aj to môže byť príčinou vašich infektov.

kristianko1
20. feb 2019

@miirkka1 ahoj.moj syn bol tiez stale chory mala som ho v jasliach pricom som bola ucitelkou v jasliach.riesila som to podobne...dala som vypoved a malebo zobrala z jasli...nakolko bol stale skutocne chory riesila som to ocerkou a nasledne pre seba pnkou....vysvetlila som doktorovi aky mam problem ze mi ide len o zdravie dietata....cize odhlasit z jasli sa dalo bez platenia poplatkov za obsadene miesto.skus sa ale so zamestnavatelom dohodnut na termine vypovede ale netusim ci ti vyjdu v ustrety kazdopadne by som to riesila....moj mal v ramci jedneho mesiaca zapal pluc...a jasle su tazsie na choroby nakolko sa tam prebaluje, deti slintaju oblizuju hracky cize tam sa hygiena neda nejako dodrziavat.maly v dvoch rokoch nastupil do skolky a problemy ziadne este nemal

miirkka1
autor
20. feb 2019

@kristianko1 a kolko si ho mala doma? Chcem aby nabrala energiu, len ci to fakt pomoze a neminie ju to... Januar , februar,november,2x september, august 2x,maj, januar 2018 co lem si spominam tak tieto mala mesiace antb. Mava na vytere stale streptokoky. Dokopy mala okolo 11-12x antb za rok. To neratam priedusky sople, hnacky atd.

erickatt
20. feb 2019

@miirkka1 pri toľkých antibiotikach uz aj ani nemôžu zaberať. chudatko pečienka... Skús skôr podporiť imunitu, nájsť bylinkarku

miirkka1
autor
20. feb 2019

@eriksonka1234 mame termin v marci na klinike na krcnom, len sa strasne bojim, ze dovtedy zase bude mat antb. Dokonca mi pride ze teraz co berie od vcera jej nezaberaju, je jej horsie kasel, horucky idem rano zase k dr. Doktorka mi tvrdi, ze je to tiez v poriadku. Nechapem, tu lekari v Nemecku posielaju rychlo deti do skolky. Mali sme byt len do zajtra doma, teda 3dni,ze potom uz nie je nakazliva ale to ze aka je oslabena, je im jedno.Musela som poprosit, aby ju nechala do piatku teda 4dni

miirkka1
autor
20. feb 2019

@erickatt ano presne to vravim aj ja.. Manzel je tiez hotovy. Zajtra idem aj na personalne zavolat.Skoda, ze pridem o pracu ale mala je mk prednejsia

kristina2412
20. feb 2019

@miirkka1 a ako malá znáša tie jasle? Plače alebo sa tam teší? Myslím si ,že zdravotný stav je do veľkej miery ovplyvnený psychikou. Ja som mala v jasliach každý mesiac zápal stredneho ucha. Tiez ma z nich rodičia museli vziať a nasli mi tetu ktorá sa o mňa starala,kým som nastupila do školky. Potom bolo všetko ok,do škôlky som sa tešila a bola som zdravá.

kristianko1
21. feb 2019

@miirkka1 zobrala som ho prec v maji a v októbri nastúpil do skolky....mala som ho kam dat ale videli sme na nom ze potrebuje ist za deťmi

miirkka1
autor
21. feb 2019

@kristina2412 ano tesi sa praveze... Uteka tam a viska... Ale zdravie mi je prednejsie... Su to jasle spojene zo skolkou je tam nad 100 deti..... To nie je dobre tolko deti pokope. Dnes je treti den co ma antb. A ze horsie idem hned k dr. Ma horucky vysoke, ktore stale vystupuju a kasel. Mam fakt pocit ze jej nezaberaju uz antb.

eriksonka1234
21. feb 2019

@miirkka1 my sme boli s dcérou presne takto isto, nastúpila do MŠ ako dvojročná, dovtedy zdravá, začala kašľať (nebol to bežný kašeľ) teploty sa striedali, lekárov som prosila nech jej niečo dajú, v noci sa nám dusila, až po 4 mesiacoch môjho naliehania jej urobili testy na mykoplazmy, to už mala chúďatko 2x prechodený zápal pľúc, čo ho nepočuli, vraj bol skrytý. Skončili sme v hodine 12 tej v Biskupiciach na pľúcnom, 4 roky nám ju tam dávali do poriadku. Radšej nemyslím na to, čo by sa stalo, naozaj išlo vtedy o čas. Dbajte o to, aby jej urobili všetky testy, nie je možné brat toľko Atb za rok. My sme brali vtedy 13 týždňov vysoké dávky Sumamedu, ale našťastie to zabralo. A samozrejme skončila ako silná astmaticka, ale zlepšuje sa to, v r. 2018 mala Atb. iba raz. Veľa šťastia a hlavne zdravia

sense
21. feb 2019

Nieco co opisujes som mala.ja.len uz v skolskom veku a to divtedynie som chora nebyvala ani len chripka.... potom co som v skole vynechala 1,5mes a, ziadne atb nezaberali uz sa mandle vybrali a potom som mala raz zapal priefusiek a potom dalsich desat rokov nic...

Takze odhlasenie dietata nemusi.byr riesenie zvlast ak po tolkych atb ste sa toho.nezbavili....

Ak si myslis ze jej to pomoze,tak ju odhlas...

Moja dcera byvala.tiez v jasliach a mala raz sarlach a.raz zapal pluc ,paradoxne vzdy to schytala vand dobe, ked smesom boli nav dovolenke... a raz ruky nohy usta ale to.do.jasli.nechodila....

baska_nice
21. feb 2019

Asi by som ho neodhlasovala. Deti si musia na kolektiv zvyknut. Bola by to podla mna skoda, kedze s situacia ani nemusi vyriesit

mmoni89
21. feb 2019

Urcite to treba riesit,tolko atb som nebrala ja za cely zivot a to som ako dieta bola teda stale chora.Imunita je uz uplne znicena z tych atb.Nasa detska lekarka by ti hned povedala ze urcite prec z kolektivu.Ja som tiez chodila do jasli ako 2rocna a mala som dva krat zapal pluc za kratky cas a doktorka zakazala mamine jasle..Urcite by som na tvojom mieste odhlasila a zachranovala imunitu.Toljo atb by znicilo ah dospeleho

mmoni89
21. feb 2019

@baska_nice vekom dietata sa imunita zlepsuje.Urcite nieje rozumne pri takej chorobnosti a tolkych atb dieta za kazdu cenu dat do jasli.o rok dva moze byt na tom ovela lepsie

kristina2412
21. feb 2019

@miirkka1 a v tých jasliach je celý deň? Aj tam spáva? Nedalo by sa napr. len na doobedie? Podľa mňa najhorší je ten spánok,choré deti,vydychany vzduch atď atď. Keď sú doobeda vonku tam je menšia pravdepodobnosť že sa niečím nakazi.

maminuska
21. feb 2019

do troch rokov syna sme mali veľmi časté streptokokové angíny, aj v nemocnici sme s tým ležali a pichali nám penicilínové injekcie. Čo nám neskuntočne pomohlo boli dve špachtle , odhodlanie krčiarky , a betadin. Týmito špachtľami namočené v betadine mu postláčala mandle , vymasírovala a 7rokov bol kľud . Skoro som síce prišla o uši tak vrieskal , ale stálo to za to . Dnes je z neho veľký chlap , mandle má a plnia svoju funkciu.

miirkka1
autor
21. feb 2019

Ja uz som dnes pisala na personalne, lebo dovolat sa tam vobec nedalo. Chcem aby bola doma, musi sa dat dokopy. Bola som dnes u dr.a ma k streptokokom aj chripku, preto hrozny kasel a horucky. V jasliach bola do 12.30h vtedy som tam skoncila v praci a rovno ju vyzdvihla. Uz neje nic 3den.Len pije. Mozem jej hocico ponuknut a nic.
Je mi z toho zle, ako byvaju deti v jasliach chore a ich mamy nerobia a su doma. Tu to zial v Nemecku tak chodi. Zivitel je otec. Mozno su vynimky.

Ale poznam tam mamy co su doma a deti ich kaslu o dusu.

miirkka1
autor
21. feb 2019

@maminuska som zvedava co jej povedia na tej klinike na krcnom. Dufam ze jej tam pomozu.
Nemal z tolkych strept. angin velku nosnu mandlu?

nikleotka
26. feb 2019

@miirkka1 ak má mala veľkú nosnú mandlu, predpokladám, že práve v nej sú tie bacile usadené a odtiaľ sa šíria. Treba ju dat von, drobca naučiť smrkať a dbať na hygienu nosa hlavne keď príde domov z jaslí. Ale pravda je, že imunitu si buduje stále väčšiu.
Bude dobre, len vydržať 😉