Odber moču u 10-mesačnej

avery2506
17. nov 2022

Dobrý deň, poradíte ako odobrať 10 mesačnej moč? Do šerblika nechce cikať , a sacky na moč sa pokazili asi 20 ks. Sáčky lepím vždy podla návodu a malá ich má v plienke vždy pokazené ocikané a odlepené. Nechala som ju nahú či sa nepodarí odchytiť moč tymto spôsobom a veru nie keď nemá plienku nechce cikať. Viete mi poradiť? Ďakujem

petricka22
17. nov 2022

@avery2506 s takymi malymi je to boj. Ja som malu rozbalila a hrala sa s nou, skumavku som mala prichystanu medzi nohami a par kvapiek sa mi podarilo chytit. Treba len skusat a skusat.

jazula
17. nov 2022

@avery2506 Nám sa podarilo takto - ráno o 6tej v polospanku sme ju položili v kúpeľni na prebaľovací pult, rozbalili plienku, pustili vodu a o chvíľu sme už len do čistej nádobky (u nás umytý teglik) chytali prúdik moču. Preliali sme do skúmavky a bolo 🙂.

avery2506
autor
17. nov 2022

@jazula to znie super lahko, len niekedy mam pocit ze s mojou dcérkou to nedam. Je to boj ona nevydrzi ani lezat nieto este keby ju v polospanku zoberiem to by bolo revu a kopania ale skusim. Dakujem

paciko9
17. nov 2022

Je to boj, ale este je prilis mala. Kazde, dieta,ked sa rano prebudi,tak ma potrebu cika, ja myslim,xe by to dala aj do nočnika. Ja som tak malej, odoberala moc. Ako nahle,vedela sediet tak hned po prebudeni som ju dala na nocnik, a pekne sa vycikala. To iste aj,ked nevedela sediet este, rano som ju rozbalila, nalepila sacok a zabavala som ju aby sa netocila,az kym sa nevycikala. Ani mne sacky nedrzali,ked som dala aj plienku,vzdy sa odlepili🙂

ketrint
17. nov 2022

@avery2506 a dávate dobre ten sacik? (Prepáčte za otázku, nemyslím to vôbec v zlom.) Ja som z toho systemu bola pred pár rokmi totálne nadšená ako super to funguje 🙂))

scorpionflower1
17. nov 2022

@avery2506 nechcem ťa moc frustrovať, ale mne sa podarilo prvýkrát mojej dcére odobrať moč, keď mala 2 roky a 9 mesiacov. Dovtedy mission impossible :D Keď mi sestrička u pediatra popisovala ako mám 1,5-ročnej odobrať moč, tak som sa skoro rozosmiala v ambulancii. Podla nej som ju mala postaviť do vane, umyť ju a chytiť do skúmavky....akože dieťaťu, čo nestojí na mieste ani 5 sekúnd....

smajliica
17. nov 2022

Ja som moju držala polonahú pri umývadle a sledovali sme ako tečie voda kým nezačala cikať. Akurát teda chytanie moču mi ide podstatne horšie ako zabezpečenie aby volala, takže ma 3 krát ocikala kým sa mi niečo podarilo zachytiť do pohárika 🤦🏻

jazula
18. nov 2022

@avery2506 vieš čo, ja som si tiež myslela, ale ona to normálne skoro celé prespala, 6 hodín ráno bola pre ňu hlboká noc 🙂. A to sme to robili dva dni po sebe, lebo som mala naštudované, že treba pred odberom intímne partie umyť, preto som si tú vodu pustila a nebola som pripravená na reakciu 🙈. Na druhý deň som sa vykašľala na umývanie a len chytala 😁

avery2506
autor
18. nov 2022

@scorpionflower1 no nestresujem aj ked by som mala snazim sa o to 3-4 mesiace 😂 potom ako uz nemam na to nervy a zase skusim no uvidime ci nas pediatricka zase pochváli

scorpionflower1
18. nov 2022

@avery2506 u nas islo "len" o preventivku, takze to nebolo az take strasne, tiez na mna zazerali, ale, co sa dalo robit...ja som to skusala, ale ked moja proste odmietala cikat inde ako do plienky a ona aj mala dost slaby prijem tekutin, takze to bol dalsi boj. Ja som celkovo dost rada, ze toto babatkovske obdobie mame za sebou, teraz sa s nou da uz lepsie dohodnut, ma uz skoro 4 roky.