Od kedy môžu deti melón?

monicm
18. jún 2010

prosím vás,od kedy môžu deti melon?nikde som to nenašla 😕 😕

traktor
18. jún 2010

ahoj matko jedel melon ako 9 mesacny...je o tom fakt malo informacii..ale kedze u nas v rodine nie su ziadne alergie, nic, tak sme vyskusali, chutil mu a nemal ziadny problem...podla mna nic sa nestane ak ho dietatku podas v rozumnej miere, ak nenastane reakcia, tak v pohode dalej...

zitaje
18. jún 2010

Melon je nieco ako tekvica, to sa moze podla mna skoro. Ale napr. moje deti aj tak nechceli melon 😀 . Teda dost dlho, kym nevedeli riadne hryzt.

weiya
18. jún 2010

Nasla som ze melon sa moze od 9 mesiaca, ze patri k nizkoalergizujucim potravinam 🙂 Mala ma 9 mesiacov tak aj my vyskusame, ale este chvilku pockame, kym budu sladke, lebo tieto prve melony su este neni take sladke...

azuz
20. jún 2010

pytala som sa aj ja dr. a vravela ze mozem mu dat, ale tiez cakam kedy budu viac sladke 🙂

luciaanna
20. jún 2010

Ahoj. Mudr. Špániková na www.mamaaja.sk píše, že červený melón sa môže od jedného roka. Nekupovať rozkrojený, ale celý a pred použitím poriadne umyť a tak rozkrojiť.

sorciera24
20. jún 2010

melon sa moze od 9. mesiaca....nie je alergen a chuti dobre, je to ako tekvica,ci cuketa....Mudr. Spanikovej ja teda moc neverim, nielen v otazkach stravovania...ale to je uz ina tema.... 😉

latvia
20. jún 2010

aj mne pridu vyjadrenia dr.spanikovej k vyzive prehnane 😝

dupinka
21. jún 2010

melon sa moze, ved je to len sladka voda... podobne ako cuketa 😉

bobket
21. jún 2010

Baby ja mam vystrihnutu tabulku z casopisu dieta a tam je ze melon sa moze od 6 mesiaca, tak teraz fakt neviem ☹

vinifera
21. jún 2010

Tak ja mám silne alergické dieťa (má 16 mes a nemôže BKM, vajcia, soju, zeler, kuracie maso, ryžu,jablká, hrušky a X ďalších vecí. ) Ale melón som skúsila a nebola žiadna reakcia. Takže si myslím že ked už to malý toleruje tak sa môže dávať v pohode aj pred rokom.

bianka234
23. jún 2010

mne malý jedával melon už aj minulé leto, a to je tiež ekzematik, a teraz ho zje na kilá, takže keby sa nemohol, ja sa to dozviem určite prvá, melon je v pohode.

fruchtbar
10. júl 2010

moj syn o tyzden tri mesiace a dnes papal zlty cukrovy melon a mooooc mu chutil,ziadna alergia a ziadne nasledky.....pred tt som mu dala cerveny vodovy a tiez mu velmi chutil....preco nie?

eva4444
10. júl 2010

no my sme davali od 8-9m aj cerveny aj zlty aj tie kadejake spanielske medove ved ich je vela druhov a detom chuti. Viki sice najskor len vycucala stavicku a potom vyplula ale teraz uz spapa male kusky si popuci dasienkami 😝

brisilda
10. júl 2010

@fruchtbar 😕 😕 😕 ty davas takemu babatku uz melooon?

maryanna
11. júl 2010

@monicm melón sa môže hneĎ medzi prvým ovocím, teda aj po 4 tom mesiaci.....my sme papali teraz ....keďže už je sezóna...je to naše ovocie tak prečo nie....

fruchtbar
11. júl 2010

@brisilda no on sa nan tak zalizoval,dali sme mu ochutnat a on ho uz viac nechcel vratit! 😀

brisilda
11. júl 2010

😀 😀 😀 ja odpadnem 😀 😀 😀 podarene no ja by som sa bala dat melon tak malemu dietatu najskor ked tak tak az po ukonceni 4 mesiaca ono sa to nezda ale mozes mu ublizit 😒

maryanna
11. júl 2010

@fruchtbar súhlasím s brisilda prepána, ani nie trojmesačnému decku melón? v takom veku sa má jesť len mlieko a nie že nie melón ale nie nič iné....fakt mu môžeš ublížiť veď nevieš aké to môže mať následky.....ach.....

lenka1smejka
11. júl 2010

Ja som tiez dala malej ako 3mesacnej melon.A ako ublizit?Nechapem

jankapiknova
11. júl 2010

ja niesom ten typ,že by som všetko dodržiavala pri malom jak pišu,lebo niekedy sa mi to zda prehnane... 😕 ale určite veci tiež nedovolim a čo sa tyka babatka tak do 6 mesiaca by som nedavala nič okrem mlieka, niekto začne po 4 mesiaci. Moj maly bol na UM a začal až v 6 mesiaci papat prikrmy a čo sa tyka melonu? Tak po pravde maly ho jedol prvy krat tento rok a minuly mal 8 mesiacov ale mu nechutil ked som oskušala tak som mu ho nedavala.
A ako može ubližit 3 mesačnemu babatku melon? 😕 mozno by ste boli prekvapkane....
Osobne nikdy by som nedala melon takemu babatku čo pozna a jeho žaludok je zvyknuty len na mlieko.... 😠

traktor
11. júl 2010

..ublizit?..no kedze ma len tolko kolko ma necelych 3 mesiace a pozna len mliecko, bud rada, ze sa to neskoncilo riadnou hnackou alebo este horsie....ja tiez nie som z mamiciek, co idu podla tabuliek, davala som podla seba, ..ako som uvazila, ale urcite nie tak skoro...v 4 mesiacoch bude papat uz co?..slaninku?

gabika7706
11. júl 2010

@fruchtbar no okrem toho, ze mohol mat traviace problemy, dat mu do ruky melon...hoci nema zuby, stisk dasienok je pevny, mohol si kusok "odhryznut" a zacat sa nim dusit, to je sekunda, argument, ze na neho pozeras a mas to pod kontrolou neobstoji ...

andrea48792
11. júl 2010

ahojte no neviem ale tiež som zhrozená z toho melónu,a takisto z toho že melón medzi prvý ovocím.. predsa prvé ovocie okolo 6mes.. by malo byt urcite nie južanského povodu ale to ktoré je možne vypestovat v nasom pásme jablcko marhulka... melón je síce vodový dieta ho zje ale je to ako pomaranc ci kiwi dieta z toho može mat v buducnosti problemi traviace ci alergiu.. takisto z jahodkami by sa malo velmi opatrne.
a nehovoriac o možných problémoch zo zadusením..
☹ ☹

fruchtbar
11. júl 2010

@maryanna tak ked uz,tak mi vysvetli,ake nasledky to moze a ako mu mozem ublizit....to som teraz velmi zvedava,co nam tu napises a ako to vysvetlis! 😎

fruchtbar
11. júl 2010

@gabika7706 no ved to mohol mat,ale to moze mat aj v 4 alebo 6 mesiaci......lebo ked budem 6 mesiacov len kojit,tak jeho zaludok aj po 6 mesiacoch pozna len mlieko?! nie???
A z cerveneho si aj odhryzol a dusit sa nezacal,jednoducho ho vyplul.....okrem toho,mm ktory bol so mnou je zachranar.... 😉 ....tak sme mali odvahy dost!

traktor
11. júl 2010

@fruchtbar 😅 zachranar 😅 ...aj tak 2 mesacne brusko este nie je pripravene na inu stravu ako mliecko...to , ze teraz nezareagoval este nic neznamena, moze sa to prejavit neskor, co myslis, preco sa vyrabaju len vyzivy od ukonceneho 4 mesiaca?...mohol fakt dostat katarar...nie je to sranda...ale nie som tu nato aby som ta poucovala, sama rob ako myslis, je to tvoje dieta...ale ked...vsak si uz mohla zacat aj v mesiaci, naco cakat...vsak mm je zachranar 😉

traktor
11. júl 2010

..katar...alebo silnu alergiu..

murinka
11. júl 2010

nie som velmi tabulkova ale tiez az okolo roka by som dala melon,mozno trosku skor 😉 moja dcera ho este nejedla lebo bohuzial odmieta akekolvek ovocie ☹

traktor
11. júl 2010

@murinka neboj ona sa ti rozje..len teba ponukat..nas matko napr. nechcel nikdy popucene ovocie, len kusky..tak bu davam banan, jablcko , ..do rucky a tak spapa... 😉