Od času ako chodí syn do škôlky, tak sa pocikáva

6. okt 2023

Ahojte, syn sa mi v noci pocika, odledy chodi do skolky (1 tyzden).
Je uz odplienkovany, v skolke na zaciatku sa pocikal, lebo sa bal, ale vcera uz cikal na wc, avska po nociach sa mi pocika. :( nestalo sa to nam ani rza od odplienkovania. Ma dva a pol roka...

tiezjedna
6. okt 2023

V 2,5 roku je úplne normálne, že sa dieťa v noci pociká. Nedávala by som to do súvisu zo škôlkou. Veľa rodičov si mylne myslí, že nočné odplienkovanie je to isté, ako zbavenie sa plien cez deň. Nie je.

autor
6. okt 2023

@tiezjedna syn ale sa mi nepocikal v noci ani raz... A to uz ubehlo asi pol roka cca. A tento tyzden uz 3x. Preto to davam do suvisu.
Neviem, ci mum mam dat plienku na noc radsej. Nebude mat v hlave misung kvoli tomu?

akje
6. okt 2023

@autorka my sme o polnoci davali vycikat. Postupne sa na to zobudil sam a teraz uz vydrzi celu noc, popripade sam skoci.

autor
6. okt 2023

@akje u nas od prveho momentu uz necikal do plienky v noci, takto som pockala dva tyzdne, apotom som mu uz prestala davat.. Necikal, nebudil sa mi. Az rano ked sa zobudil, ze chce cikat. Ale teraz....... Uplne cely mokry. A smaozrejme mi aj sopli trochu, podla mna prechladol, lebo spal v mokrom. Az rano sme si to vsimli....

paciko9
6. okt 2023

Ja mam 3rocnu, odplienkovana je vyse roka aj den aj na noc. Stale jej ujde,ked je zaujata dajakou cinnostou. Pres spankom pije este caj, po 2 hodkach,ked zaspi ju davam cikat a pekne vydrzi do rana. A urcite je to pre dieta zmena, nieco nove. Aj strach vie urobit svoje. Ale k plienkam by som sa uz nevratila

tiezjedna
6. okt 2023

@autorka dala by som plienku a chvíľku pozorovala. Možno je len prechladnutý, cez deň to ovládať vie, ale v noci nie. Uvidíš.

autor
6. okt 2023

@paciko9 takze na noc radsej nie?

anjelicek26
6. okt 2023

2,5 rocnemu dietatu daj bez kecov a rozmyslania nad tym v noci plienku... spat v mokrom je blbost...nech je dovod akykolvek... a pruzky na moc preventivne otestuj, ci je vsetko dobre...

bluka2
6. okt 2023

Porozmýšľala by som v čom je problém v skolke. Pre mňa indikátor, že sa boji a to nechcem pre svoje dieta. Dala by som ho tam na kratšie alebo vôbec. Mám presne také dieta ako tvoje, v 2,5 roku bol odpluekovsny den a noc už viac než rok a ak sa stala pár krát nehoda, bolo to napr. keď ho strašili v tábore. Plienky určite nie

paciko9
6. okt 2023

Ja by som uz nedala,aby memal misung. Skuste ho dat vycikat v noci, nam to velmi pomohlo. Mozno to ma aj kvoli tomu ze je nachladnuty.

anjelicek26
6. okt 2023

@bluka2 podla mna v skolke moc nepije a dohana doma a proste zrazu vecer viac cika... kludne tiez moznost... ze to ma teraz blbsie rozlozene... nasim davali pohar vody len k jedlu prakticky 🙄 Kto si nevypytal mimo toho, nedostal nic. A tak male dietatko sa mozno hanbi vypytat.

nitka1157
6. okt 2023

Presne aj nasa sa zacala.ale vsimla som si ze ked zacina byt chora tak vtedy sa jej to stava.
Ked zaspi vecer tvrdo viem jej dat plienku ak nhodou ale skoro rano jej ju berem.aby si nanu nezvykla a ona to nepostrehne. A ked uz choroba doznieva davam uz len podlozku a nepremokavu plachtu ma stale

autor
6. okt 2023

V skolke mi tiez pije, vypije mi 1 flasku a chodi iba na 3 hodky. Rana su este take vseljake s placom, prvy den mi rpeplakal cele 3 hodiny... A casom sa to zlepsuje. Vcera sa uz aj hral s detmi a zapajal sa. Este ma napadlo, ze si pyta n avecer viac mlieka a pyta si ho aj v noci. Doteraz mi vypil 180ml, a teraz da 2x 240ml. Na vecer a okolo 3.
Plienku mu skusim dat na vecer, bud s avycika alebo d nej alebo nie. Bojim sa, aby mi neprechladol, lebo cika stale strasne vela.

bluka2
6. okt 2023

@anjelicek26 moji boli takí, že večer doháňali piť. Ak to prehnali, tak sa proste začali prehadzovať počas spánku a to som vedela, že treba na wc. Ale to iba pri fakt značnom množstve vody, inak normálne až ráno išli. Preto si to spájam skôr so strachom a istou nepohodou