Očný tik u dieťaťa - ako ste ho riešili?

slavkasj
21. máj 2019

Dobrý deň, rada by som sa spýtala či niektorá mamička riešila so svojím dieťaťom očný tik. Ako ste to riešili, kam ste s dieťaťom išli, či to Vaše dieťa prešlo, alebo nejaké informácie, ktoré mi poradia čo a ako robiť, kam ísť. Ďakujem pekne. p. Slávka

zlatica99
21. máj 2019

Najskôr by si mala navštíviť s týmto svojho pediatra. On ťa pošle isto k očnému, len na to potrebuješ výmenný lístok

17juraj17
21. máj 2019

@slavkasj Obvodak. Nasledne ocne alebo nervove. Ale asi dostane magnezko na chvilu a uvidi sa. Podla toho kolko ma dieta rokov.

s1m.one
21. máj 2019

o aky tik konkretne ide?

slavkasj
autor
21. máj 2019

Dobrý deň,
synček má skoro 10 rokov. Klipká očkom. Mám papier k očnému a neurológiu. Ja len či niekto s tým má skúsenosť a ako to riešil a možno čo ste doma s takýmto dieťaťom robili.

s1m.one
21. máj 2019

@slavkasj no ak to je jednym neviem presne, ale celkovo časte zmurkanie moze mat psychicky povod, moze to byt z nejakeho napatia, ktore momentalne preziva, moze to byt mozno viac toho v skole, ci pripadne kruzky, ak sa vam teda nezda, ze si tak pomaha, lebo by zle videl, dost caste to byva napriklad u prvacikov, ktory zacali chodit do skoly, musia sa naucit sustredit na hodinach cele dopoludnie, pripadne sustredit svoj zrak na pisanie a citanie... drzim palce, na vysetreniach. ako to uz dlho ma? mava to aj cez vikendy?

slavkasj
autor
21. máj 2019

má to, nemá to, už to trvá dlhšie. už si to ani neuvedomujem. psychologička povedala, že netreba mu to pripomínať, kričať, biť a ponižovať, no my to všetko vôbec nerobíme. je veľmi ľúbený no šidlo neposlušné. mamkin maznáčik. neviem z čoho to môže mať. a keď ho chcem objednať na očné, tak mi doktorka povie termín koncom júla. až sa mi rozum zastane.

s1m.one
21. máj 2019

@slavkasj určite si to nevyčítajte, možno len niekedy má na seba vyššie nároky, ak by to bolo psychologického pôvodu, ak koniec júla a nemáte inú možnosť, tak aspoň to, budete aspoň v klude že ste s tým niečo robili a možno to dovtedy aj prejde same

slavkasj
autor
21. máj 2019

volala som štyrom očným. niektorí neberú nových. chvala Bohu našiel sa u jednej termín v strede júna. ani neviem čo čakať a čo bude lepšie. či nájsť niečo na očnom či na neurológii.

danielahamar
22. máj 2019

nasaď mu magnézium a bkomplex, najlepšie by bolo b vitamíny, kt. obsahujú aj b12, a kludne si kúp aj quajacuran, ak sa ti to nepáči, ale ten iba jeden na den, najlepšie ráno, ale nevieš ako ti nan bude reagovať, mna osobne uspáva, môjho synátora nie, ale pre istotu mu ho dávam na noc, nech vypne a nemyslím, že to má očný problém, skôr psychický ,máme tiky už druhý rok a nie len oči

monca0021
22. máj 2019

@slavkasj ahoj odporučila by som magnezko a vitamíny a samo to prejde. Koľko to asi trva ? Nebezala by som hneď ku doktorovi načo stresovať dieťa skus najprv toto a uvidis 🙂

beruska.jk
22. máj 2019

Synček mal tik na očku - často ním žmurkal, ako 4-ročný. Boli sme na očnom aj na neurológii. Výsledky OK. Po pár mesiacoch to prešlo. Objavilo sa to znova - na pár dní, keď zomrela moja stará mama. Malý s ňou bol často v kontakte. Vtedy sa nám potvrdilo, že je to psychického pôvodu - z nejakého stresu, strachu, nepohody. Ale keď to mal prvýkrát, dosť som sa vyľakala, chápem Tvoje obavy.

slavkasj
autor
23. máj 2019

@beruska.jk ako ste to riešili potom? Prešlo ho to, alebo ste boli u psychologičky? Nemám ani tušenie prečo sa mu to vracia.

beruska.jk
23. máj 2019

@slavkasj neboli sme už nikde, iba na očnom po roku na kontrole. Prestali sme ho na to upozorňovať a riešiť to. Keď si na to spätne spomínam, prvýkrát sa to objavilo po zimných prázdninách po nástupe do škôlky. Možno to bol spúšťač. A tiež obaja s mužom máme prácu, ktorá je náročnejšia v zimných mesiacoch.Sme nervóznejší, vyčerpaní... a deti sú citlivé. Inak syn je šikovný a strašný výmyselník, nasáva ako špongia všetko, čo sa deje okolo neho😆

tslobik
11. feb 2020

Dobrý deň, môj syn druhák začal mať tik v ľavom oku. Ako to riešiť? Je objednaný k psychologičke, lebo má aj problémy so spánkom - bojí sa a potí. Môže to spolu súvisieť? Objednám ho aj na očné pre istotu, ale skôr myslím, že je to psych. pôvodu. Čo pomohlo vašim deťom? Ďakujem.

aamaria9
11. feb 2020

@tslobik moja tiez mala...nakoniec sa ukazalo, ze ma zapalenu zliazku v oku, co bolo vidiet len pod pristrojom. Dostala mast a bolo po probleme.
Tak je to len jedna z moznosti, ale je aj takáto...

danielahamar
12. feb 2020

@tslobik určite ho objednaj na očné, aspoň budeš mat odpoveď pre doktorov, ak by ste išli, psychologička je dobra voľba. Môjmu tiky nezmizli, asi už ani nemiznu, psychika bola dosť napadnuta. Už to tak neriešim a snažím sa to brat tak, že to patrí k nemu. A k psych.chodime stále, pomáha mu to v existencii a rozvíjaní svojho ja.

tslobik
13. feb 2020

Jaj, nervy mám už z toho ja, taký obrovský strach, že mu to ostane😢

nataly1402
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veroni1984
31. jan 2023

Tiky u 6,5 ročnej dcéry
Dcéra nechodila veľmi do škôlky a cca tri mesiace po nástupe do prvej triedy sa u nej objavili pomerne silné tiky v okolí oboch očiek....najprv som myslela, že bola v prievane alebo že ju oči bolia, avšak dcéra celý čas - cca týždeň tvrdila, že ju oči vôbec nebolia, že ona "iba musí stále žmurkať" .... keďže absolútne nedôverujem slovenským premúdrelým doktorom (vytáča ma, že nedokážu pristupovať k pacientom individuálne a riešia VŽDY situáciu výlučne vo svoj (finančný) prospech) tak som začala hľadať príčinu problému.... Pre dcérku bolo obdobie od nástupu do školy spojené s veľkým množstvom nových vecí, ktorým sa musela naučiť prispôsobovať a teda som ako príčinu jednoznačne určila stres z nového prostredia.... kúpila som kvalitné detské magnézium a večer tesne pred spaním som malej dala vypiť prvú dávku. Na druhý deň ráno boli tiky asi o 60% slabšie, poobede sa začali opäť trošku zosilňovať. Na druhý deň večer som malej dala druhú dávku magnézia, to už nasledoval deň keď sa tiky doobeda absolútne nevyskytli, poobede sa opäť trošku objavili - ale ž iba cca 30% pôvodnej intenzity. Tak som aj na tretí večer zamiešala magnéziový nápoj a na tretí deň tiky úplne vymizli - neobjavili sa ani poobede. Okrem toho som malej ešte dávala celý čas piť čaj na ukľudnenie (proti stresu) a domáci levanduľový sirup. Samozrejme, že máme s dcérou otvorený vzťah - všetko čo ju trápilo mi povedala, porozprávali sme sa o tom, ubezpečila som ju, že sa nemusí vôbec stresovať kvôli škole ani kamarátkam a s tým čo sa jej zdalo ťažké som jej poradila....Objednala som aj rôzne kvapky na odbúranie stresu ale tie ešte nestihli prísť a problém už v podstate vymizol.... zverejňujem to jedine preto, že niektorým deťom by tento postup mohol možno tiež pomôcť - slovenských doktorov však 4000 eur mesačne na účte nemotivuje pohnúť rozumom a predpísať deťom magnézium a čaj proti stresu by ich nikdy ani len nenapadlo - chápem, z toho provízie nemajú....

boombay
27. apr 2023

@veroni1984 prosim vas poradite mi, ake magnezium mate? Dakujem

ivanaa346
20. júl 2024

@tslobik Prosím ako ste dopadli s tikmi ,prešli ? Čo pomohlo ? Ďakujem

ivanaa346
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanaa346
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanaa346
17. aug 2024

@danielahamar Prosím pomohlo vám niečo na tie tiky ? Ďakujem

danielahamar
18. aug 2024

@ivanaa346 nie, tiky má dodnes, má už 18. Proste psychika urobila svoje. Keď vidím,že je ozaj zle,tak len magnézium, aby ho trošku ukludnilo