Očný kontakt u 11-mesačných detičiek

gabi2789
17. sep 2023

Zdravím, najde sa tu nejaká mamička ktorej dieťatko nemalo taky intenzívny očný kontakt q bolo všetko ok? Môj syn má 11m a očný kontakt ani zďaleka nie taky ako kamoskina 7m dcera...sú chvíľe keď sa pozerá dlhšie sú chvíľe keď menej a sú zvyšok nič nula bodov ..tak ja len ci je aj iná možnosť ze sa to zmení a bude v poriadku všetko..ideme sa objednať k neurologicke mala dovolenku ale chápete moje obavy ako matky urcite

kacena4
17. sep 2023

prepac a co chces povedat neurologicke? vsak nie je cvičena opicka na povel. co myslis ze by mu mohlo byt? však ma ocny kontakt, len nie na povel. kazde dieta je ine, neporovnavaj a hlavne nie s mladsim ktory ma ine medzniky vo vyvine

gabi2789
autor
17. sep 2023

@kacena4 nepozre sa do očí ani keď sa pred neho sama položím, do dňa keď sa na nás pozrie na sekundu 5x veľa hovorím, nereaguje na meno, nemá záujem sa hrať s nami ani s deťmi, dokonca plače keď vidí iné deti..nevie dať papá ani tap tap ani nič co ho učíme ani mama ani tata nič. Ale to ma až tak neplaší ako ten skoro nulový očný kontakt - nepotreba nás zahrá sa sám a väčšinou ho baví so všetkým len točiť s čím sa len dá. Je mi jasne ze sa deti neporovnavaju no ten očný kontakt som si všimla práve kvôli tomu ze akoby to malo vyzerať a nevyzerá.. myslím si ze moje obavy sú na mieste ak by niečo podchytiť to včas a predstav si k neurologicke nás poslala sama detská pediatricka kvôli ocnemu kontaktu ktorý si všimla po mojom ozname aj ona ze nie je taký intenzívny ako by mal byť lebo ak pozrie hneď uhne pohľadom. Tak neurologicke asi poviem to isté🙂

ada309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vahcaac
17. sep 2023

@gabi2789 mali sme to takmer rovnako, v 18 mm vyzera ale všetko už fajn

pukanec123
17. sep 2023

@gabi2789 ono závisí aj od povahy dieťaťa, môj bol tiež taký salamista, očný kontakt úplne mizerný. Vedela som porovnať že nepreháňam nakoľko má aj staršieho súrodenca a ten rozdiel keď boli bábätka bol v tomto priepastný. Ale vieš čo, ono sa to všetko časom nejako vykrystalizovalo, vyrástol z neho múdry, šikovný, zdravý a úplne normálny a ukecaný chalan.
Ťap ťap a tieto decke riekanky začal až po roku robiť, a reakcia na meno je smerodatná tiež až od roka.
Neviem podľa mna je to ešte stále malé babo, tieto veci sú úplne akceptovateľné, deti sú proste niekedy v niektorých veciach divne. Ono vekom sa to vylepšuje čoraz viac.

ada309
17. sep 2023

Zmazal sa mi príspevok... tak ešte raz v skratke.. ešte je to príliš malé dieťa, bábätko.. teraz ho zaujíma všetko možné aj nemožné naokolo a strácať čas nejakým očným kontaktom??? Daj mu čas ešte, už možno o týždeň dva bude zas všetko inak..

gabi2789
autor
17. sep 2023

@ada309
@pukanec123
Oby dvom Vám veľmi pekne ďakujem ♥️ ani neviete ako tieto vaše odpovede pomohli upokojiť moje obavy ktoré trvali už dlhšie

keppy11
1. nov 2023

@gabi2789 je to prosím vás u vás už lepšie ?

gabi2789
autor
12. nov 2023

@keppy11 viete čo povedala by som ze o niečo áno aj okolie to tak vníma ale ja ako matka stále vidím ze furt to nie je ono..to co by to malo byt ...no ale snáď bude len napredovať

vstkdbr
20. nov 2023

Ahojte, mozem sa pridat? Moja mala ma 5mesiacov, jej ocny kontakt z blizka 0bodov bohuzial, malo blaboce,malo sa usmieva , na cudzich takmer vobec ,je taka vazna. Kazdy den placem, uz myslim na najhorsie diagnozy (v rodine mame dieta s Pas) potrebujem ludi, kt. tym presli. Dufam ze vsetko bude OK len ma naozaj taku povahu :( prosim nesudte ma, je to hrozny pocit , podzravujem vas a dufam ze nase deticky su zdrave

sisa22x
20. nov 2023

@vstkdbr ahoj, hlavne klud, ja som si tym presla minuly rok… ak chces napis mi ip, naozaj som zazivala to co ty…

pukanec123
22. nov 2023

@vstkdbr prosím tá kľud, dieťa potrebuje vyrovnanú kludnu mamu🙏🏻 5 mesiacov je strasne malinko, veď to je ešte malé bábätko. Nie každé dieťa je usmievavé od rana do večera, môj bol tiež mega vážny, na cudzich nechcel ani pozrieť, očný kontakt mizerný. Čím bol starší tým sa to viac a viac menilo. Po roku aj niečo bol už úplne iné dieťa. Tiež som si myslela že bude mat pas, bola som presvedcena, a je úplne zdravý 🙏🏻 daj tomu čas

belaanabela
22. nov 2023

@gabi2789 hlavne je že neporovnaj chlapec dievča... áno niektorým mamkam sa to zlé číta,ale dievčatá sú do predu,vlastne chlapci do 3r.kapku zaostávajú (nič viditeľné) ale zas Je pravda že my ženy skôr starneme a chlapi zrejú....

vstkdbr
23. nov 2023

@pukanec123 dakujem za povzbudzenie 😚

domi52
17. máj 2024

@gabi2789 Panebože...ja mám pocit, že hovoríte o našej malej... má presne 11m - nulový očný kontakt ale že absolútne nič, môžem na ňu volať menom aj 100x ani sa neobzrie, s ničím a nikým sa nehrá, všetko len hádže na zem a potom reve lebo sa nudí.... Môžem sa opýtať ako ste na tom odstupom času? Riešili ste niečo? Zlepšilo sa? Ja som už zúfalá....

gabi2789
autor
17. máj 2024

@domi52 no obvodná na moje požiadanie nás poslala na neurológiu tam bolo všetko ok a tým to skončilo.. ale mne ako matke to nedalo samozrejme doteraz som tomu celému venovala pozornosť.. náš syn má momentálne 19m už a na meno nereaguje vôbec, sú tam nejaké veci ktoré sa zmenili napríklad očný kontakt sa zlepšil už sa keď on chce pozrie ale stále to nie je to čo by to byť malo ani zďaleka...tak som sa dopatrala k pár mamičkám ktoré mi poradili CVI (centrum vcasnej intervencie) a teda tento mesiac sme boli prvý krát..pani ktorej nás pridelili nám sama povedala ze aj ak by žiaden problém malý nemal je lepšie rátať s tou druhou možnosťou aby sme začali pracovať čo najskôr..pomôžu nám naučiť ho tomu ocnemu kontaktu, ukazovaniu prstom, reagovať na svoje meno atď.. z vlastnej skúsenosti keďže vidím ze ste na tom rovnako, vám odporúčam kontaktovať nejaké CVI pod ktorý okres spadate, je to bezplatné a nič tým nepokazite akurát si myslím ze len vyhrate keby som v tých mesiacoch nepočúvala lekárku a okolie ze ho to prejde naučí sa má čas ale by som sa spojila s CVI už vtedy tak dnes toto všetko môj syn už mohol mozno ovládať

domi52
18. máj 2024

@gabi2789 Ďakujem veľmi pekne za tip. Veď toto okolie… to tak človeka vyčerpáva, že vám niekto neverí kým to nemá čierne na bielom… každý len zľahčuje situáciu rečami “to prejde”… Ešte raz ďakujem a držím vám palce… veľa zdravia