Ochorelo vám dieťa na konci prvej choroby?

26. sep 2024

Stalo sa vám že vám dieťa ochorela na konci choroby znova ? Úplne saliem.. boli sme 10 dni doma so soplom bez teploty. Už smrkala len 1-2 x denne. Neboli sme nikde ani ja ani mala. A teraz znova sopel prúdom a stipe hrdlo v noci spánok katastrofa tie hlieny. Pediater popočúval ze všetko je Ok proste prechladnuta. Veľmi sa bojim či je toto Ok či to nieje niečo vážne. Doteraz nemala nikdy takéto niečo začali sme však škôlku.

zuzubb007
26. sep 2024

Ak má infekčné sople mohlo sa stať, ak doktorka nedala pamycon do nosa alebo uniflox, ja bežne deti nevyliecim zo soplov len tak bežnými vecami z lekarne, nepotešim ale tieto sople budú každý mesiac celú škôlku

bellaa3007
26. sep 2024

niečo važne? Lebo jej tečie sopel? 😲
Moja pred 2r bola chorá nonstop mesiac a pol. Neboli sme nikde do školky ešte vtedy nechodila, bola chorá takže sme boli doma. Na záver nam zistili zapal priedušiek, mononukleozu a chrípku typu A

mamatroch
26. sep 2024

To je uplne normalny skolkarsky zivot. Pravdepodobne mate v triede bacikonosica, mozno aj viacerych... Nam pediatricka povedala, ze keby celej triede rad-radom porobili vytery, tak skoro kazde dieta by vyslo pozitivne. Ono casom si na to imunita zvykne a bude bez priznakov.
Ak chces, poziadaj lekarku o vytery z hrdla, ak budu pozitivne, moze Ti dieta preliecit ATB... No je dost pravdepodobne, ze po par dnoch, max tyzdnoch bude znovu zasoplena. My sme mali to iste, ale zase nemozem nahnat celu triedu na vytery, zase sople nie su nieco, z coho by som robila tragediu...
Ak by som mala dieta s vaznymi zdravotnymi problemami, ktore by aj ten soplik ohrozil, zvazila by som predlzeny rodicak / sukromnu skolku s menej detmi mozno...

domka222
26. sep 2024

Áno,po týždni znova tečúci sopeľ. Mala som ju doma 16 dní . Ale ani ma nenapadlo myslieť na to,že to môže byť niečo vážne

autor
26. sep 2024

Akože ja chápem že ak by bola v skolke medzi tým že sa znova nakazila ale ešte nebola nikde doliecovala sa ešte. A v skolke ich je len 5x (dedinská skolka)

autor
26. sep 2024

@domka222 ale boli ste už medzi ľuďmi? Alebo to v rámci choroby doma?

autor
26. sep 2024

Prepacte že tak saliem ale sme v zahranici tu sa dostať k pediatrovi je zázrak už to že sme boli teraz sme platili nad rámec poistenia 150€ lebo by nás inak nezobrali preto sa bojim či to stačí riešiť doma

domka222
26. sep 2024

Nie,nestihla ísť ani do škôlky. Bola v kuse doma

thirstymonk
26. sep 2024

Syn je tiež chorý a nakazil aj mňa. Teraz som sa vratil od mojej doktorky, CRP 14 (čiže nie až take hrozne), nafasoval som ATB. Chlapec je chorý, sople má, ale po dvore na slniečku sa pobicykluje. Rozhodne nechcem, aby prdel doma a čumel do PC, keď je vonku pekne a nenakazí iné deti a cíti sa na to, nevidím problém, aby nemohol vyjsť na slniečko.

earlgrey
26. sep 2024

Treba dieťa vziať aj na čerstvý vzduch, nemusíte predsa chodiť medzi deti, ľudí, ale na prechádzku. Keď bola dcéra chorá, bola doma aj 3 týždne...pokiaľ nemala horúčky, chodili sme von každý deň...na prechádzku...a ak sa pri nás niekto zastavil (známi s deťmi atď.), upozornila som, že sa nezastavujeme, lebo dcéra je chorá, že pokecáme - pohrajú sa, inokedy. Sama pediatrička vravela, že aspoň pol hodina - hodina denne, na čerstvom vzduchu, prospeje.

13uzivatelka11
26. sep 2024

Kľudne si mohla doniesť niečo ty alebo muž z obchodu a tým že mala oslabenu imunitu tak sa jej to takto prejavilo.. Nič vážne to nie je

bellaa3007
26. sep 2024

@earlgrey nam dokonca ked mala zapal priedusiek v zime vraveli, že na 20-30 min prejsť sa

earlgrey
26. sep 2024

@bellaa3007 Áno, to aj naša vravela, že pokiaľ dieťa nie je malátne, nemá horúčky, tak treba ísť na vzduch. Ja som napr. rada, že moja dcéra dokáže pochopiť, že na ihrisko a medzi deti nejdeme, lebo je chorá, tak ju to tam ani neťahá, ale von sme každý deň. Aj v sychravom počasí, aj keď sneží, či prší, aspoň na pol hodinku - v čase choroby. Vyhýbame sa hlavne silnému vetru.

pralinka25
26. sep 2024

ano stava sa nam to pri detoch bezne. dokonca sa to obcas stane aj mne dospelej ze prejdem z jednej choroby do druhej presne takto ako pises.
a este sa nam aj stalo ze syn bol doma uzival atb mal 10 dnove a na 8 den zacal byt chory znova a inak pricom nikde nebol.

lucka_ke
26. sep 2024

ale domácnosť nemáte úplne izolovanú, ty alebo muž ste boli v obchode, či v práci... proste ste niečo priniesli čo vám nerobí nič a dcérke tým, že má zníženú imunitu to spôsobilo zhoršenie zdravotného stavu, keď bol syn škôlkar tak išiel doslova z choroby do choroby - týždeň v škôlke a dva doma

ivik4
26. sep 2024

Stalo stalo .. vlastne prve 2roky skolky boli uplny masaker, so synom sme boli na antibiotikach vkuse. Vkuse znamena ze sme jedny douzivali a o tyzden sme mali obaja dalsie. Neznasala som obdobie skolky