Ochlpenie u 3-ročnej

mina0202
29. mar 2023

Dobrý večer chcela by som sa popýtať moja dcérka bude mať v auguste tri roky. A posledný pol rok jej začali rásť po tele také tmavšie chĺpky na nohách na rukách. Chrbát má úplne celý zarastený. Nevadilo by mi to keby boli tie chĺpky aspoň svetle. Ale keďže má typ pokožky dosť bieli, a tie chĺpky sú veľmi tmavé. Má aj nad hornou perou dosť tých chlpkou. Stretli ste sa s týmto problemom niektorá. Máte nejaké typy alebo niečo čo by mohlo pomôcť. Nechcem aby sas jej za to deti vysmievali keď nastúpi do škôlky.

pribinak
30. mar 2023

@mina0202 pediatrička to videla?

osky
30. mar 2023

@mina0202 to je asi nejaka hormonalna porucha.
Pytaj Sa aj na endokrinologiu,prip.detska gynekologicka?...netusim.
Ale iste k lekarovi!

tanyan
30. mar 2023

Pomôcť môže návšteva pediatra a potom endokrinológie.
Nedávno sme absolvovali s 8-ročnou dcérou vyšetrenia kvôli hirtuizmu, predčasná puberta sa našťastie vylúčila... Odporúčali nám minimalizovať kuracie mäso, používanie plastových fliaš a riadu, viac pohybu...

stanulienkat
30. mar 2023

My sme to mali a vraj to moze byt z castej konzumacie hydiny, ktora je nadopovana hormonmi.

slavomira236
30. mar 2023

@mina0202 mna pediatricka upozornovala nekonzumovat vela kupovanej hydiny vraj su s tym problemy taketo

mina0202
autor
30. mar 2023

@pribinak Tak videl to jej obvodný doktor, keďže k nemu často chodíme aj som sa ho na to pýtala. Že som si všimla že má viacej tmavších chĺpkov po celom tele. Povedal že je to normálne a bežné

sandratn
9. apr 2023

@mina0202 neuspokojila by som sa s takou odpoveďou a pýtala si odporučenie k endokrinologovi a detskej gynekologicke. Spraví sono a zistí, či nie sú aktívne vaječníky. Podla popisu to vyzerá na predcasnu pubertu a na to veľký pozor. Pokiaľ sa tam dostanete, treba vylúčiť kupovanu kuracinu, plasty, pozor na detskú kozmetiku, levanduľu, eucalyptus, aviváž, pracie prášky a celkovo kozmetiku a čítať zloženie výrobkov. Nechcem Vás nijako strašiť, ale nie je to sranda.

tanyan
10. apr 2023

@sandratn Na čo konkrétne si treba dávať pozor pri čítaní zloženia kozmetiky a drogérie?

maminkadeticiek
10. apr 2023

Toto by mi nestacilo.Bezpodmienecne sa pytaj na endokrinologiu.Tam jej spravia riadne vysetrenia na vsetko.