OCD porucha u 16 ročnej

1. feb 2021

Mam 16 a mam poruchu ocd.Nebola som s tym nikde u psychologa.Dost s tym bojujem.Kazdy den mavam uzkosti a myslienky ktore sa mi stale vracaju a dokazem nad tym rozmyslat aj cely den.A aby sa mi od tych myslienok ulavilo tak sa uistujem aby som sa citila lepsie aspon na chvilku.Uz to takto trva pol roka ale mala som to uz aj v skorsom veku len ma to preslo.
Neviete co na to pomaha?Lebo byvam celkom posadnutá a potom sa citim jak taky schizofrenik a potom nechapem samu seba lebo uz tak sa mi striedaju nalady.

kacena4
1. feb 2021

no ako schizofrenik sa asi necitis - ten o sebe nevie ze ma schizo ☹ urcite vyhladaj pomoc psycholog/psychiater pomozu ti s tym, je to bezne a nic tragicke a kedze mas 16 urcite by som to riesila s rodicmi a nie tu na konovi

miriam_s
1. feb 2021

Skús sa obrátiť aspoň na https://ipcko.sk/, s niekým by si sa mala porozprávať ak cítiš úzkosť... Môžeš si vybrať aká forma kontaktu ti najviac vyhovuje... Poradia ti ako tieto chvíle zvládnuť..

sida447
1. feb 2021

Ahoj,ja ocd trpim uz 13 rokov,presla som si uz vsetkym co sa ocd tyka,ja sa liecim,u mna to uz bez liekov neslo, viem o tejto chorobe vsetko,aj moznosti liecby atd,ak chces,kludne sa ozvi.Drz sa

autor
1. feb 2021

@sida447 ale podla mna taku ocd temu aku mam ja si asi nemala :/ mozno jedneho cloveka zo slovenska poznam co take ma

autor
1. feb 2021

@miriam_s ja som na ipcko uz pisala ale jedie co mi tak poradili bolo ist za normalnym psychologom ale pochybujem ze rodicia by ma tam zobrali kedze urcite by povedali,ze zas az taky vazny problem nemam a da sa to aj bez toho.Netvrdim,ze sa neda ale tak ked uz to trva dlhsie....

sida447
1. feb 2021

No ver mi,ze ocd temy poznam vseliake 🙂tato choroba dokaze vyplodit take absurdne myslienky,ze to je fakt sila. Zalezi aku zavaznu formu mas,castokrat sa to len psychoterapiou neda zvladnut,to by si musela napisat viac, takto Ti neviem poradit...