Obyčajná chrípka a teploty do 40°C

8. júl 2022

Stretli ste sa z tým a je to podľa vás v poriadku, keď 2r dieťa pri každej chrípke ma teploty do 40°C
Ďakujem.

hipuska
8. júl 2022

Určite môže byť. Každé telo reaguje inak. U nás napr.40C, znamená pohotovosť. Sestrine deti majú bežne 40C pri väčšine teplotovych chorob. Dôležité je, ako a v akom množstve dokáže choré dieťa prijímať tekutiny. Samozrejme, ak su není prítomné iné závažné symptómy

anjelicek26
8. júl 2022

Tak snad nema dvojrocne dieta xy-ty krat chripku, nie?? Ved to je infekcne ochorenie, kde by to tolko nachytalo...alebo myslis nejaku bronchitidu, prechladnutie ci nieco tomu podobne? Syn je inak tiez taky, on teplotu nepozna, on ma proste rovno 40 ked uz... a tvari sa, ze sa pri tom nic nedeje. Kazdy organizmus je iny.

slovenka753
8. júl 2022

Myslím ze autorka chrípkou mysli všeobecne ejaku chorobu, nie chrípku ako chorobu spôsobenú chripkovym vírusom.

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 chrípka, prechladnutie... no vždy ma 40.. ja som sa z tým ešte nestretla u mojich deti

mon895
8. júl 2022

Aj moj tak bol teraz ma 5r a uz sa to ukludnilo ale do 4r pri kazdom prechladnuti 40tky 🙈

anjelicek26
8. júl 2022

No nas je tiez len 1 kus taky... chory bol nastastie za zivot tak 3-4x ale vzdy to bolo 40... ked klesla na 39 som ho musela odchytavat, aby neliezol skakat na trampolinu... s nim to nehlo... zavisi, ako ti dieta tieto teploty toleruje, ci ma sklony ku krcom, ci ucinkuju lieky na teplotu.

stanulienkat
8. júl 2022

Prechladnutie je prechladnutie, angína je angína a chrípka je chrípka. Sú to tri rôzne ochorenia. Áno, chrípku od obyčajného prechladnutia spoznáš podľa toho, že je človek slabý, bolí ho celé telo, kĺby a má teplotu. Ak nebudeš vedieť dať dieťaťu teplotu dolu, po dvoch dňoch treba ísť k lekárovi.

matovicova
8. júl 2022

Mam 3 ročného syna a tiež pri každom ochorení ma 40 teploty a niekedy ani nezaberá panadol/nurofen. Tiež tomu nerozumiem, staršia dcéra to takto nemá. Kúpila som imunoglukan na posilnenie imunity..

tenerifka
8. júl 2022

pri poslednej chripke u nas v roku 2003 sme mali cela rodina niekolko dni 40-tky.