Obštrukčná bronchitída u malej. Dá sa z toho vyrásť?

seeweed
13. mar 2011

Mile maminky, mate aj vy niekto skusenosti s opakujucou sa obstrukcnou bronchitidou? Nas uz prepada zufalstvo. Dcerka (18mesiacov) je od leta minuleho roku konstantne chora, prekonala asi 6 klasickych viroz (teplota, kasel, sople) a k tomu navyse 4x obstrukcnu bronchitidu. Dva krat sme boli hospitalizovani, dnes nam povedali, ze kedze to uz pozname, mame byt doma a pripraveni startovat na pohotovost, inac by sme uz zase vraj boli "ubytovani". Da sa z takehoto niecoho vyrast? ☹

latvia
13. mar 2011

@seeweed ake vysetrenia ste mali robene?

katecameron
13. mar 2011

@seeweed obstrukty su ze vraj signalom toho ze dieta je astmatik alebo alergik tak si vyber my sa tiez trapime maly ma uz 4roky o chvílku a furt to iste cez zimu neviem kedy z toho vyrastie a aj to sa hovorí ze vyrastie

seeweed
autor
13. mar 2011

Latvia, malej robili zakladne alergologicke vysetrenia, ake sa v jej veku daju robit (prach, roztoce...) - vsetko negativne, zistovali imunologicky profil - vysla znizena imunita na virusove ochorenia, brala 2,5 mesiaca Imunor (pocas jeho uzivania mala obstr.bronch. 2x), presla potnymi testami na zistenie chloridov v pote pre pripad cystickej fibrozy - negativne....hm....rozmyslam, ci este nieco....to je vsetko asi.

latvia
13. mar 2011

@seeweed netusis nahodou ci IgE boli v norme, co? lebo niekedy testy nemusia byt pozitivne a alergik moze byt... uziva pravidelne nejake lieky?

seeweed
autor
13. mar 2011

@katecameron Joooj, tak to je nemile. Stale sa s tym trapite? ja mam pocit, ze tato zima nikdy neskonci a veeelmi dufam, ze slniecko malej pomoze. Inhalujete aj vy doma?

seeweed
autor
13. mar 2011

@latvia Netusim...ale urcite to mam v papieroch....co mam hladat konkretne?

latvia
13. mar 2011

@seeweed IgE, vysledky z krvi, imunoglobuliny E

seeweed
autor
13. mar 2011

Nasla som.... imunoglobuliny E mala 14,3....stale je na Ventoline, Flixotide, kazdy vecer Singulair, a presla 2,5 mesacnou liecbou Imunorom.

latvia
13. mar 2011

@seeweed hmmm...skusim pozhanat pluciarku nejaku 🙂

seeweed
autor
13. mar 2011

@latvia Dakujem velmi pekne!!!!

latvia
13. mar 2011

@seeweed brali ste aj ATB zakazdym?

seeweed
autor
13. mar 2011

Nebrali.....ale za posledneho pol roka brala ATB 3x..... Dakujem za info z internej posty. Sice nepotesujuce, ale aspon viem nieco nove- Diki moc.

seeweed
autor
13. mar 2011

@latvia Nebrali.....ale za posledneho pol roka brala ATB 3x..... Dakujem za info z internej posty. Sice nepotesujuce, ale aspon viem nieco nove- Diki moc.

katrinka8
13. mar 2011

Baby, mozem sa pridat? Dcerka ma 9 mesiacov a obstrukcnu bronchitidu mala raz (na Vianoce - ked mala daco cez 6 mesiacov), ale ma velmi casto usopleny nostek a vzdy sa bojim, ze sa jej to vrati. Resp. odkedy ju zaockovali vo 4. mesiaci v oktobri na hexu a prevenarom, neustale sa jej to vracia (po druhej davke ockovania sa jej to vratilo 2x). 3 tyzdne s odsavackou - 2 tyzdne bez. Stale dookola ☹ Ked prideme k doktorke na "kontrolu", vzdy ma vsetko ciste, len ten nos. A to tak, ze vysajeme a do 5 minut to tam ma zas. Ale dost velke mnozstval. Nema ani teploty, ani nic. Ked mala tu bronchitidu, tak zacala pokaslievat. Aj teraz vsak takto pred 2 tyzdnami pokaslievala a zazdalo sa nam, ze jej to trochu schadza, tak sme jej dali Spiropent (minule jej nezabral, tak sme s tym museli do nemocnice na ventolin s diagnozou obstrukcna bronchitida). Tak nam to poradili na pohotovosti. Zda sa, ze sa to zlepsilo. Ale uz ho mala 7 dni, tak som jej ho vysadila vcera. Obcas jej este chrci (zda sa, ze v hrdle), ale ked si odkasle, tak to prejde, to ma tak 3-4x do dna. Na hrudi jej ale nechrci, aj tie sopliky jej prechadzaju, zda sa. Ale stale mam nad sebou toho strasiaka - obstrukcna bronchitida. Ak to uz raz mala, je pravdepodobnost, ze sa to bude opakovat? Da sa tomu nejako vyhnut? ATB este nemala, robili jej CRP, tak nebolo treba, nastastie ...

latvia
13. mar 2011

@katrinka8 fenistil kvapky pouzivate?

katrinka8
13. mar 2011

@latvia - ano, fenistil pouzivame. Ten Siropent sme jej dali az ked jej zacalo trosku chrapcat na hrudniku. Tak nam to poradili na pohotovosti. Potom jej to chrapcanie preslo.

latvia
13. mar 2011

@katrinka8 teraz mi doslo ze sme ho dostali aj my ked bol maly nedavno chory, ale nebolo ho potrebne pouzit 😅

katrinka8
13. mar 2011

@latvia - juuuj, to je super, ze nebolo potrebne 😅 Inak, mne ten fenistil pripada ako nejaky "univerzalny liek", lebo ho predpisuju vari vsade a na vsetko... Ale tak neviem, ci aj skutocne zabera. Vzdy jej ho dame, ked zacnu tie nemozne sopliky, kedze ona ich ma naozaj vela, ked sa to spusti. Tak ho davame akoze na odpuchnutie sliznice. Len ma udivilo, ze ked sme boli v nemocke, tak tam jej davali 8 kvapiek 3x denne (rano, na obed, vecer) - to mala pol roka. No a ja som jej doma davala na odporucenie nasej dr po 5 kvapiek kazdych 8 hodin (cca) - cize mne to vyslo sice 3x denne, ale s tym, ze nie tak casto, kedze 1 davka mi vysla v noci (kojim ju, tak ked sa prebrala na jedenie alebo na plny nos, dala som aj fenistil). Teraz 1x som jej zacala davat po tych 5 kvapiek, ale ako v nemocke, rano, naobed a vecer. Tak som z toho jelen, ako to davat teda. Ale vysadzujem uz jej ho postupne. Uz davam len rano a vecer. A potom vari sa vysadi vecerna davka a ostane uz len ranna, ci ako... Ale asi pockam, kym jej uplne neprejdu tie sopliky. Este ma tak 4x - 5x za den. V noci uz, chvalabohu, netreba odsavat. A "zachrci" uz len 3x - 4x za den a odkasle. Tak vari sa to naozaj lepsi, ci co. Lebo uz som mala paniku, ze zas po tyzdni ist k dr s tym, ze sa to zhorsilo a so strachom, ze jej to preslo na priedusky a davaj inhalovat ventolin do nemocky na 3 dni ☹

katecameron
14. mar 2011

@seeweed ano inhalujeme doma

latvia
14. mar 2011

@katrinka8 mozes 10 kvapiek 3x denne, nemusis striktne dodrzat 8 hodin. Fenistil v podstate vseliek je 😀 je to antihistaminikum - potlaca vyplavovanie histaminu, ktory sa vo velkej miere vyplavuje pri zapaloch aj alergickeho aj infekcneho typu a sposobuje svrbenie, opuch a dalsie priznaky. takze v tomot je fakt potrebny a ucinny, cloveka prestane vsetko svrbiet, netecie mu z nosa, neslzia oci, sliznica natolko neopuchne 😉

katrinka8
14. mar 2011

@latvia - jeeej, super, dakujem za radu. Fenistil totiz je nas kamos, stale po ruke 😀

pericolosa
22. sep 2019

@seeweed vyrastli ste z tej obstrukcnej bronchytidy??My s nou uz tiez dlho zapasime. Dakujem