Obriezka u dospievajúceho chlapca

29. sep 2023

Máte prosím skúseností z obriezkou u teenagera?
Syn má fimózu a musí sa to riešiť operačným zákrokom v celkovej anestezii. V detstve sme to nezanedbali, nešlo mu to spočiatku a riešili u urológa cca ako trojročný. Kým bol dieťa išlo mu sťahovať predkožku ,ale ako rástol a začal dospievať tak bohužiaľ už si to nedal ani pozrieť a vždy keď som sa o tom bavila s ním, že či si to umýva a presťahuje pri sprchovaní odpoveď rovnaká,že áno.
Až teraz so všetko naštudoval a vyšiel s tým. Urolog navrhol,že operačne sa to musí urobiť.
Obriezka je bohužiaľ nutná zo zdravotného hľadiska.
Ja mám s toho také zmiešané pocity,strach ,že ako čo bude,či ho to nejako v budúcnosti neovplyvní. Máte prosím s tým skúsenosti?
On ešte nikdy nebol ani v nemocnici, vždy taký bojko ohľadom lekárov, lieky mal problém jesť do teraz.
Chcem počuť vaše skúsenosti,ako to prebiehalo ako to zvládnu chlapci v období dospievania. Ďakujem.

anjelicek26
29. sep 2023

Synovi upravovali predkozku laserom, len mu nadstavili uzdicku dvoma stehmi a predkozku uvolnili. Ale syn ma asi ine problemy, fakt ver lekarom, vedia, co robia, dajte to do poriadku, hojenie je rychle, dva dni cikal len v sprche, dostal vazelinovy krem s nejakou mastou na bolest namiesanu v lekarni, dva dni nosil damske vlozky v boxerkach, aby ho to netlacilo nebolelo a potom uz bolo dobre... ale ano on mal len 6, narkozu znasal dobre...

pralinka25
29. sep 2023

ak chces napis mi spravu

maickamf
29. sep 2023

Netreba sa zákroku báť. Su kliniky, kde to robia doslova na pockanie a nevyzaduje si hospitalizaciu. Len sa treba poradit s lekarmi

dorothee
29. sep 2023

Obriezky sa neboj,moj manzel ju ma,normalne by som povedala ze sa mi to aj paci, je to celkom pekne 😀 Mame styri deti a vsetko mu funguje ako ma 😂

koray
29. sep 2023

Je to oveľa lepšie z hygienických dôvodov

autor
29. sep 2023

upokojili ste ma ,ďakujem pekne za každú odpoveď a radu.

janinah
29. sep 2023

Ešteže s tým vyrukoval,treba to riešiť a čím skôr.Kamoška mala frajera,ktorý to zanedbal a krvácal po každom styku. Operácia nie je náročná,anestézia je krátka,on je zdravý mládenec,najväčší problém tu vidím vo vystresovanej mamke.😀Ozaj sa netreba báť,teda nie príliš,viem o čom píšem,máme aj detských pacientov a ich rodičov.

pralinka25
29. sep 2023

my sme to absolvovali s 13 rocnym v januari. bolo par veci ktore ma prekvapili.

autor
29. sep 2023

@pralinka25 ktoré?

pralinka25
29. sep 2023

priznam sa ze to tu nejak nechcem rozoberat verejne.

autor
30. sep 2023

@pralinka25 samozrejme chápem .

autor
30. sep 2023

@anjelicek26 Ďakujem. Veď to,ja mám väčší stres ako on. A to som si myslela, že keď mu to museli už urobiť v detstve, že je a bude pokoj.

autor
30. sep 2023

@janinah tak je ako píšeš. Zvládne to,to áno. Skôr som mala obavy ja,aby sme to neľutovali neskôr.
On si to naštudoval skôr ako to konečne priznal. V podstate asi nie je iná možnosť .

yoxinka
30. sep 2023

Manžel má obriezku a všetko mu funguje ako má, ak sa bojíš týchto vecí. Syn musel podstúpiť obriezku v 4 rokoch. Tam ma jedna lekárka upozornila, že môj syn to ozaj potrebuje a keď sa nádejám, že sa mu to “vyrieši samé”, tak nevyrieši a bude musieť absolvovať zákrok v kritickejšom veku. Syn bol do týždňa fit. Známy podstupoval obriezku 21 ročný a to bolo už trochu horšie.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
30. sep 2023

@markus1 je ale to musi zvazit lekar ci je to vobec mozne a ci by to k niecomu bolo. vacsinou bouzial treba celkovu

ga123ra
27. feb 2024

@anjelicek26 dobry vecer,kde mu to robili laserom?