Obriezka u 5 ročného chlapčeka

milka1978
9. feb 2018

Ahojte. Stretli ste sa už s obriezkou u 5 ročného chlapčeka? Nás to čaká a neviem čo mám očakávať. Ideme do KE ku Mudr. Kurcinovej. Je dobrá? Ako to znášali Vaše detičky v tomoto veku? Bojím sa aby veľmi neplakal, predsa len menšie dieťa sa dá ľahšie utíšiť ako väčšie. A neviem či mu budú robiť iba čiastočnú alebo celkovú obriezku. Je možné, že pri čiastočnej obriezke tá predkožka dorastie? Ďakujem za všetky Vaše príspevky.

jana005
9. feb 2018

@milka1978 ahoj,ja ti neporadím,len som sa ťa chcela opýtať,čo vás viedlo k obriezke. Totiž ja mám tiež päťročného drobca,predkozka mu nejde stiahnuť,ale nič ho nebolí,normálne funguje. Manžel je za obriezku,len ja neviem,keď mu vlastne "nič nie je." Máte aj nejaké problémy? Ďakujem

katka5584
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milka1978
autor
9. feb 2018

@jana005 Ahoj. No prekonali sme zápal predkožky a mali sme v nej hnis. Bolo to asi pred mesiacom. Odvtedy sme sa akotak dali dokopy no zase sa malý začal sťažovať, že ho páli pri močení. Tak sme vzali moč a pri rozbore sa zistilo, že tam má nejaké baktérie. Odbrali sme teda ďalší moč a odoslali do KE na podrobnejšie skúmanie o aké baktérie vlastne ide. No zas vidím, že sa mu tá predkožka nejako "kazí". A čo sa týka sťahovania tak to nehrozí. Syn má úplne malilinkú dierku. Sotva nám tam vojde koniec striekačky na preplachnutie predkožky. Vôbec mu ju nemôžem stiahnuť. Nevidno mu ani žaluď. A keďže sa nám problémy s pipíkom vracajú takaj samotná lekárka nám povedala aby sme to zvážili. Pravdupovediac sa neskutočne bojím čo a ako to bude ale ked si vezmem, že sa mu stále vrátia zápali a hnis a v budúcnosti môže byť kôli tomu neplodný, radšej prežijem teraz mesiac hrôzy plaču a ko v budúcnosti výčitky od syna.

adavab
9. feb 2018

Ahoj, ja už mám síce skoro 13-ročného syna s ktorým chodíme k doktorke Kurcinovej. Nemáš sa čoho báť, je to veľmi dobrá odborníčka, neporadí Ti zle. Ak vraví, že by si mu mala dať urobiť obriezku, tak mu daj spraviť. Môj má tiež, ale môj syn mal hypospádiu. Keď mal dva roky ho operovala a spravila mu aj obriezku. A tiež som sa oplakala, ale ako píšeš, radšej teraz to poriešiť akoby v dospelosti mal mať problémy s plodnosťou.

bibistec
9. feb 2018

Je to najlepsia lekarka vacsiu odbornicku nenajdes. Ona nerobi taketo zakroky len tak ale ak uz odporuci tak treba.

slavomira236
9. feb 2018

Ahoj my sme boli pri doktorke ked mal syn 2roky operovala mu semennik a pritom hned robila aj ciastocnu obriezku kedze mal ptedkozku zlepenu uplne vraj ked uz je vnarkozr lepsie to urobit naraz predkozka uz nedorastie ale moze sa prilepit....robila nam to na sukromnej klinike ako 1dnovu operaciu...po rozbaleni pipika doma to vyzeralo szrasne skoro som odpadla ale cadom sa zahojilo a vsetko ok....doktorka je trochu zvlastna povaha ale odbornicka...je vytazena chodi k nej cele vychodne slovensko

anitta98
9. feb 2018

Ak nie je iného východiska, treba len zaťať zuby a veriť, že to malý zvládne. Bude na to treba čas, pokiaľ sa to zahojí a hlavne pokiaľ zabudne

jana005
9. feb 2018

@milka1978 ďakujem za odpoveď,tak držím prsty,aby ste to zvládli.

cichlida
9. feb 2018

@milka1978 ahoj, moj syn tymto problem nema, ale synovec to podstupil po neustalych problemoch. Zvladol to lepsie ako ocakavali, bola to jednodnovka, dva dni to mal velmi citlive a potom sa to lepsilo. Mal ciastocnu, troska to dorastl, ale nie tak, aby bol znova problem. Drzim palce

hosaro
10. feb 2018

Lepšie je urobiť obriezku čím skôr ale myslím si že aj 5ročné dieťa to zvládne

blairgossip
10. feb 2018

Kurcinova je jedna velmi nesympaticka a hlavne NECITLIVA lekarka. Bola som u nej na cievkovani a to ako mi drbla cievky naraz do mocovej rury a do zadku akoze fskt nildy nezabudnem. proste svina..

lus2909
10. feb 2018

Nemam s nou osobnu skusenost ale tiez som dobre veci na nu nepocula detto mudr. Baca moj ma 2,5 a tiez nas doka poslala na urolog.lebo sa mu neda stiahnut ale ja zatial neriesim este pockam naco mu do toho sprtat ked nema problemy

adrestia
10. feb 2018

Môj priateľ mal vrodenú fimózu a obrezali ho, keď mal 6 rokov. Hovoril mi, že ho to veľmi bolelo, ale teraz sa to robí šetrnejšie. Nedávno obrezali z rovnakého dôvodu jeho synčeka z prvého manželstva a zvládol to veľmi dobre. Plakal len keď mu robili lokálnu anestéziu. Neviem, či predkožka dorastá pri čiastočnej obriezke, pretože priateľovi aj jeho synčekovi urobili úplnú. S priateľom máme tiež chlapčeka, ale jeho pipík je zatiaľ v poriadku. Keby však bolo treba, určite nebudem obriezku odkladať.

hosaro
10. feb 2018

@adrestia Ja viem tak že obriezka nedorastá pri čiastočnej obriezke

adrestia
10. feb 2018

@hosaro @hosaro milka1978 chcela vedieť, či dorastá. Ja som to nikdy neriešila. Obrezaný penis sa mi zdá krajší, ale je to len môj súkromný názor.

hosaro
10. feb 2018

@adrestia No ved som napísal že nedorastá a aj ja mám v rodine obrezaných takže viem o tom niečo

adrestia
10. feb 2018

@hosaro Môžem ti napísať súkromnú správu?

hosaro
10. feb 2018

@adrestia áno

gianni
10. feb 2018

boli sme u Kurcinovej, robili mu čiastičnu obriezku a o.k. som spokojná.....

gin124
23. feb 2018

@milka1978 Předkožka nedoroste, dá se sice provést nechirurgické obnovení předkožky, ale je to pouze pseudopředkožka. Nejcitlivější zakončení - Taylorův rýhovaný pás jsou i při té nejšetrnější částečné obřízce jednou provždy pryč. Obřízka je zastaralá operační metoda. Moderními metodami jsou dorzální discise nebo trojitá incise, kdy předkožka zůstane zcela zachována.

gin124
23. feb 2018

@adrestia Přirozená fimóza není vůbec důvod pro zmrzačující amputaci předkožky, takové řešení je z etického hlediska UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ!!!

gin124
23. feb 2018

@anitta98 Z 95% jiného východiska je.

gin124
23. feb 2018

@hosaro Lepšie je urobiť obriezku čím skôr ale myslím si že aj 5ročné dieťa to zvládne

Zažitý, ale zcela nesmyslný názor. Opak je pravdou.

lenqua_12325
23. feb 2018

Predložka je nadbytočná koza, nedorastie. V rodine majú obriezku všetci z mužovej strany a môžem povedať že neobrezaneho muža už by som nechcela ani za svet 🙂 som proti "bezdovodnej" obriezke niekoľko dni po narodení. Čakám chlapca no pokiaľ nemá zdravotné problémy, nedala by som mu to robiť. Až keď vyrastie do veku kedy to pochopí a rozhodne sa sám prečo to je dobre a že sám chce...
Pokiaľ má dieťa/muž zdravotne problémy, nieje sa coho bat ...je to úplne jednoduchý zákrok trvajúci pár minút 🙂 deťom ho robia aj v úplnej narkoze...hojí sa to veľmi rýchlo
Zabúda sa že aj ženy si dávajú upravovať intímne časti tela napr. Pri labioplastike - čo mi príde ako malý druh "obriezky ""...Niektorédraviu, iné pre krásu 🙂 no to už je iná téma.

Väčšina ľudí si pod slovom obriezka predstavi len zmrzačené ženy niekde v Afrike kde umrú na infekcie alebo iné hlúposti. "Zmrzačeni" chlapci.. To sú ľudia čo nemajú o obriezke ani šajnu 🙂
Nájde sa určite niekto kto bude mať hlúpy poznámku no ako kompetentný človek a taktiež aj manžel lekár sa nemusím báť o Tom hovoriť....tuto lekárku zial nepoznám.
.

lenqua_12325
23. feb 2018

* predkozka ....mobil mi opravuje slová pardon

gin124
24. feb 2018

@lenqua_12325 Ještě před 4 roky jsem měl na obřízku zcela jiný názor a také jsem vůbec nic nevěděl o skutečných funkcích té předkožky. Setkal jsem se však s případy mužů, kteří mají kvůli té zmrzačující amputaci předkožky - obřízce zničený sexuální život a tak jsem po té, co jsem tu problematiku nastudoval do hloubky - nejen změnil názor na tu obřízku o 180° ale dokonce jsem se stal intaktivistou.

Dospělý ať si dělá se svým tělem co chce, tím se vůbec nemíním zaobírat. Váš manžel může být lékař, ale jak vidět, o funkci předkožky, kterou sám nemá, nemá vůbec žádný ánunk. Možná, že ještě ke všemu jako mnozí obřezaní lékaři v tomto trpí SYNDROMEM POPŘENÍ ZTRÁTY a tak ani věci o pravé funkci předkožky znát NECHCE.

Vůbec se nejedná jen o tak nějakou nadbytečnou kůži, jak mnozí agresivní zastánci obřízky tvrdí.

https://www.beschneidung-von-jungen.de/uploads/...

Vodorovný nápis uprostřed: NENÍ TO JEN KOŽNÍ HADR

Nápis v červené části vpravo: Předkožka obsahuje zhruba 20 000 specializovaných nervových zakončení - 10 na jeden zelený bod na nákresu.

Genitálně intaktní muž má tisíce receptorů pro lehká dráždění a jiná vysoce erotogenní nervová zakončení - mnohá z nich jsou při obřízce ztracena, což vede nevyhnutelně ke snížení sexuální citlivosti obřezaných mužů.

Obřízka má také vážné funkční následky. Při studii s obřezanými muži 84% účastníků zaznamenalo zhoršenou sexuální funkci jakožto důsledek obřízky. (Hammond 1997). Lockwood&Taylor (1996) poskytli důkazy k těmto zprávám obřezaných mužů tím, že zdokumentovali nevratnou ztrátu speciálních erotogenní sliznice při obřízce. Další potíže,které byly přičítány obřízce byly intimní problémy - 45% a návykové a závislostní problémy - 26%. Konkrétní fyzické problémy, které byly hlášeny zahrnovaly necitlivost žaludu - 55%, nadměrnou potřebu stimulace pro dosažení orgasmu - 38%, nápadné jizvy - 29% a nedostatek zbytkové kůže na těle penisu, které znemožňují erekce bez zbytečného napínání - 27%

https://www.beschneidung-von-jungen.de/typo3tem...

vlevo obřezán vpravo intaktní

Berührungreize - dotykové dráždění

verdickte Keratineschicht - zesílená keratinizovaná vrstva

dünne Schlammhaut - tenká sliznice

Nervenendidungen - nervová zakončení.

Vlevo: Přes silnou keratinizovanou vrstvu získají nervová zakončení pouze zlomek z dotykového dráždění oproti intaktnímu penisu

Vpravo: Přes slabou sliznici intaktního penisu ve však dotykové dráždění lehce přenášeno

Obřezaní muži si výrazně častěji stěžovali na progresivní snížení jejich penisu kvůli zvýšené keratinizaci trvale holého žaludu a zbytku vnitřní předkožky. Gemmell a Boyle také zaznamenali výrazně vyšší podíl obřezaných mužů s ohnutím nebo zakřivením penisu, což také v roce 1997 zdokumentoval Lawrence. Stěžovali si též na bolest v těle penisu, bolestivé napnutí při erekci a jizevnaté požkození penisu. Ačkoliv je uzdička identifikována jako oblast se zvýšenou erotogenní citlivostí a tak typicky obřezaný člověk nemá už žádnou uzdičku nebo z ní má jen malý těžce poškozený zbytek.

Komplexnost inervace předkožky a uzdičky byla obsáhle zdokumentována ( Cold&McGratjméh 1999; Cold&Taylor 1999; Fleiss 1997; Taylor a kolektiv 1996) a tak je zřejmé, že genitálně neporušený muž má tisíce receptorů na lehký dotyk a jiná vysoce erotogenní zakončení - a to je většinou ztraceno při obřízce, takže snížení sexuální citlivosti je nevyhnutelným důsledkem u obřezaných mužů (Immerman&Mackey 1998; O´Harová&O´Hara 1999)

Více zde: https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/muzska-...

Ke všemu, je nemalé procento žen, které trpí s obřezanými muži bolestivým sexem a narazil jsem na takové, které kvůli tomu tvrdí přesný opak, co vy: "SEX S OBŘEZANÝM MUŽEM BYCH UŽ NIKDY MÍT NECHTĚLA!

Něco je o tom i v tomto článku:

https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/ucinky-...

TA OBŘÍZKA NENÍ VŮBEC TAK NEVINNÁ A NEŠKODNÁ VĚC JAK SE MNOZÍ MYLNĚ DOMNÍVAJÍ A MŮŽE MÍT NEBLAHÝ VLIV NA PSYCHYKU DÍTĚTE.

Materiálů ze zahraničních zdrojů k tomu mám na svých osvětových webovkách hodně

LG Tonda Vlas

PS: V zahraničí existují internetová fóra mužů, kteří mají kvůli obřízce poničený sexuální život. Jsou tam i případy žen, které trpí s obřezanými muži bolestivým pohlavním stykem, jako například Bela, moderátorka našeho německého fóra: https://www.beschneidungsforum.de/

V nejbližší době se hodlám založit obdobné fórum v češtině.

cecilia68
24. feb 2018

@gin124 To teraz budeš spamovať až do Veľkej noci? Každý má svoj názor...nie je potrebné ten svoj niekomu vnucovať....hádam si to pochopil 😂

lenqua_12325
24. feb 2018

@gin124 tú svoju si pokojne nechajte 😀 nikto vám ju neberie a je ma ostatných čo urobia a ako uznajú za vhodné s tou svojou.

...aké viete čo? Nestraste ľudí hlúpostami. Ani sa mi úprimne nechce čítať celú vašu správu s xy linkami plnými hlúpostami.

lenqua_12325
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqua_12325
24. feb 2018

@cecilia68 pán ma asi nejaké komplexy zo svojho penisu...nechajme ho 😀