Obriezka u 5-ročného

jankajanka134
14. jún 2024

Dnes môj synček podstúpil obriezku. Máte skúsenosti? Povedali nám, aby sme dávali lieky každé tri hodiny a natierali vazelínou. A takto aspoň 3 dni. Potom pomaly prestať dávať lieky. Chcem sa opýtať, kedy prvýkrát cikal, lebo môj syn od 8 rána nič a už je 8 večer. Nechce nič jesť, hovorí, že ho bolí bruško. Nakoniec zaspal a zatiaľ je ok. Máte nejaké rady? (Obriezku sme dali, lebo mal veľmi natesno predkožku. Bola som sa opýtať u dvoch lekárov, tak preto, ináč som bola veľmi proti. Ale nechcem mu spôsobiť horšie problémy.)

anjelicek26
14. jún 2024

Nuz zober ho na pohotovost, necikat taku dobu je prilis. Mozu byt nejake komplikacie po zakroku. Syn mal podobny zakrok (uvolnenie predkozky laserom a nadstavenie uzdicky v 6 rokoch) a jasne nas upozornovali, ze ak by necikal, ze okamzite prijst...

jankajanka134
autor
15. jún 2024

@anjelicek26 už cikal všetko je ok, ďakujem

thirstymonk
15. jún 2024

@jankajanka134 vela stastia. Jake horsie problemy mas na mysli? Mam 31 a fimozu jak svet, a nemam ziadne problemy. Ani s vylucovanim, ani so sexom. 🤷 Ale tiez som bol u urologicky a tiez odporuca, aby som sa dal smyknut. Tak o tom premyslam...

mia018
15. jún 2024

@jankajanka134 ak sa bojí cikať,že ho to bolí alebo štípe odporúčam uvariť viac repíkového čaju, vychladený naliať kľudne aj do skleneného pohára na zaváranie tolko aby mal časť pipika do toho ponorené a nech sa do toho vyciká, nám to pred pár rokmi odporučili a pomohlo to, menej ho to štipalo ako keď mal len tak cikať

jankajanka134
autor
15. jún 2024

@thirstymonk
1. Infekcie močových ciest: Tesná predkožka môže zabraňovať správnemu čisteniu, čo môže viesť k infekciám.
2. Balanitída: Zápal predkožky a žaluďa penisu, ktorý môže byť bolestivý a nepríjemný.
3. Parafimóza: Situácia, keď sa tesná predkožka zasekne za žaluďom a nemožno ju vrátiť späť, čo môže byť lekársky urgentné.
4. Zhoršené močenie: Môže spôsobiť problémy s močením alebo úplnú nemožnosť močenia.
5. Bolestivosť: Tesná predkožka môže spôsobovať bolesť pri erekcii a sexuálnej aktivite, čo môže byť problémom v dospelosti.

Preto je v niektorých prípadoch obriezka odporúčaná ako riešenie týchto problémov.

jankajanka134
autor
15. jún 2024

@mia018 Cikať sa už nebojí, cikal asi ten prvý deň po narkóze, bol trochu dezorientovaný a unavený. Už cika, akurát neznesie plienku a chce chodiť iba holý. Ale kým sme doma v čistom prostredí, môže byť, aspoň sa mu to vetrá. Dávam mu plienku iba keď ide spať, aj to plače, že ho bolí. Musíme to vydržať, som zvedavá, kedy to bude menej bolieť.

jankajanka134
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia018
16. jún 2024

@jankajanka134 píšem súkromnú správu

thirstymonk
16. jún 2024

@jankajanka134 ja ti este casom napisem správu, ak ti to nevadi,.lebo tiez o tom rozmyslam. Ale bojim sa. Ani nie tak obriezky, ako skor toho stavu potom