Obriezka - skúsenosti, výhody a riziká

lencucinka1
10. feb 2014

Ahojte, chcela by som sa spýtať či sú tu mamičky čo dali dobrovolne spraviť obriezku synčekom ( nie zo zdravotných dôvodov, nie kvoli vierovyznaniu ) Môj brat mal velké problémy keď bol malý s tým a mamina dodnes lutuje že mu nedala spraviť obriezku aby sa vyvarovala tomu čím si chudáčik musel prejsť. Preto som zvažovala, že ju dám spraviť malému a riešila som to aj s manželom a uvažujeme aspoň o čiastočnej, no neviem ktorá je lepšia či čiastočná alebo celková. Nechcem aby tu vznikli zase hádky kvoli rôznym názorom na danú problematiku, preto by som chcela poprosiť aby sa do diskusie zapojili len mamičky s touto skúsenosťou. Či sa robí obriezka len na základe nejakého problému alebo aj dobrovolne na žiadosť rodiča? Tiež by som chcela vedeť od akého veku sa to vykonáva a nejaké informácie o priebehu tohto úkonu. Moc vám ďakujem za vaše odpovede 🙂

horana
10. feb 2014

Bez nabozenskych ci zdravotnych dovodov je to len prerusenie okruhu extremne citliveho nervoveho tkaniva, kotre uz potom neprenasa tak vzruchy. Z pohladu energeticko - inofmacnej mediciny nevidim dovod robit ju preventivne len aby zabranila potencionalne neviem akym nepises problemom vyskytujucim sa inde v rodine...
Moj mm ju musel ako dieta podstupit zo zdrav. dovodov, vravi sa ze potom taky muz lepsie vladze a lepsie sa ovlada v sexe, nakolko obnazeny zalud, ktory sa pravidelne zvykne triet bez krytu o napr. pradlo nie je tak precitliveny. Ale u mojho mm to teda neplatilo vobec tento aspekt, paradoxne skor naopak, takze za seba vyhody nepozorujem ziadne.
Nechapem, my zeny sa snazime akokolvek vyhnut napr. nastrihu pri porode, lebo vieme ze aj ked povedzme v tej chvili neboli, jazvy a pod. mozu byt citit po nej este plno rokov a neznamena ze ked uz aj nic necitit fyzicky ze sa s tym mnohe psychicky nepotykaju...a nase deti, chlapcov by sme najradsej mrzacili preventivne, lebo ved to nic nie je....

http://xman.idnes.cz/myty-o-obrizce-zlepsi-vas-...

katerina12345
10. feb 2014

ahoj moji chlapci su obrezany obidvaja,museli sme so zdravotnych dvodov,ale ja si neviem vynachvalit.Robili im to asi tak ked mali 3 a pol roka a vsetko je v pohode,teraz uz maju 6 a8 🙂 myslim ze ked natrafis na dobreho urologa a vysvetlis svoje dovody,tak by ti mohol vyhoviet....neviem ci by som nad tym rozmyslala,keby sme nemuseli,ale teraz som spokojna 🙂

ivet1371
10. feb 2014

ahoj moj maly to bude musiet asi podstupit ma to tak narastene že inač to asi nepojde.ale nadšena som neni lebo si myslim že to ma svoj dovod ako ochrana tak by sa to nemalo davat preč teda cele.ked už to inač nejde.a ešte ako sa vyrovna chlapec v puberte a dospelosti s tym,aj nad tym treba rozmyšlat.znamej ma čiastočnu a že teraz ako rastie to neni skoro ani vidiet. 🙂

natuska87
10. feb 2014

@katerina12345 suhlas, mojmu synovi to robili zo zdravotnych dovodov, fimoza, dnes ma 19 rokov a je spokojny, nikdy to neriesil....

anya27
10. feb 2014

@katerina12345 ako chlapci znasali operaciu a liecenie potom? Tiez to budeme musiet urobit. Kde ich operovali?

katerina12345
10. feb 2014

V novych zamkoch,je tu uzasny urolog,operacia prebehla rychlo,robili ju doobeda a poobede sme uz isli domov 🙂 take dva tri dni je to tazke,kym sa im to zacne hojit,moji chodili zasadne vyzleceny,aby sa im to neprilepilo...a len kupele v repiku 🙂 neboj deti to dobre znasaju,bolo tam vela chlapcov a aj v nasej rodine a okoli mam vela vela znamych ktory to absolvovali a vsetko v poriadku,drzim palce 🙂

natuska87
10. feb 2014

@anya27 Jedinou neprijemnostou bolo mocenie asi tak dva,tri dni po zakroku.My sme syna davali cikat do vane pod prud vlaznej vody....za par dni uz sme nevedeli o nicom....

romaroma
10. feb 2014

ahojte, synovi budu robit na jednodnovke obriezku, diagnostikovali mu fimozu. je nejaka sanca, ze mu ju neurobia celkovu, ale odstrania len zuzenu cast - alebo sa s tym standardne nebabru a vezmu to vsetko prec?

katerina12345
11. feb 2014

myslim,ze sa s tym nebabru a zoberu cele prec,aleneboj budete spokojny 🙂

misomichal
15. feb 2014

Podľa vlastnej skúsenosti vezmú všetko (v mojom prípade vybrali aj uzdičku) ale možno sa dá dohodnúť

romaroma
15. feb 2014

@misomichal robili vam to v detstve? mne by sa pacilo, ked by mu tam nieco nechali, aj sa to isto hoji lepsie, ako obsite kolom dokola... musim im to povedat predtym, aj ked mozno to niekedy ani nejde.

misomichal
15. feb 2014

áno, medzi 9 a 10 rokom. Hojilo sa to celkom dobre až na to že sa mi raz práve natrhol steh pri tom obšití

romaroma
15. feb 2014

tak hadam to u nas dobre dopadne a rychlo to preboli a zahoji sa to.

misomichal
15. feb 2014

jasne, za týždeň, dva nebude vedieť že mu niečo robili

gin124
28. jún 2017

@romaroma Řešení fimózy amputací předkožky je předpotopní a zmrzačující. Dnes jsou na to moderní operační metody, kdy zůstane celá předkožka zachována.

Ale kvůli tomu nepíšu,

jsem rozladěn, že tu na modrém koníku visí reklama na mrzačení pohlavních orgánů amputací předkožky. Prohlédl jsem si to. Je to plné demagogie. Od lékařů, kteří se vydělávají na hlouposti lidí se nedá nic jiného očekávat. O obřízce dětí z rozmaru rodičů tam sice není ani čárka, přesto mne irituje, že taková reklama visí tu, na modrém koníku.

Po tři roky co se tím zabývám vím už o velké fůře mužů, kterým amputace předkožky - obřízka zničila sexuální život a výzkumy kolektivu vedeného dr. Johnem Taylorem na University of Manitoba ve Winnipegu už před 20 lety prokázaly, proč tomu tak je, a tak je mi tu z té umístěné reklamy nevolno.

Mužská obriezka‎
Reklamawww.chirkoz.sk/‎▼ 02/635 301 63‎
Operačný zákrok‎ Medicínske zariadenie‎‎
Zdravie a krása‎ · Profesionálny tím‎