Obojstranný zápaľ pľúc u trojročného dieťaťa

kristina2602
18. dec 2015

Chcela by som sa opytat mamiciek,ktorych deticky prekonali zapal pluc,ako prebiehal,ci bolo dieta velmi unavene ubolene a tak. Mala ma zapal pluc plus vypotok cize zapal pohrudnice,vcera nas postili domov trocha pochodila po byte a v noci sa stazovala,ze ju boli jedna strana hrudnicka tam ma ten vypotok.poprosim o vase reakcie dakujwem

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karollka21
18. dec 2015

ahoj, moja mala (2roky) prekonala zaciatkom leta zapal pluc 2x za sebou- raz na jednej strane, potom na druhej, Prvy raz sme lezali, mala horucky, ktore sme nevedeli zrazit. Druhy raz sme sa liecili doma. Asi je to individualne. Ale ak mas obavy tak nevahaj a chod znova za lekarom, nedaj sa odbit, ale zo skusenosti s PP nemocnicou (pozeram, ze si tiez z Popradu) som presvedcena, ze urcite ti vyjdu v ustrety, ja som sa tam zatial nestretla s 'problemovym' lekarom na pohotovosti ci na detskom odd, vzdy boli velmi zlati.

mummy01
18. dec 2015

@dadka75 moj mal 3x zapal pluc a nikdy nebol hospitalizovany s tym

liz_lemon
18. dec 2015

moj syn mal zapal pluc, bol v nemocnici 4 dni, ale vyzeral uplne v pohode, keby na RTG nezistili, ze ma zapal, tak by mi to nikdy nenapadlo, lebo bol vesely a hravy ako vzdy

natuska87
18. dec 2015

@dadka75 Keby som kedysi davno nebola u svojej pediatricky vydupala RTG pre môjho 4.rocneho syna, asi by tu nebol...Obojstranny, studeny zapal pluc...Bol slaby, biely ako krieda, nejedol, neusmial sa...Po vysetreni strasne behacky, hospitalizacia asi 8 dni...Dovtedy ma "doktorka" presviedcala, ze ma obycajnu jesennu virozu...

katrin31
18. dec 2015

Ja som mala zápal pľúc teraz a teda bolesť je to riadna.pod prsiami.takze ak sa sťažuje na bolesť tak treba dať nieco na bolesť je to fakt nepríjemne hlavne ked leží

janickadr
18. dec 2015

@dadka75 Myslim, ze ich vcera prepustili z nemocnice...

kristina2602
autor
21. dec 2015

@karollka21 dnes sme boli na kontrole jedna strana je uz vyliecena na tej druhej je este ten vypotok,dali nam dalsie lieky a uvidime,dakujem za odpoved

mirka183
21. dec 2015

@kristina2602 my sme mali tiež zápal pľúc + výpotok. žiaľ sa opuzdril a muselo sa to riešiť chirurgicky. V nemocnici sme boli 7 týždňov. V začiatkoch robili punkcie, snažili sa odstrániť všetok "bordel" čo mala vnútri, ale atb liečba bola neúspešná.
Som prekvapená, že ste ste doma. Prajem skoré uzdravenie.

merek
21. dec 2015

nas mali ma 2.5 roka a aj mi mame zapal pluc a vypotok z vypotku zrasty .ziadne atb nezaberali najprv mu ten vypotok drenazovali potom bola operacia ma v hrudniku 2 diery dostali sme sa dnes domou po 4 tyz no stale ma velky nalez pluz zapalove hodnoty nas to ma z pneumokoka neviem ako vasa mala no netreba to urcite zanedbat a prajem skore uzdravenie u deti je tato choroba nevyspytatelna aj ked vyzeral klinicky dobre zapal a vsetko co mal dnu vyzeralo katastrofalne.skoro sa uzdravte drzime palce potom napiste ako bojujete dalej

prevenar
21. dec 2015

@kristina2602 nasad mu vyssie davky askorbanu sodneho - co je neutralizovany Cvit . ja kupijem askorban z pgchem momentalne. tabulku davkovania najdes v mojom blogu na 3 strane . osobne este pouzivam o nieco vacsie davky, ako je tam uvedene. s Cvit mame doma neuveritelne dobre vysledky. nasa mala nemala uz 4 roky antibiotika a ani antypyretika.

lillinka01
21. dec 2015

Syncek mal zapal pluc ako 20 mesacny. Na prvykrat mu tiez nebol diagnostikovany, az na 2, to uz mal CRP 75. Pemanentne horucky, atb 10 dni, ale prekonali sme to doma. Asi po 2 dnoch, ked mu horucky neprestavali, boli sme na pohotovosti na Kramaroch, ale crp uz mal okolo 50, cize tiez ho nezobrali na hospitalizaciu, robili mu aj rtg. Dnes uz by som na hospitalizacii trvala, ak by sa zapal potvrdil. Boli sme ale nastastie permanentne na sms s pediatrom, tak sme to zvladli, nespali sme ale asi tyzden v kuse, a velmi som sa bala. Prve dni pil len trochu mlieka, jest zacal asi po 3-4 dnoch, ked klesli horucky, len jogurty a vyzivy. Velmi neprijemna skusenost.