Obojstranný zápal pľúc

misela61
7. feb 2018

Dobrý deň, chcela by som som poprosiť o radu, skúsenosti...Dcéra 4 mesiace má už mesiac soplíky, odsávame, dávame libenar baby a stále nič, a k tomu pokašliava. Najpr sme mali pamycon, bronchopret na kašel, potom atb megamox duo, prospan, a dávala som fenistil podľa potreby. Stále nič nepomáha, trošku sa to zlepšilo ale stále zahlienená, soplíky jej nevytekajú, skôr sú vnútri. Výtery všetko v poriadku, crp do 8. Teraz nás poslala lekárka na rontgen a tam zistili obojstranný zápal plúc, ale lekárka na detskom (nie naša obvodná) sa s tým nestotožnila, a poslali nás domov, s tým že počkáme na výsledky a podľa toho sa uvidí, či sa nasiadia ďalšie atb alebo čo. Malá vyzerá v pohode, smeje sa, pekne spinká aj cez deň aj noci, papká, kašel nie je dusivý, kašle len ráno, občas cez deň, ale skôr také vykašliavanie mi to príde, teploty žiadne. Bola som dost vydesená z toho obojstranného zápalu, a že nás poslali domov, tak sa chcem spýtať či ste niektorá na tom neboli podobne. ďakujem

zuzanatl
7. feb 2018

@misela61 Dobrý deň, moje deti keď mali zápal pľúc tak som im na hrudník dala vreckovku na ktorú som dala bravčovú masť a aby dcérka ležala troška vyššie nie rovno. Mne to poradila mamina a aj moja svokra a nám to pomohlo.

misela61
autor
7. feb 2018

Ďakujem za radu 🙂, ja sa len bojim, že nás teda poslali domov, pani doktorka to tak nevyhodnotila ale na výsledku z rtg to je napísané.

zuzanatl
7. feb 2018

@misela61 Aj my sme boli doma a toto im dopomohlo k uzdraveniu. A podla vysledkou sa uvidi ci potrebuje malinka lieky. Vsetko dobre a vela zdravia

lulula1990
7. feb 2018

@misela61 nekomplikovane zapaly pluc sa normalne liecia doma, zvlast ked si doktorka nie je ista, ci to skutocne zapal pluc je. Bud rada ze ste doma, v nemocke by chytila zase nieco ine.

deti95060810
7. feb 2018

niečo podobné sme mali aj my vo veku asi 10 týždňov....zápal priedušiek to nakoniec bol...skončili sme v nemocnici na asi 3--4 dni. A pritom žiadne teploty ani zvýšené...

misela61
autor
7. feb 2018

@zuzanatl ďakuejm za povzbudenie, už som po tom mesiaci s nervami v koncoch, bojim sa o malinkú

misela61
autor
7. feb 2018

@deti95060810 fúúha, no uvidíme ako dopadneme my. tiež nemá vôbec teploty a nejaví sa mi vôbec ako chorá

lubkaurm
7. feb 2018

@misela61 Ahoj, môj syn má síce už takmer 4 roky, akurát sa tiež doliečujeme zo zápalu pľúc, boli sme aj 5 dní v nemocnici.....u nás to začalo kašlom, zlým, dostal Ventolin, potom detské pľúcne Podunajské - tam rtg - nález na pľúckach - ATB - o 4 dni kontrola, chlapcovi nič nebolo /podľa nás s mužom/, tam dýchanie zlé, druhý rtg - nález na opačnej strane - hospitalizácia....crp ok, ale u nás boli mykoplazmy....údajne spôsobili zápal.....neviem....ale žiadna teplota, neskôr už žiadny kašel, sopel nič....iba zápal pľúc....

el74
7. feb 2018

No vzala by som RTG snimok a isla sa poradit s plucnym lekarom, aj dvoma ak treba v spolupraci s obvodnou.

misela61
autor
7. feb 2018

@lubkaurm ona mala kašel ale skôr také vykašlávanie hlienov tej nádchy mi to príde, aj podľa lekárky. len teda mna zaráža, že teraz po mesiaci podla rtg obojstranný zápal plúc a obvodná doteraz na nič také neprišla, vždy dýchanie čisté, všetko v poriadku, že u bábatiek tá nádcha a kašel trvajú dlhšie... len proste mesiac, už mi to nešlo do hlavy a teraz toto, zajtra mam volať ale pojdem radšej osobne

misela61
autor
7. feb 2018

a dievčatá ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

redlola
7. feb 2018

@misela61 moje 6tyzdnove bábätko malo obojstranný obštrukčny zápal pľúc. Do nemocnice sme šli s tým že bola dehydrovaná (pozatekane sople, neschopnosť v sebe udržať akékoľvek tekutiny), dýchala v pohode (v rámci možnosti, ktoré jej silná nádcha umožnila), teplotu nemala. Až rtg ukazal zápal pľúc. A pritom to tak vôbec nevyzeralo. Tiež by som bola na tvojom mieste rada, že sa liečite doma a nie v nemocnici. Nikomu neprospeje keď si odtiaľ donesiete nejaký darcek v podobe inej choroby🙂

misela61
autor
7. feb 2018

@redlola ja som rada, len teda zatiaľ nemáme žiadne lieky, okrem toho že na ušnom nam dali otobacit pre začínajúci zápal stredného ucha , tak sa bojim aby sa niečo nezanedbalo. malá tiež dýcha v pohode, bez teploty, ale teda papká dobre aj čajík mi vypije a čistú vodu , len teda snímok z rtg nám ukázal toto. inak je to také nepochopiteľné načo potom posieľajú na rtg zbytočne ožarovať také malé deti keď to nejak nebrali v potaz, že stav vyhodnotia v detskej ambulancii. NO dúfam, že to bude v poriadku. Je to moje prvé dieťa a som už vyplašená😢

katharines
7. feb 2018

S roztokom libenar nemam skusenosti, ale je Sterimar s meďou a potom fyziologicky Sterimar baby, alebo hypertonicky Sterimar baby, ktory sa strekne do nosteka a odsaje sa (najprv hypertonicky sa strekne a po 1-2 min odsaje a potom pokracovat fyziologickym). Robi sa to vsak opakovane odsavackou na vysavac, lebo tie hlboke hlieny sa rozpustia a vychadzaju asi tak po 3 strekoch a naslednych odsatiach. To vsak uvidis v odsavacke. Ak je babo ok, tak by som len doslednejsie odsavala, aby sa bakterie v hliene nemnozili a vyhlo sa i zapalu uska.

zuzike123
7. feb 2018

Ked raz rtg potvrdilo zapal pluc, treba to zacat riesit. Idealne na plucnom aj so snimkom. Moze to byt nejaky atypicky zapal pluc (chlamydie, mykoplazmy), s ktorym si obvodak len tak neporadi. Ale dcerka sa sama urcite nevylieci. drzte sa.

zuzike123
7. feb 2018

Este mi napadlo, neviem kam patrite na plucne, ale ak do Podnunaj. Biskupic, hned by som tam zajtra zavolala, vysvetlila co je vo veci, ze vas nijako neliecia a ci vas nevysetria. Su tam dost ustretovi.

katrin21
7. feb 2018

daj je zobrat krv na chlamydie a mykoplazmy plucne.. tie zvyknu sposobovat taketo problemy...aj zapal pluc.

misela61
autor
8. feb 2018

@katharines sterimar sme ešte nemali, len tento libenar baby a nasivin a niečo s morskou soľou pre bábatká neviem si spomenúť na názov. Odsávam a odsávam, len malá už vidí čo sa ide a ide mi po rukách tak niekedy s problémami ale ide to 🙂

elysiacik
8. feb 2018

@misela61 Kedy majú byť výsledky?

humajnicek
8. feb 2018

Ja by som možno zavolala na pľúcne či sa tam nemôžem staviť aspoň s tými snímkami

misela61
autor
11. feb 2018

Výsledky sme mali vo štvrtok a má bacil branhamela catharralis na jeden krížik, bol tam primár a ten sa tiež nestotožnil s tym rtg, nasadil nám atb suprax a sinupret na kašel + čo máme ešte z ušného otobacid a nasivin,tam máme ísť zajtra na kontrolu. tak uvidíme dúfam, že to zaberie a sa toho zbavíme

katharines
11. feb 2018

@misela61 super, tak vela stastia. Len prosim ta nezabudni nasadit tie probiotika a vit C.

misela61
autor
24. feb 2018

tak baby najnovšie nám vo štvrtok prepichovali uši ☹ a výsledky z výterov nosa a krku, v krku enterobacter species + a v nose moraxella catarrhalis ++, nechali nás v nemocnici ale dnes pustili, lebo výsledky z výteru z uší boli ok, no 100 percentne budú až v pondelok ale zatiaľ žiadny zápal, tak v pondelok ideme na ušné a uvidíme čo ďalej. Máte podobné skúsenosti niektorá, budem rada

zuzike123
24. feb 2018

@misela61 moja mala zapal stredneho uchs nedavno, tiez sme skoncili v nemocke, ale s atb do zily to zvladla. Skus napisat bombonka, jej malickej operovali usi po zapale.

misela61
autor
25. feb 2018

@zuzike123 z vyteru z uší jej zapal nevysiel, ale zajtra to bude na 100%, ideme na kontrolu tak uvidíme. Za uska sa vobec nechytala, ani nebola citliva na dotyk. Len tie bacily ma trapia😕

grelu
25. feb 2018

@misela61 drzim palce...tieto kolotoce s detmi su niekedy nekonecne, ale aspon nieco riesia lekari

zuzike123
25. feb 2018

@misela61 moraxela je skolkarska klasika a to druhe mi je tiez povedome, predpokladam, ze aj to sme uz mali 🙂 stale sa na nich nieco nalepi, len vydrzat do puberty 😀😀

misela61
autor
26. feb 2018

@zuzike123 hej skolkarska, toto je nekonečné😕, pred porodom sa clovek boji aby bolo vsetko v poriadku a po porode takisto, to uz su ine starosti😉, dufam ze sa toho zbavime coskoro

misela61
autor
6. mar 2018

tak po dlhšej dobe sa ozývam, a už som z toho všetkého nanič. takže výsledok výteru, na ktorý sme čakali v nemocni bol , že má v uchu pseudomonas tak nám dala kvapky Uniflox a robili jej znova výter z ucha, nosa a krku a dnes som si volala, v uchu stafylokus aurea či ako sa to píše a v nose streptokok +++ a moraxela, zajtra ideme na kontrolu na ušné. už som normálne zúfalá. Máte skúsenosti, čo pomôže, dá sa toho vôbec zbaviť????

veronicka1901
6. mar 2018

Moja mladsia mala tiez takmer dva mesiac teraz sopliky, kasel, stale dokola. Dr nam vzala vytery, krv, kde sa vysetrovali chlamydie, mykoplazmy a zapalove faktory. Crp tiez vzdy nizke a bez teplot. Vsetko ma negtivne, v piatok ideme eate na ORL, ale vyzera, ze uz je konecne zdrava.