Obhrýzanie nechtov 4-ročnou dcérkou

nicooolet
5. feb 2023

Ahojte👋chcela by som Vás poprosiť o pomoc,radu... Moja 4 ročná dcérka si ohrýza nechty,začala z tým pred dvoma rokmi a nie a nie sa toho zlozvyku zbaviť,neustále ju upozorňujem,kúpili sme lak proti ohrýzaniu nechtov,nepomohol,najskôr som myslela že sú to situácie ktoré nevie zvládať alebo ich zvláda ťažšie a nejak ju to upokojí alebo pomôže zvládnuť danú situáciu,no ona to robí stále,nechty ma naozaj strašné,nielenže to vyzerá nepekne,no niekedy si ich obhryzie až do krvi a mam strach aby sa jej to nezapálilo.... ak máte niekto nejaký osvedčený trik,metódu alebo niečo čo by nám pomohlo sem s tým 😊 ďakujem za každú radu 🫶

jannka89
5. feb 2023

@nicooolet to by aj mňa zaujímalo a to som dospela ...uvedomujem si aké je otrasné, viem vydržať aj niekoľko mesiacov a potom príde nejaká stresova situácia a ohryziem si ich, akože nie až do krvi, ale predsa...

doriiis
5. feb 2023

@jannka89 ...tebe ako dospelej odporúčam si dať akrylové nechty.Ak už aj tie si budeš hrýzť tak potom už to bude nejaká diagnoza

viestta
5. feb 2023

@nicooolet Dolezite je ci to robi ked je v strese alebo ked sa nudi. Netreba upozornovat, ale odputat pozornost. Ak je to z nudy zamestnat, hoci len otazkou, poslat po nieco. Ak je to zo stresu, treba riesit pricinu stresu. Ale tak ci tak neupozornova, odputat pozornost.

slavomira236
5. feb 2023

@nicooolet moj syn zacal pred nastupom do skoly teraz mal 9a robi to stale skoda sa mi z rozculvat..boli sme aj u psychológa a psychologicka tiez obhryzene nechty

barborizzy
5. feb 2023

No už s tým nespravíte nič hovorím to z vlastnej skúsenosti ja to robím od mala tiež som chcela s tým prestať ale ťažko kupovali mi rodičia všelijaké laky robili to isté čo vy ale zvyk je zvyk ale možno ju to prejde keď vyrastie a prestane to robiť skúste jej vysvetliť že to nemôže robiť že je to nepekné a kúpte jej nechty také samolepiace možno sa jej to bude páčiť a bude chcieť svoje také . Napríklad mne teraz pomáha len to že si dávam robiť gélové nechty 😀

barborizzy
5. feb 2023

Ale dôležité je či to robí len z nudy alebo v strese

andreatytler
6. feb 2023

@nicooolet Co sa zmenilo pred 2 rokmi vo vasom zivote? Kludne je mozne ze nejaka stresova situacia to vyvolala a ten stres stale trva. Ja som si hyzla nechty koli skolke a skoncila som az ked som isla do skoly. Neznasala som skolku cele 3 roky.

saxana000
6. feb 2023

Musis zistit co to spustilo ci nervozita alebo jej tie nechty vadia ked podrastu alebo uz je to zo zvyku.Vystrihaj jej nechty uplne nakratko a kazdy den zapiluj to co dorastie..nasej sme slubili v zaciatkoch ze ked si nebude kusat moze si ich pekne nalakovat dostala paletu lakov a kazdy den chodila ukazovat ako pekne jej rastu ze uz si nekuse.
V najhorsom pripade nech nosi rukavicky aspon tyzden cez den aj v noci..za vyskusanie niec nedas

oli18
6. feb 2023

Ja sama som si este na strednej obhryzavala nechty, ale nie do krvi. Aj moja dcera ako dieta. Preslo to samo od seba. Teraz mame obe svoje pekne tvarovane zdrave nechty, nik by netypoval, ze boli niekedy obhryzavane.