Obhrýzanie nechtíkov dvojročného dieťatka

miska550
12. jan 2014

mate niekto skusenosti s obhryzanim nechtov u tak malych deticiek?moj 2rocny syncek si zacal obhryzat nechtiky a neviem preco.skusali sme vsetko aby sa to odnaucil,ale nic na neho neplati.niekedy si ich obhryze az tak ,ze place,lebo ho to boli.prosim vas,napiste svoje skusenosti ako ste to deticky odnaucili,lebo mne uz dosli napady.dakujem krasne za vsetky prispevky.

monita662
12. jan 2014

@miska550 Ahoj 🙂 no tak to by aj mna zaujimalo ...moja 2,5 rocna dcera si ich tiez obhryza az do krvi a to dokonca stihne aj na nohach ..skusala som tiez uz vselico od pekneho slova az po kricanie zakazovanie capnutie po ruke ...a ani nereagovanie nepomaha ...robi to uz cca 8 mesiacov a tiez by som prijala nejake rady ako to odnaucit ....mne aj partnerovi uz dosli napady ....a ja uz pomaly zacinam byt sialena koli tomu ...

cerez
12. jan 2014

@miska550 Poradiť ti neporadím, ale mám dvojročného a tiež si začal obhrýzať nechty. Doteraz si obhrýzaval peru, líce, jazyk dokým nevyšli pre nás potvory zuby 5. Keď nás prestali trápiť, našiel si ďalší zlozvyk nechty. Jedna maminka mi napísala, že to jeho poškodzovanie na ústach ho prejde, ale určite mám rátať s ďalším zlozvykom, ktorý si vynahradí. Dúfala som, že to tak nebude, no mala pravdu. Ak ti niekto poradí, poradí aj mne. Ale vidím, že nás je viac.

zita19
12. jan 2014

Netreba ich ani upozornovat, ani placat po rukach, ani prehovarat, ani nic take... Ked zbadate, ze ma ruky v puse s kludom anglicana odvedte jeho pozornost na nieco ine. Ked uz nic ine aspon sa spytat ci nie je smadny, nechce ist curat... Je to len nedostatok inej zaujimavejsej cinnosti, tak si hryzie nechty...

cerez
12. jan 2014

@zita19 Ja som to napríklad postrehla, keď je nepokojný, unavený.

zita19
12. jan 2014

@cerez moze byt... hlavne nech to neberie ako nieco comu venujete dobru alebo zlu pozornost... najlepsia a najrachlejsia cesta je ignorovat a nenapadne prerusovat ...

mamilia
12. jan 2014

Som rada ze je zalozena diskusia.... lebo aj moj krpec si uz par mesiacov kuse nechty ... samozrejme uplne az o kozicku ich ma...dokonca si aj povie ze tam bude mat aj bobo.... ☹ ... neviem ci to nesuvisi s tym ze som ho ako 20 mes neho prestala kojit ,,, zeby to spustilo ..ci nieco ine...achhh ..ale pravda je ..karhanie... placanie..a upozornovanie ma uplne opacny efekt..tiez sa snazim uputat pozornost ....

zita19
12. jan 2014

@mamilia toto s kojenim nema nic spolocne, dokonca ani s ockovanim (ak ba sa tu niekto taky co to na to bude hadzat vyskytol)... To je vec nudy a kedze ruky s nechtikmu su vzdy po ruke, tak sa s nimu "hra". Zamestnavat, zamestnavat a zamestnavat... Urcite ked ma nejaku zaujimavu cinnost !na robote!, tak ju neprerusi, ze momen, trosku si nechtiky pousem a potom budem pokracovat....

miska550
autor
12. jan 2014

@zita19 praveze sa snazime aby sa nenudil a nemal na to dovod,ale on to robi aj ked sa hrame.len co sa po nieco otocim,uz ma prsty v ustach. @monita662 ani ja s manzelom uz nevieme co robit.dnes mu manzel dal na prstiky cierne korenie,ze snad ho to zastipe tak prestane.no maly vsetky prstiky pooblizoval a manzelovi povedal-tata mnam,daj ete 😀 @cerez moj do teraz obhrizal vsetko a zjedol vsetko.myslela som ze ked mu vykuknu zubky tak bude dobre.myslela som ze ho svrbia dasienka.no zubky uz ma skoro vsetky a aj tak hryzie do vsetkeho.najnovsie su to nechty.

zita19
12. jan 2014

odutavat pozornost je najlepsi recept. Su aj laky proti ohryzaniu nechtov, len neviem ci aj pre takych drobcov... Maju aj V DM aj v lekarni...
Na mna nezabrala ani stiplava paprika... hryzla som si ich uspesne do 40 rokov... A strasne som sa za nich hanbila...Potom som sa rozhodla, ze budem mat dlhe, tak ich mam... Ale aj tak sa obcas prichytim s rukou v hube... 😝 😝

shibaba
12. jan 2014

@miska550 moja malá robila to isté, to, že som si to akože nevšímala, nepomohlo...Neskôr som jej lakovala nechtíky lakom proti obhrýzaniu a pomohlo to, bol strašne horký. Vtedy som to objednala z Avonu alebo Oriflamu, ale našla som aj aktuálny, a hlavne hypoalergénny aj pre deti, kukni : http://rajprezeny.sk/1332-pripravok-proti-ohryz..., veľa šťastia 😉

moni73
12. jan 2014

...mozno pomozem... ja som dcere zakazala okusovat si malicky (vsetky ostatne boli dovolene), neskor som pridala prsteniky a pri prostrednikoch okusovanie prestalo. nijako specialne som nesledovala, ktore prave okusuje, len vzdy ked som si vsimla, ze ma prsty v puse, tak som upozornila, ze malicky nie..., potom malicky a prsteniky nemozes... trvalo to snad mesiac