Nurofen - omyl v dávkovaní

zuzinkka18
5. apr 2022

Dievčata dobrý večer sestra dnes omylom povedala váhu dieťaťa 15 kil namiesto 9 kg pomýlila si váhy detí a doktor jej kázal dať 9 ml Nurofenu namiesto 6ml uvedomila si to až keďvvečer dala malej sirup ...treba sa obávať, vyvolať vracanie alebo podať čierne uhlie alebo niečo...ďakujem

danyelia
5. apr 2022

Ahoj, ja si myslím, že sa netreba ničoho báť, veď to nie je až taký rozdiel v dávkovaní, ja by som vôbec nerobila paniku...

dzulli1980
5. apr 2022

Ja som sa tiež raz tak pomýlila ... dcéru akurát prehnalo, nič iné jej nebolo.
@zuzinkka18

zuzinkka18
autor
5. apr 2022

@dzulli1980 že jej konečne klesla teplota 🙈🤷‍♀️

nana8989
5. apr 2022

Mne doktorka povedala už keď bola dcéra menšia, že nurofen ma na krabičke zle dávkovanie. A potvrdili mi to aj kamošky. Nurofen sirup sa ma dávať polovička váhy dieťaťa. Aj moja dcéra má 15 kíl a dávam jej bežné 7,5ml a nikdy jej nic nebolo, takže si myslím ze to už nie je taký rozdiel.

lenuska9999
5. apr 2022

Presne to , čo píše @nana8989 mi vraveli aj v ne ocnici na detskom oddelení. Ze treba dat polovicu z váhy

zuzinkka18
autor
5. apr 2022

@nana8989 len malá ma 9 kg

skumavka
5. apr 2022

@zuzinkka18 Tak ja neviem ale na dieťa ktoré ma 9 kg je dávka 9 ml nurofenu priveľa. Je to vlastne množstvo na cely deň, nie jednotlivá dávka. Na 9 kg dieťa (predpokladám, ze ma okolo 1 roka) je jednotlivá dávka Nurofenu 2,5 ml. Môjmu 5 ročnému (20kilovemu) dávam jednotlivu davku 5 ml a vždy mu spoľahlivo zaberie. Jednorazovo sa hádam nič nestane, ale trosku obozretne treba. Nie su to lentilky. Účinná látka je ibuprofen, pri predávkovani hrozi napríklad krvácanie do tráviaceho traktu. Polovica z váhy je blud. Stačí citat pribalovy leták.

nana8989
6. apr 2022

@zuzinkka18 ahaa, prepáč to som prehliadla, všimla som si tých 15 kíl, tak hej, na 9kg babo je 9ml veľa, ale teraz už asi nič neurobíš, nabudúce budeš dávať väčší pozor 😉