Novorodenecké akné a kúpanie v hypermangáne

romik39
11. jan 2023

Ahojte mame novorodenecke akné hlavne síce na tvaricke ale aj na hrudníku a ruckach dr mi dnes odporučila kúpeľ v hypermangane a teda moja otázka čo máte skúsenosť umyli ste s tým aj tvaricku ?
Inak som kúpila aj holtov krem ďakujem za rady 😇

pribinak
11. jan 2023

@romik39 pozor tvaricku umy len tampónom namočený v hypermangane, aby mu tá voda nešla do oci

Zarobíš svetloruzovy roztok a okupes bábätko

romik39
autor
11. jan 2023

@pribinak ďakujem krásne . Čiže ani vlasky a tvaricku len tamponom potriet ? A potom nechať tak bábätko nemôžem naolejcekovat len utriet ??

pribinak
11. jan 2023

@romik39 pokial má bábätko akné, tak nedávaj žiadny olejcek

Tvaricku len tamponikom

anavixy
11. jan 2023

Naolejcekovat ked ma akne za mna urcite nie 😳 olejcek upchava pory, na hydrataciu je uplne zybtocny, pretoze sam o sebe olej nema hydratacnu fuknciu - musi sa bud natriet na vlhku pokozku, alebo radsej vynechat a pouzivat telove mlieko. Ak ale nema vyslovene suche miesta, tak by dom pockala s akymkolvek mazanim az do vyliecenia akne, ked tak len tenulilinka vrstva neparfumovaneho teloveho mlieka.
Holtov krem by som tiez nedavala na baby akne, ktore nevyzaduje bezne nijaku liecbu, moze to este zhorsit a hypermangan podla mna tiez netreba, ale to je na vas, ako sa rozhodnete. A hlavne teda neviem, ci su vyrazky nejake zapalene alebo tak…
Na bezne akne netreba vobec nic, len cas (kym sa telo dietata zbavi hormonov a zvykne si na zivot mimo bubliny). Lekari odporucaju kupel (alebo potapkat tamponom) v ciernom caji (pigi), to by som skusila ako prve par dni 🙏

romik39
autor
11. jan 2023

@anavixy mala ich pekne biele ale už ich má na tvaricke zapalene . Preto som to chcela riešiť . Nie je to nejaké strašne ale zatiaľ .

zuzana111986
24. mar 2023

@romik39 ahoj, môžem spýtať ako ste to vyriešili nakoniec?

romik39
autor
24. mar 2023

@zuzana111986 zmizlo to same

zuzana111986
26. mar 2023

@romik39 a čistili ste to aj hypermanganon a holtovym krémom krémováli?

romik39
autor
26. mar 2023

@zuzana111986 nie ničím