Novorodenecká žltačka

misha17ok
25. okt 2021

Ahojte mamičky, ktorej bábätko malo novorodeneckú žltačku? Dcére zistili pár dní po pôrode, dali ju do inkubátora pod to svetlo na 15 hodín. Po 24 hodinách mala už výsledky v poriadku. Má presne týždeň, ale bielka má stále žlté. Neviete či je to v poriadku? Ďakujem sa odpoveď

nnoovvaaja
25. okt 2021

@misha17ok ahoj moje obe mali tej prvej to odchádzalo vyše mesiaca. Dr kázala dávať nahú k oknu na slniečko resp na denné svetlo a postupne sa to odburalo

petamich
25. okt 2021

nas maly bol zlty este skoro mesiac 🙂 ono sa to pomaly odburava stolicou a mocom, davaj na slniecko a dobre bude

zuzkaa1991
25. okt 2021

@misha17ok moja mala velmi vysokú cez 300 si pamätám úplne zlta tmava tiez po týždni sme isli domov vela pit. Mliečka budit každé 3 hodiny kedze babatka uspava zltacka niekedy po 3 4hod.sme nevedeli zobudit tak cca mesiac bolo kym prestala byt zlta ano ku oknu som dava ju v kociku alebo postieľku som dala

domiklik
25. okt 2021

@misha17ok môj malý bol žltý 6 týždňov, najdlhšie bielka... Na svetlo za okno len v plienky a každé 2 hodiny kojiť, tak mi aspoň doktorka vravela...

kisskiss
25. okt 2021

@misha17ok mňa pediatrička upozornila, že nie naraz, ale postupne to odchádza, z tváričky až úplne nakoniec, a teda oči sú úplne úplne posledné, odkiaľ to zmizne.

marianna_peskova
26. okt 2021

Môj syn mal žlté telíčko niekoľko týždňov po príchode z pôrodnice. Je to normálne. Odíde to samo. Len treba dieťa slniť (nie na priamom slnku, samozrejme).

vevericka847
20. aug 2023

@zuzkaa1991 Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať ako píšete na fóre že vaše bábätko malo vyše 300 hotnotu žltačky. V neskoršom veku nemalo problém so spánkom? Myslim tak okolo 9-10 mesiaca. Dobre vam spinkalo. Ďakujem

luliu
20. aug 2023

@vevericka847 obe deti veľmi vysoké hodnoty, museli byť hospitalizované a od narodenia žiaden problém so spánkom, nikdy

zuzkaa1991
21. aug 2023

@vevericka847 noo to ma nenapadlo v tom case sme sa sťahovali do novostavby plus isli jej zuby takze sme bojovali velmi v tom čase ked spätne si pamätám.....ale viac menej stale bol cirkus so spánkom 😁😁niekedy menej niekedy viac ma 5.5r.a stale zvykne robit bordel 🤣