Novorodenec ,,krochká"

wiki20
28. jan 2013

No nevedela som nájst správny výraz k tomu čo vlastne robí. Ale ked leží na chrbte pri výdychu akoby krochkal alebo chrčal. Nemá ani teploty ani soplíky. to chrčanie pochádza z hrdla, vyzerá to tak akoby mal hlieny ktoré mu zabranuju pri nádychu ale boli sme vo štvrtok u Dr. a tá povedala že nič mu nieje lenže sa to ešte zhoršilo. Aj ked spí tak ho to zobudí, tým pádom sme cca každu polhodinku hore. Neviete čo by to mohlo byt respektíve aké lieky by mu pomohli ????

denisafono
28. jan 2013

Novorodenci vydavaju vseliake zvuky, my to volame Jursky park. ked nema teploty ani sopliky tak nic vazne to nie je.

wiki20
autor
28. jan 2013

@denisafono vdaka už som sa bála ... je to oje prvé dieta tak pri každom čudnom prejave by som volala už 112 😀

kacka1977
28. jan 2013

ahoj, presne toto delala moje dcera, ale casem se to upravi, kdyz spala tak hlavne nad ranem zacala co chvila takto krochkat, ja jsem se stehovala do obyvaku na gauc, lebo jsem spat pri tom nemohla. Nic to neni..😉

billam
28. jan 2013

@wiki20 dcérka ked bola malicka tiez nieco podobne zo seba vydavala...isli sme na ORL, kde nám povedali, že malicke deticky este nemajú dorastenu nejaku prepazku v nose...lenže naďalej to chrapcanie pokračovalo az napokon sme boli v 3 rokoch na vybrati nosnej mandle.

bebiss
28. jan 2013

ahoj, aj náš malý vydával také zvuky, niekedy sa to podobalo až "erdžaniu", ako koník, my sme sa na to tiež pýtali u pediatričky a povedala, že detičky ešte nemajú poriadne "roztiahnuté" tie dýchacie trubice a že to časom samé prejde... a naozaj asi po dvoch mesiacoch to samé prestalo... A tiež som pri ňom nemohla spať 🙂

drobcek26l
28. jan 2013

nebojsa tých čudných zvukov ešte zažijete. Tiež máme prvé bábo a najskôr som sa bála. ale už budeme mať pol roka a doteraz sme prešli všetkými možnými zvieratkami. Teraz momentálne malý kvíka ako prasiatko 😀

xenicka13
28. jan 2013

skus podlozit nieco pod matrac v postielke, aby bola hlavicka trosku vyssie

misa84
28. jan 2013

@wiki20 zkus si vygooglovat laryngomalacie, jestli to na vás sedí ;)

lv
28. jan 2013

😀 😀 😀 pobavila jsem se, mojí malé sladké Evelínce říkáme CHrochťa, protože chrochtá hrozně, taky chrápe jak starej opilej chlap a ten rámus jde slyšet po celém bytě 😵

druidee
28. jan 2013

tak jsem ráda, že nejen já jsem měla chrochtacího novorozence 😀 když nám donesly sestry děti na JIP, nám, maminám po císaři, tak všechny děti tam tak hezky miminkovsky mňoukaly a ten můj pan úžasný na mě tak správně chrochtal 😀 😀 chrochtne občas i teď, má rok a půl.. nic to není 🙂