Nosová mušľa u dieťaťa

sylvia78
11. júl 2014

Ahoj mamicky, prosim Vas ma niektora z Vas skusenost so zväčsenou nosovou muslou u dietatka? Povedala nam to pani dr. Po vybrati nosnej mandle,vraj ani nebola moc velka,ale ze nosovu muslu ma velku a ta moze byt pricinou chorob a chrapkania,nakolko aj to je prekazka v nose. Vraj ma nejaku alergiu ktora sposobuje zväčšenie tej musle a ze to len nejake liekyna alergiu musi brat a bude dobre. Berieme AERIUS a dr. Mi vravela,ze pravdepodobne mu tonepomaha nakolko mu nostek museli az 3krat nakvapkat,aby sliznica odpuchla. Je nieco lepsie a ucinnejsie ako Aerius? Malo vase dieta zvecsenu tu nosovu muslu? Vrajna fibroskope si to mozu zmylit s mandlou a tak vas poslu na vyber,tot nas pripad. Dakujem

lalinko2010
11. júl 2014

@sylvia78 ahoj, boli ste u alergológa-imunológa? AERIUS je veľmi "obľúbený" neviem prečo, ale snáď každý lekár ho predpisuje. Nám nepomáhal.
do nošteka sú kvapky - NASOFAN, ALLERGODIL - na alergiu, ale to musíte mať vyšetrenie.
malému tiež chceli vybrať mandle, ale nedala som a ani nedám!

lilly0812
11. júl 2014

@sylvia78 Ahoj, môj syn má tiež zvätšené mandle no o zväčšenej nosovej mušle som ešte nepočula. Syn tiež užíva AERIUS, už dlho. Keďže ešte syn nemá 3 roky musíme čakať do decembra, nás ešte len výber madlí čaká. Čo sa týka spreju do nosa, používame morskú vodu, teraz máme kúpenú Mar no používali sme aj QUIXX, ORL lekárka malému predpísala Livostin sprej do nosa, je proti alergii. Či je niečo lepšie ako AERIUS, podľa našej ORL lekárky nie. Na kontrolu máme ísť ďalší týždeň tak uvidím čo povie.

Ak sa môžem spýtať? Ako Váš syn zvládal výber madlí? Môjmu chcú jedny mandle vybrať úplne a druhé pristrihnúť.

sylvia78
autor
11. júl 2014

@lalinko2010 ano chodime k alergologovi,ten nam dal aerius aj nasofan, ja som mu vravela,ze mam pocit ze nam aerius nepomaha,raz som rozbila flasku na dovolenke a mala som fenistil,kym mal fenistil neochorel,potom sme sa vratili na aerius a po par dnoch zas zapal hornych dychacich ciest. Nasofan uz nemam davat po vybrati mandle. Krcne nemame vybrate,len nosne. Sme tyzden zdravi a 2-3tyzdne chori,absolvovali sme uz kadejake vysetrenia aj na cysticku fibrozu,pneumolog mal podozrenie,lebo sme neustale zahlieneny. Uz som z lekarov na nervy

sylvia78
autor
11. júl 2014

@lilly0812 nam vybrali nosnu a vtedy zistili,ze ma nosovu muslu velku. Vraj to sa operuje az v dospelosti. Vyber nosnej mandle je v pohode. Prezili sme to velmi dobre,mame po nej 3dni a nesmieme von,to je katastrofa. Je jak cert,lebo nesmie nic,behat skakat...uz ani nevie,ze mu nieco robili. Po operacii sa prebral a pytal sa ze kedy uz bude po operacii 🙂

sylvia78
autor
11. júl 2014

@lilly0812 my pouzivame sterimar s CU

lalinko2010
11. júl 2014

@sylvia78 vysaś aerius daj fenistil, prípadne to poveď alergológovi, ja som povedala, že to ench nám nepredpisuje, lebo sme to už mali. a nájde iné riešenie.
kamarátka dala vybrať dcére nosné mandle, vo februári a v škôlke do konca roka boli odvtedy týždeň, pretože furt bola chorá, alergiu nemá, len oslabenú imunitu. tak dosrali - xylax / niečo ako zenaro /, nasofan a uvidí sa a rybomunil...

lilly0812
11. júl 2014

@sylvia78 poznam no este sme ho nemali kupeny

lilly0812
11. júl 2014

@sylvia78 ja sa tiez obavam co bude robit po tom ked uz budu vybrane lebo je ako zive striebro, nevie obsediet na mieste, len behat.

lilly0812
11. júl 2014

@lalinko2010 my sme uzivali aj fenistil ale nemam pocit, ze by nejako zaberal. Chodime aj na alergologiu no tam sa mame objednat na kontrolu koncom augusta, alergologicka nam zatial nepredpisala nic len odporucila davat to co predpisala krcna

lalinko2010
11. júl 2014

@lilly0812 my sme mali zodac, ale malý sa nenormlne škrabal z neho, potom nám dali zenaro a to je zatiaľ ok. ale drobec je v škôlke, my sme do troch rokov neboli ani chorý, len ako nastúpil do škôlky, teraz mu zistili alergiu na mačaciu srsť, tka neviem čo bude a vraj má astmu, bez vyšetrenie, lebo ešte nebol na spirometriii...preto som zmenila aj alergológa.

sylvia78
autor
11. júl 2014

Nam uz robil aj testy na alergiu,imunologicke defekty...vsetko negativne. No uvidime jak to zas bude. Vraj s toho deti aj vyrastu,len mi je smutno ked do neho musim stale pchat lieky.

lilly0812
13. júl 2014

@lalinko2010 zodac ani zenaro nepoznám, nič také nám alergologička ani ORL lekárka nepredpísala. Alergologička neodporúča malého dávať ani do škôlky, rada by som ho dala od troch rokov zapísať no alergologička to napísala aj do karty. Pýtala som sa v troch škôlkách, ani v jednej čo som sa pýtala ho kvôli tomu nezoberú, že až keď napíše alergologička, že odporúča dať dieťa do kolektívu.