Nosné mandle a ich výber v Košickej detskej fakultnej nemocnici

milka1978
8. nov 2012

Ahojte maminky. Dnes sme boli so synom (2 roky a 11 mesiacov) na ušnom vyšetrení. Už dlhší čas má problémy s uškami a soplíkmi. Boli sme dnes aj na Timpanogram a krivka bola skoro rovná čo by nemala byť. Lekárka dala synovi kortikoidný sprej do nosa a sirup, ktorým sa lieči alergia aby mu pri soplíkoch odpuchla nosná mandľa a nebránila mu v dýchaní. Ak sa to nezlepší do 2 mesiacov, tak nás pošle na operáciu - odstránenie nosnej mandle. Mali by sme ísť do Detskej fakultnej nemocnice do Košíc. Vravela nám, že sa to robí pod celkovou anestézou. Na internete som čítala, že sa to dá aj s lokálnym umrtvením. Neviete mi poradiť čo je lepší spôsob? Či dať dieťa uspať celkovo alebo len to umrtvia? Niektoré články odporúčali uspať dieťa celkovo. Vraj je to lepšie - menej po zákroku plače a je menej nervóznejší. A zas na opačnej strane lokálne umrtvenie, je isto len lokálne anestetikum, ktoré sa striekne do nosa a vraj niekedy sa nepodarí, pri tomto druhu anestézy vybrať celú nosnú mandľu a niečo tam môže ostať a robiť v budúcnosti problémy, kedy by sa zákrok mohol aj opakovať. Ako je to teraz v Košiciach? Môžete mi poradiť? A ako dlho treba s dieťaťom ostať v nemocnici? Sme od Košíc asi 50 kilometrov takže neviem ako dlho nás tam nechajú. Ďakujem za všetky typy a rady.

mimka1
8. nov 2012

ja som bola pred 4 rokmi so synom v DFN a v celkovej narkoze mu vyberali nosne mandle, plus mu vyberali jednu krčnu a zmenšovali druhu krčnu. Prišli sme den pred zakrokom a spali sme tam dokopy dve noci. Po narkoze trošku plakal ked s aprebral ale o par hodin ani nevedel že mu niečo robili. Robila mu to Dr. Homolyova

majuskacechova
8. nov 2012

@milka1978 moj syn mal tiez problemy so soplikmi a tiez mu davala lekarka sirupy na alergiu ale nic nezaberalo. uz som bola z toho na nervy lebo si nas pohadzovali krcny a alergolog ako horuci zemiak 😠 mandla musela ist von. a boli sme dvakrat vybrat v lokalnej anesteze a nepodarilo sa celu vybrat lebo ju mal dost hlboko tak nas poslali do Kosic do Sace. a tam mu to spravili v celkovej anesteze a odvtedy mame pokoj, nie je tak casto chory -klopem na drevo 🙂
boli sme tam asi tri dni.

milka1978
autor
8. nov 2012

@majuskacechova @mimka1 tak ja dúfam, že mu tie tabletky zaberú ..... a nebudeme musieť ísť na operáciu aj keď je to možno z druhej strany lepšie a mal by pokoj do konca života a nebude tak často chorý ... bojím sa najmä toho ako by to celé zvládol ..... už o malilinkú chvíľu sa nám narodí druhé bábo a keď sa staršiemu synovi nezlepšia v januáry výsledky tak ideme do nemocnice a neviem si to vôbec predstaviť ako to urobíme ... chcela by som ísť s ním no zároveň mi bude ťažko aj za druhým drobatkom .... asi veľmi predbieham ale myslím úplne na všetko 😖

majuskacechova
8. nov 2012

@milka1978 deticky to zvladaju ovela lepsie ako my. a ver mi je lepsie to odstranit ako do neho pchat lieky. aj my sme brali niekolko druhov sirupov s kortikoidmi a pritom nemal alergiu. juj ale som sa vtedy hnevala na lekarov, ze nemal pozitivne testy na alergiu a predsa som mala do neho pchat tie lieky. ale som nepchala 😀
drzte saa 😉 😉

milka1978
autor
9. nov 2012

@majuskacechova ďakujem ..... dúfam, že to zvládneme v pohode a prejde to rýchlo aby sme už konečne mali pokoj 🙂