Nosná mandľa

dada281185
14. aug 2023

Ahojte kto ma skusenosti s vybratim nosovej mandle, ma to vyznam vybrat ci ponechat, tyka sa to mojej skoro 9. Rocnej dcery, cez skolsky rok chora, opakovane hlavne horne dychacie cesty. Boli sme v ziline u p. Dunajca, odporucil vybratie. Znizi sa chorobnost po vybrati mandli, ma ktosi skusenosti a kde to dat vybrat?. Sme zo zilinskeho kraja. Dakujem Labudova

luliu
14. aug 2023

@dada281185 jasne, že to pomoze, ale skôr by som sa riadila ORL lekármi

patka06
14. aug 2023

Ak ORL odporúča vybratie neváhala by som.
Dcére vyberali ako 5 ročnej, najprv som nechcela - bála som sa zákroku aj anestézy. Potom som ľutovala, že som ju zbytočne trápila chorobami a liekmi
Zároveň jej zmenšili aj krčné, zákrok cca 20 minút.
Na druhý deň bola fit, akoby jej nič nerobili-
Zlepšenie o 100%. Už nebývala chorá, lepšie spala, prestala chrápať.
Sme z juhu Slovenska, neporadím ti kde vybrať, len toľko, že by som hľadala jednodňovku - ráno prídete a poobede idete domov

ivangeline
14. aug 2023

Moj ma coskoro 5r,este budeme cakat...ale presne to hovorili,ked bude prilis casto chory,zapaly ucha, tak nevahat. Poznam deti,kt to maju za sebou a ozaj sa im stav zlepsil. 🙂 Takze,za mna chodte do toho.

zuzkaa1991
14. aug 2023

Ak všetko dopadne dobre (manzel dnes zacal teplotovat 🙈) a v piatok ideme vyberat nosne mandle tiez som vahal 3 roky tak som velmi zvedavá kedze stale sme mali problém len s nosom vkuse upchaty vydrzala max 3dni v škôlke ma 5.5r. Verim ze bude vsetko ok 😇

sinnovea1
14. aug 2023

@patka06 prosim ta, odporucis konkretne kde ste boli, ak si bola spokojna? my sme zo zapad. Slovenska, dcerke 3.5 r. odporucil ORL orezat krcne mandle a dost sa toho obavam ..aka bola u vas rekonvalescencia? nestazovala sa na bolesti? vdaka

patka06
14. aug 2023

My sme z Levíc, to máš asi celkom ďaleko.
https://lvsanat.sk/doktori/mudr-foldi-gabriel/

Krčné zmenšovali laserom a nosnú vybrali. bolesti absolútne žiadne, ani kvapka krvi.
Rekovalescencia ?? Na druhý deň ani nevedela, že jej niečo robili 😂
Jedine asi 2 dni mala kašovitejšiu stravu - žiadne keksíky, chlieb s kôrkou.

@sinnovea1

sinnovea1
15. aug 2023

juj ďakujem za upokojenie🙏a teda na jednodňovke ste boli áno?

patka06
15. aug 2023

@sinnovea1 áno, ráno 7.30 sme prišli a cca o 16stej sme išli domov

luliu
15. aug 2023

@sinnovea1 Bratislava na Kramaroch Centrum Kramáre jednodnovka a všetko úplne super

sinnovea1
15. aug 2023

@luliu ďakujem, no tam sú veľmi drahí🙈buď 300 alebo 700 eur chcú za zákrok, podľa metódy, ktorú si vyberieme..😳