Norovírus u trojmesačného

23. apr 2022

Dobrý dne stretli ste sa s norovirusom u dojčatá?(myslim že áno ale aj tak sa spýtam) je to vírus ktorý spôsobuje tzv crevnu chrípku. Môj syn ma už 2tyzdne zelene stolice také redšie dr povedala že to je z vírusu no nič iné mu nie je. Za koľko cca by mali prejsť tie stolice? Probiotiká davam, plne kojeny. Dakujem za odpovede.

aschkimka
23. apr 2022

moja mala norovirus ako 1rocna a zelené stolice nemala, ale také so soplami do oranžová, hnedá...ale záleží čo zjedla, trvalo to skoro 10dni a brali sme probiotiká (ale tie užíva každý deň od malého bábätka). základ je nedávať tyie dva týždne bielkovinu. a skúste nekadex kvapky a vitamín c

autor
24. apr 2022

@aschkimka áno, hlieny mal a dosť teda. Tie už nemá len tie zelene stolice ostali. Tie sú normálne s nestravenymi kúskami mlieka, bez krvi, bez hnisu, bez hlienu. Niekedy sú redšie čiže zelena voda ide z neho.

aschkimka
24. apr 2022

má UM?

aschkimka
24. apr 2022

ak je na UM, skúste bezlaktozove mlieko pár dní ...Beba má bezlaktozove, kúpite ho aj v DM a je to menšie balenie, presne na tých pár dní to vydrží a jednak chuťovo dobre

aschkimka
24. apr 2022

no noroviruse môže týždeň aj nevedieť spracovať laktózu, preto sa aj jogurty odporúčajú bezlaktozove dospelým aj deťom, proste vynechať laktozu

autor
24. apr 2022

@aschkimka aha, je len na MM. Takže myslite že to prejde? Dnes mal už žltú stolicu normálnu no potom zas zelenu. Davam coliprev

aschkimka
25. apr 2022

skúste nachvilku vysadiť napr na 1-2 dní laktózu, keď tak si radšej dajte bezlaktozove mlieko, napr do kávy alebo do polievky ...od rajo je maximálne chutné 🙂 lepšie než laktozove, len je drahšie 🙂

autor
25. apr 2022

@aschkimka ale v mojom mm aj napriek tomu laktóza bude 🙂 čítala som si o tom a jedine riešenie pri laktozovej intileranci je nahradiť mm um už s rozštiepenou laktozou 🙂 to že ja nebudem jesť laktozu nepomôže pretože v každom mlieku cicavcov ta laktóza je.. ::

aschkimka
25. apr 2022

áno, samozrejme ale myslela som trošku tie bielkoviny obmedziť a jasne že tvoje MM je najlepšie čo jej môžeš dať 🙂 ...švagriná má 5m dcéru a zistili malej že má alergiu na kravsku bielkovinu a doktorka jej povedala že nesmie ani ona žiadne mlieko pit (živočíšneho pôvodu)...tak babo rad ...ak si dala čokoľvek aj keď iba trošku z mlieka, jej dcéra mala kŕče atď...

autor
26. apr 2022

@aschkimka pri abkm nesmie žiadne mlieko matka pit alebo dieťa dať na um aa, pri intoleranci laktozy keď je to také že fakt dieťa boli bruško kŕče ma a nepomáhajú ani kvapky tak dať um kde je laktoza už rozštiepena 🙂 ale chápem ste to mysleli tak že mám trošku obmedziť mlieko a mliečne výrobky 🙂 ale už ma malý žltú stolicu neviem čo to ma znamenať 🤷🏼‍♀️

aschkimka
26. apr 2022

veď žltá, to je vynikajuce...ak by sa zopakovala ta zelená tak by som to poslala na rozbor,aj keď ste to náhodou robili tak aj tak.

autor
26. apr 2022

@aschkimka robili, to vyšiel ten norovirus. Máme poslať stolicu na rozbor zas o 2 tyzdne